Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Serwis techniczny i zapewnienie bezpieczeństwa

Gwarancja bycia po bezpiecznej stronie
Doradca serwisowy z firmy Linde u klienta

Bezpieczne wózki widłowe to nie tylko gwarancja bezproblemowej pracy, ale w wielu przypadkach także obowiązek wynikający z ustawy. Nieustannie zmieniają się więc warunki ramowe. W związku z tym firma Linde Material Handling trzyma rękę na pulsie i w odpowiednim czasie wykonuje odpowiednie przeglądy. Należą do nich na przykład wymagane przez przepisy europejskie FEM 4.004 przeglądy regałów oraz kontrole akumulatorów i ładowarek. Oprócz tego Linde oferuje w wielu miejscach serwis opon, doradza w kwestii optymalizacji zużycia energii, a także dba o czyszczenie oraz zapewnienie dobrego stanu technicznego wózków widłowych i urządzeń do obsługi techniki magazynowej.

Wymagany prawem przegląd roczny

Ustawodawca przewiduje wykonanie generalnego przeglądu wózków widłowych i urządzeń magazynowych przez eksperta z reguły co najmniej w roku. Przykładowo, w Europie ww. przeglądy są uregulowane przez wytyczne podane w FEM 4.004. Zakres obowiązywania FEM 4.004 określają przepisy obowiązujące w danym kraju. Przeglądy obejmują wszystkie ważne elementy i funkcje wszelkiego rodzaju wózków do transportu poziomego, a także wózków ręcznych, dźwigów oraz podnośników warsztatowych. Do rzetelnego sprawdzenia jest nawet 100 punktów, od mechanizmów podnoszenia, poprzez napęd jezdny i hamulce, po fotele, akumulatory i oznakowanie. Serwis Linde przejmuje na siebie kompletny przegląd roczny — w oparciu o przepisy obowiązujące w danym kraju, przez specjalistę i z pełną dokumentacją.

Oznacza to:

  • pełną zgodność z prawem,
  • automatyczne przestrzeganie wymagań producenta,
  • trwałe i bezwarunkowe bezpieczeństwo pracowników,
  • dokładny przegląd stanu floty,
  • punktualne kontrole dzięki przypomnieniom.

Eksperci z firmy Linde mogą także poradzić, jakie usterki należałoby od razu usunąć, aby uniknąć możliwych szkód następczych. W związku z tym taki przegląd jest podwójnie opłacalny.

Zgodne z normą kontrole regałów: nie ma żadnych ukrytych szkód.

Korytarze w magazynach są często bardzo wąskie, przez co regały stają się typowymi miejscami kolizji dla wózków widłowych. Są też często narażone na duży ciężar znajdujących się na nich towarów. W związku z tym ustawodawca przewiduje regularne kontrole również dla regałów — z reguły na całym świecie. Sprawdza się je raz w roku na przykład pod kątem uszkodzeń powstałych z powodu najechania, ugięć i uszkodzonych mocowań. W prawodawstwie europejskim zakres kontroli jest określony w normie DIN EN 15635. Liczni partnerzy serwisowi firmy Linde wykonują zgodne z normami i prawidłowe pod względem prawnym przeglądy regałów. Odbywają się one w działającym zakładzie, bez przerw w pracy. Oczywiście pomagamy też natychmiast usunąć wszelkie usterki, jeśli takie występują.

Widok na regały magazynowe przez szklany dach wózka widłowego
Wymiana opony w wózku widłowym Linde

Całodobowo dostępny serwis opon

W pełni sprawne opony to nie tylko wymóg ustawowy, ale też gwarancja wydajnej i bezpiecznej pracy wózka. Serwis opon firmy Linde zapewnia niezbędną wymianę opon przy maksymalnie krótkich czasach przestoju. Opony montuje się szybko dzięki zastosowaniu wymiennej obręczy. Możemy też zająć się utylizacją zużytych opon.

Sprawdzone akumulatory mają dłuższą żywotność

Czy wiesz, że z akumulatorami związana jest około jedna trzecia całkowitych kosztów utrzymania wózka widłowego? W związku z tym ważny jest w pełni sprawny akumulator — ale przede wszystkim akumulator o długiej żywotności. Tylko w ten sposób można uniknąć kosztów. Brak pielęgnacji i czyszczenia może doprowadzić do zniszczenia akumulatora i skrócenia czasu jazdy oraz przyspieszać jego rozładowanie. Konieczne jest wówczas czasochłonne ładowanie. Serwis akumulatorów firmy Linde odpowiednio wcześnie wykrywa usterki, pozwala wydłużyć okres użytkowania akumulatorów, zminimalizować czas przestoju i uniknąć drogich napraw.

Kontrola ładowarek

Przepisy prawa regulują także sprawdzanie ładowarek. Przy okazji przyczynia się to do zachowania długiej żywotności akumulatorów i ekonomiczności wózków widłowych. Serwisy partnerskie firmy Linde wykonują na życzenie klienta również regularne przeglądy akumulatorów. Dzięki temu akumulatory są zawsze optymalnie naładowane, a wózki w każdej chwili sprawne i gotowe do pracy.

Doradztwo energetyczne — oszczędność kosztów

Zużycie energii jest tematem związanym z ekonomicznością, a jednocześnie istotnym w kontekście przyszłości przedsiębiorstwa. W wielu miejscach firma Linde zajmuje się doradztwem w zakresie zużycia energii zależnie od konkretnych warunków pracy. Omawiane są takie kwestie jak wybór odpowiedniego rodzaju akumulatora i jego wielkości, a także liczby akumulatorów i ładowarek. W pewnych warunkach może na przykład opłacić się stosować centralną stację ładowania. Nasi eksperci służą pomocą przy optymalizacji kosztów i zaprojektowaniu takiego zasilania w energię, aby procentowało ono również w przyszłości.

Zestaw serwisowy do akumulatorów — pomoc na co dzień

Abstrahując od wymaganych kontroli, sami operatorzy wózków mogą wnieść swój codzienny wkład w utrzymanie dobrego stanu akumulatorów. W tym celu firma Linde oferuje zestaw serwisowy do akumulatorów, będący zabezpieczeniem i pomocą przy codziennym ładowaniu i sprawdzaniu akumulatorów kwasowo-ołowiowych. W zestawie znajduje się niezbędne wyposażenie do pracy z akumulatorem, na przykład okulary ochronne, rękawice i zestaw do płukania oczu, umieszczone w centralnym miejscu. Ponadto są w nim wskazówki w 12 językach, dotyczące ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Zestaw serwisowy do akumulatorów zwiększa więc bezpieczeństwo w miejscu pracy i przyspiesza prace związane z utrzymaniem akumulatorów w dobrym stanie technicznym.

Pracownik z zestawem do serwisowania akumulatorów firmy Linde

Czystość zapewnia dłuższą żywotność

Czyszczenie wózków widłowych i urządzeń magazynowych jest często traktowane w przedsiębiorstwach jako drażliwy temat i pomijane. Pracownikom brakuje na nie czasu lub w firmach nie ma środków na profesjonalne czyszczenie. Są to jednak nietrafione oszczędności. Brak czyszczenia powoduje dużą utratę wartości. Z jednej strony dobry wizerunek to motywacja dla pracowników, aby dbali o urządzenie, którym pracują. Z drugiej strony brud zwiększa zużycie.

W związku z tym firma Linde oferuje w wielu lokalizacjach profesjonalne czyszczenie wózków. Zwalnia to przedsiębiorstwa i ich pracowników od tego żmudnego obowiązku, a wózki zawsze błyszczą pełnym blaskiem.