Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Kompletne rozwiązania dla Przemysłu 4.0

Intralogistyka
Rozwiązania intralogistyczne od Linde

Intralogistyka nowej rzeczywistości

Internet rzeczy, e-commerce, cyfryzacja, portale społecznościowe – ciągłe innowacje technologiczne oddziałują na nasze społeczeństwo na wielu płaszczyznach. Faza głębokich zmian określona mianem Przemysłu 4.0 stanowi dla firm zarówno wielkie wyzwanie, jak i ogromną szansę. Potrzeby i wymagania ludzi zmieniają się, a tradycyjne procesy w przedsiębiorstwach stają się przestarzałe, w związku z tym logistyka jest dziś zmuszona do radzenia sobie z coraz bardziej złożonymi procesami.

Wiele firm przekonuje się, że przepływ towarów wymaga coraz szybszych procedur pracy. Podczas gdy procesy stają się coraz mniejsze i bardziej wyspecjalizowane, liczba obsługiwanych jednostek rośnie do jeszcze wyższego poziomu. Co w obliczu tych tranformacji muszą zrobić firmy, które chcą pozostać konkurencyjne? Pomimo złożoności, która leży u podstaw tego nowego etapu zarządzania dla firm, kluczem są dwa aspekty: indywidualne rozwiązania i optymalizacja. Krótko mówiąc – Linde Intralogistics Solutions.

Intralogistyka to optymalne zarządzanie wszystkimi przepływami towarów i materiałów wewnątrz firmy

Termin intralogistyka oznacza optymalne zarządzanie wszystkimi przepływami towarów i materiałów wewnątrz firmy. Zarządzanie to odbywa się za pośrednictwem systemów magazynowych, regałów, czujników, robotyki, oprogramowania logistycznego oraz technologii transmisji danych.

W świecie intralogistyki fachowa wiedza dotyczy w mniejszym stopniu produktów, a w większym procesów oraz ich efektywnego łączenia w łańcuchy. Podstawę zintegrowanych rozwiązań stanowią indywidualne konsultacje oparte na dogłębnej analizie sytuacji wyjściowej i wspólnej identyfikacji przyszłych potrzeb.

Linde: doświadczony lider

Nasz zespół planuje i realizuje projekty, które czynią wewnętrzną obsługę towarów bardziej efektywną.

Dla klientów jesteśmy partnerem godnym zaufania. Oferujemy im swoją wiedzę i doświadczenie wraz z niepodważalną zaletą posiadania jednego dostawcy, który zmierzy się z różnymi projektami, czego wynikiem jest scentralizowana koordynacja wszelkich procesów.

Ciągłe konsultacje: od analizy najlepszego układu początkowego po przyszły rozwój magazynu

Ciągłe konsultacje

Od analizy najlepszego układu początkowego po przyszły rozwój magazynu – wszystko to zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi jakości i bezpieczeństwa w miejscu pracy i przy wykorzystaniu innowacji, które tylko niewiele firm na świecie jest w stanie zaoferować.

Produkty i rozwiązania

Nowoczesny magazyn stał się obecnie dość złożoną i zaawansowaną „maszyną”, w której spotyka się efektywne zarządzanie i obsługa. Linde Material Handling Polska oferuje produkty i rozwiązania, które sprawdzą się nawet w wyjątkowo wymagających aplikacjach.

8 KROKÓW DO POMYŚLNEGO OPRACOWANIA ROZWIĄZANIA

Warto starać się pracować nad sukcesem wdrożenia już na etapie projektowania rozwiązań. Im lepiej zdefiniowane są zadania oraz oczekiwania obejmujące etap przygotowania rozwiązania (a więc jeszcze etap sprzedaży konsultatywnej), tym łatwiej jest zaplanować wdrożenie takiego rozwiązania na czas i zgodnie z założonym budżetem.

8 kroków do pomyślnego opracowania rozwiązania
8 króków do pomyślnego opracowania rozwiązania

Rozwiązania oparte na kompleksowym doradztwie

Rozwiązania intralogistyczne od Linde opierają się na kompleksowym podejściu. Począwszy od wstępnego doradztwa, przez realizację i dostawę gotowych projektów, aż po w pełni zindywidualizowane rozwiązania w kwestii szeroko pojętego wsparcia dla każdego klienta zgodnie z jego strategią i celamipodstawą naszej oferty jest dogłębna analiza konkretnej sytuacji i identyfikacja przyszłych potrzeb klienta.

Nasza oferta obejmuje:

  • analizę przepływów materiałów,
  • opracowanie optymalnego układu magazynu,
  • niezbędne oprogramowanie i rozwiązania sprzętowe (WMS, MES, TMS, RFID, RTLS),
  • systemy regałowe,
  • rozwiązania dotyczące automatyki magazynowej, wózki AGV i wózki widłowe.

Wózki autonomiczne

Automatyczne wózki Linde-MATIC wyposażone są w inteligentne funkcje, które umożliwiają im działanie obok ludzi i pozostałych maszyn bez dodatkowej infrastruktury. Automatyczna nawigacja wykorzystująca istniejące elementy konstrukcyjne, takie jak ściany, regały lub kolumny, to rozwiązanie, które jest ekonomiczne, łatwe i szybkie w montażu oraz w prosty sposób może zostać dostosowane do przyszłych zmian tras lub działań.
Funkcje bezpieczeństwa wózków Linde-MATIC oparte zostały na kombinacji najlepszych w tym aspekcie rozwiązań, które, stosowane w standardowych maszynach Linde, zostały uzupełnione innowacyjnymi rozwiązaniami.

Wózek automatyczny Linde

Wózki VNA

Wózki VNA zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wyzwaniom pracy w wąskich korytarzach roboczych, zapewniając szczególnie bezpieczną obsługę w tych wyjątkowo ograniczonych przestrzeniach. Przeznaczone dla tego typu maszyn systemy Dynamic Mast Control czy Active Stability Control wspomagają zapewnienie maksymalnej stabilności i w efekcie znacznie przyczyniają się do zwiększenia produktywności.

Wózek K

Systemy regałowe

Systemy regałowe to jeden z kluczowych elementów perfekcyjnego magazynowania. Zależnie od rodzajów przechowywanego towaru oraz wymaganych przepływów materiałów zaprojektujemy dla Ciebie optymalny sposób magazynowania z uwzględnieniem potrzebnej automatyzacji. W przypadku bardziej złożonych projektów zapewniamy audyt optymalizacyjny, aby znaleźć takie rozwiązanie, które zapewni możliwie najwyższą rentowność z inwestowanych środków .

warehouse_working_0650

Wózki widłowe

Z naszym bogatym portfolio wózków widłowych nie ma aplikacji, dla której nie znajdziemy właściwego rozwiązania.

Wózki elektryczne

Wózki spalinowe

Wózki paletowe

Wózki stertujące

Wózki wysokiego składowania

Wózki do kompletacji

Pociągi logistyczne

Ciągniki i wózki ciągnikowe z platformą

Wózki Linde

Kontakt

Chcesz się dowiedzieć, co zrobić, by intralogistyka w Twojej firmie była bardziej efektywna? Skontaktuj się z nami:

Dział Intralogistyki Linde MH Polska