Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.
Interaktywna kamizelka ostrzegawcza – maksymalne bezpieczeństwo

Bodyguard 2.0

Pracownik magazynu w interaktywnej kamizelce ostrzegawczej Linde Material Handling w słabo oświetlonym magazynie

Interaktywna kamizelka ostrzegawcza stanowi rozszerzenie innowacyjnego systemu Safety Guard firmy Linde Material Handling, którego celem jest wczesne ostrzeganie operatorów wózków i pieszych w sytuacjach stwarzających zagrożenie. Inteligentna kamizelka ostrzegawcza za pomocą sygnałów świetlnych, wibracji i dźwięków zwraca uwagę użytkownika na zagrożenia, zapewniając w ten sposób maksymalne bezpieczeństwo pracy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Intralogistyka stawia maksymalne wymagania wobec bezpieczeństwa osób pracujących w otoczeniu urządzeń do transportu poziomego w halach magazynowych, na produkcji oraz na zewnątrz obiektów, gdzie często panuje hałas, pośpiech i ograniczona widoczność. Wysokie regały, wąskie korytarze robocze, towary ułożone w stos i słabo widoczne skrzyżowania dróg komunikacyjnych, utrudniają obserwację otoczenia zarówno pieszym, jak i operatorom wózków. Liczby mówią same za siebie. Każdego roku w Niemczech zdarza się około 11 500 wypadków z udziałem wózków. W 44% tych wypadków dochodzi do obrażeń ludzi. Dlatego ważna jest widoczność własna i dobra widoczność dookoła.


Interaktywna kamizelka ostrzegawcza firmy Linde Material Handling oferuje większe bezpieczeństwo w sytuacjach ograniczonej widoczności. Ten inteligentny element ubioru za pomocą sygnałów wizualnych, dźwiękowych i wibracji ostrzega osobę, która go nosi, gdy zbliża się do niej urządzenie do transportu poziomego. To gwarancja podwójnego bezpieczeństwa: kamizelka ostrzegawcza aktywnie informuje pieszego o grożącym niebezpieczeństwie, a jednocześnie poprawia jego widoczność. Stanowi ona ważne rozszerzenie systemu Safety Guard.

Linde Safety Guard: zawsze w bezpiecznej strefie

Rozwiązanie Linde Safety Guard to innowacyjny system wspomagający, który zwiększa bezpieczeństwo operatorów wózków i pieszych. Dodatkowo chroni on infrastrukturę i towar dzięki aktywnemu monitorowaniu i ostrzeganiu przed szkodami spowodowanymi kolizją. Dzięki zainstalowanemu w wózku modułowi system zwraca uwagę operatora na zagrożenia w jego bezpośrednim otoczeniu za pomocą sygnałów dźwiękowych i pulsującego światła LED. Dodatkowo wskaźnik LED informuje operatora, z której strony do strefy zagrożenia zbliżają się osoby. W tym samym czasie ostrzeżenie otrzymuje także pieszy: zarówno dostępny już od dawna moduł przenośny systemu Safety Guard, jak i nowa interaktywna kamizelka ostrzegawcza komunikują się z modułem na wózku. Ostrzegają one użytkownika poprzez dźwięki, pulsujące światło LED lub wibracje o zbliżającym się pojeździe, zwiększając tym samym ostrożność wszystkich osób w pobliżu.

Ścieżki pracowników magazynu i trasy przejazdu wózków krzyżują się, jednak dzięki interaktywnej kamizelce ostrzegawczej firmy Linde Material Handling piesi są dobrze widoczni

Widoczna, słyszalna, wyczuwalna, zawsze blisko

Interaktywna kamizelka ostrzegawcza łączy w sobie zalety standardowej kamizelki ostrzegawczej i innowacyjnego systemu bezpieczeństwa Linde Safety Guard. Umożliwia ona dostosowanie środków bezpieczeństwa do bieżącej aktywności, nie odwrotnie. Kamizelkę ostrzegawczą można włączyć do systemu zarządzania BHP jako standardową odzież do codziennej pracy. Duży komfort noszenia, prosta obsługa i długi okres użytkowania sprawiają, że kamizelka nie zakłóca procesów roboczych, a jej użytkownik ma większe poczucie bezpieczeństwa.

Bezpieczne i wygodne użytkowanie

Interaktywna kamizelka ostrzegawcza jest dostępna w sześciu rozmiarach. Bardzo dobre dopasowanie sprawia, że kamizelka nie zahacza o urządzenia, regały ani inne przedmioty podczas pracy. A jej krój zapewnia optymalną swobodę ruchu. Moduł ostrzegawczy kamizelki jest umieszczony na wysokości obojczyka. W tym miejscu użytkownik najmocniej odczuwa alarm wibracyjny. Dodatkowo blisko ucha rozbrzmiewa dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Sygnał ostrzegawczy i wibracje można indywidualnie dopasować do środowiska pracy.

Prosta i wygodna obsługa

Interaktywna kamizelka ostrzegawcza umożliwia intuicyjną obsługę. Sygnał dźwiękowy informuje o aktywowaniu kamizelki. Jeżeli akumulator się rozładuje lub zostanie wyjęty, rozbrzmiewa sygnał zakończenia pracy. Dioda LED nieustannie informuje użytkownika kamizelki o statusie nadajnika sygnału, a wskazanie na akumulatorze o aktualnym poziomie naładowania. Po zdjęciu kamizelki czujnik przyspieszania automatycznie wyłącza kamizelkę.