Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Firma

Witamy w Linde
Wizyta w budynku siedziby głównej Linde w Aschaffenburgu

Linde – For your Performance

Linde Material Handling tworzy dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta wysokiej wydajności rozwiązania w dziedzinie przepływu materiałów, dzięki którym użytkownicy zyskują wymierne zalety w zakresie konkurencyjności. Nasze przedsiębiorstwo jest jednym z największych na świecie producentów wózków widłowych i urządzeń do obsługi techniki magazynowej, które od ponad 50 lat tworzy nowe rozwiązania w zakresie urządzeń do transportu poziomego, zarządzania flotą, systemów wspomagania operatora oraz oferty serwisowej.

Liczby

tow_tractor-ic_truck-moving-freight_forward-4012_810

Jesteśmy dla Ciebie – wszędzie

 • Na całym świecie pod marką Linde pracuje ponad 13 000 osób.
 • Realizując produkcję i rozwój w najważniejszych rejonach świata, Linde wychodzi naprzeciw wymaganiom rynków lokalnych.
 • Pracownicy troszczą się o swoich klientów w ponad 700 zakładach produkcyjnych i placówkach serwisowych zlokalizowanych w ponad 100 krajach.
 • Sieć obejmująca ponad 8500 techników serwisowych zapewnia maksymalną dyspozycyjność wózków i rozwiązań.
 • Działająca na całym świecie logistyka części zamiennych gwarantuje dostawę części w ciągu 24 godzin.

Profil

Linde Material Handling jest jednym z największych na świecie producentów wózków widłowych i urządzeń do obsługi techniki magazynowej. Przedsiębiorstwo działające pod marką Linde i Fenwick (Francja) jest liderem na skalę europejską. Od 2006 roku firma Linde należy do Grupy KION,która pod względem wielkości jest drugim na świecie producentem wózków do transportu poziomego oraz jednym z wiodących oferentów rozwiązań w dziedzinie automatyzacji i logistyki magazynowej.

Firma Linde ma przedstawicielstwa w ponad 100 krajach na całym świecie. Do międzynarodowej sieci przedsiębiorstwa należą zakłady produkcyjne i montażowe w Niemczech, Francji, Czechach, USA i Chinach, a także ponad 700 placówek dystrybucyjnych i serwisowych.

Linde tworzy dla swoich klientów wysokiej jakości rozwiązania w dziedzinie logistyki magazynowej. Podstawę stanowią elektryczne i spalinowe wózki widłowe, techniczne urządzenia magazynowe, oprogramowania do zarządzania flotą, rozwiązania w dziedzinie automatyzacji, systemy wspomagania operatora, oferty finansowania oraz usługi związane z wózkami widłowymi i kształceniem operatorów.

Oferta wózków firmy Linde jest wyjątkowa. Obejmuje ona blisko 80 serii maszyn, z której każda posiada do 20 różnych modeli i około 9000 wersji wyposażenia. W oparciu o konstrukcję modułową firma Linde może produkować wózki i floty, które są precyzyjnie dostosowane do wymagań każdego użytkownika w zakresie transportu, magazynowania, komisjonowania i stertowania towarów.

Wydajność

Wspólnie tworzymy wartości

Podobnie jak w innych dziedzinach przemysłu, tak i w logistyce magazynowej digitalizacja, automatyzacja i popyt na coraz bardziej indywidualne produkty są motorem zmian technologicznych. W każdym przedsiębiorstwie zmiany te mają jednak nieco inny charakter. Linde Material Handling pomaga swoim klientom w ukierunkowaniu ich gospodarki materiałowej w sposób umożliwiający sprostanie nowym wyzwaniom.

Klienci mogą korzystać z ogromnej zalety firmy Linde – u nas nie ma gotowych produktów. Nowinki technologiczne są wykorzystywane tylko wtedy, gdy użytkownicy będą mieć z nich wymierne korzyści. Klienci otrzymują przemyślane rozwiązania, które w 100% odpowiadają ich indywidualnym potrzebom.

Najważniejszymi i podstawowymi zasadami są przy tym produktywność, bezpieczeństwo i ergonomia.

Produktywność

Wydajne wózki widłowe stanowią filar efektywnej logistyki wewnątrzzakładowej. W połączeniu z inteligentnym oprogramowaniem i obszerną ofertą serwisową tworzą przyszłościowe zalety w dziedzinie konkurencyjności ich użytkownika.

Dowiedz się więcej...

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo ludzi, pojazdów i materiałów jest motywem przewodnim filozofii firmy Linde Material Handling, czyli „zero wypadków”. W oparciu o całościowe rozwiązania Linde pracuje nad przyszłościową wizją bezpiecznej logistyki magazynowej.

Dowiedz się więcej...

Ergonomia

Najlepsze rozwiązania powstają wtedy, gdy człowiek i technika idealnie współpracują ze sobą. W związku z tym idea ergonomii przez cały czas towarzyszy specjalistom z Linde Material Handling podczas projektowania wózków widłowych i usług serwisowych.

Dowiedz się więcej...

Zarządzanie

Andreas Krinninger

Andreas Krinninger jest Członkiem Zarządu od 2014 roku, a od 2016 roku na stanowisku Prezesa Zarządu odpowiada za strategiczny rozwój firmy. Od 2021 roku Andreas Krinninger jest również Członkiem Zarządu KION GROUP AG.

Dowiedz się więcej

Christophe Lautray

Od 2009 roku Christophe Lautray jest Członkiem Zarządu Linde Material Handling odpowiedzialnym za sprzedaż i obsługę klienta. Zanim zaczął piastować stanowisko w zarządzie spółki, przez wiele lat pełnił kierowniczą funkcję w firmie Fenwick we Francji i innych przedsiębiorstwach technologicznych.

Dowiedz się więcej

Dr Karoline Jung-Senssfelder

Już od 2010 r. dr Karoline Jung-Senssfelder zajmowała różne stanowiska w KION GROUP, a od 2023 r. jako członek zarządu Linde Material Handling odpowiada za obszar finansów. Wcześniej pełniła funkcję Senior Vice President Corporate Strategy w KION GROUP.

Dowiedz się więcej

Dr Konrad Pagenstert

Od 2022 roku Dr Konrad Pagenstert jest członkiem zarządu odpowiedzialnym za obszar Operations. Przed rozpoczęciem pracy w KION ITS EMEA pracował w obszarze zarządzania operacyjnego w wiodących przedsiębiorstwach.

Dowiedz się więcej

Linde Material Handling Polska

Linde Material Handling Polska: centrala w Warszawie

Linde Material Handling Polska Sp. z o.o. od kilkudziesięciu lat utrzymuje czołową pozycję w swojej branży na terenie Polski. W relacjach biznesowych koncentrujemy się na indywidualnym podejściu do każdego klienta i jego potrzeb. We wzajemnej współpracy cenimy partnerstwo, elastyczność oraz uczciwość. Swoją ofertę kierujemy zarówno do wielkich organizacji, jak i mniejszych firm rodzinnych ceniących innowacyjny i zaawansowany technologicznie produkt najwyższej jakości.

W Linde obalamy mit, że wybór najlepszej oferty musi być kosztowny. To właśnie poprzez dobór odpowiedniego wózka w atrakcyjnej ofercie finansowania oraz o niskich kosztach codziennej eksploatacji i serwisu powstaje najlepszy produkt w konkurencyjnej cenie.

Firma posiada wdrożone systemy zarządzania:
PN-EN ISO 9001
PN-EN ISO 14001
PN ISO 45001

Historia

Korzenie firmy Linde Material Handling sięgają początku XX wieku. Carl von Linde wraz z Hugonem Güldnerem i Georgiem von Kraussem w 1904 roku zakładają w Monachium spółkę o nazwie Güldner Motoren. Trzy lata później firma przenosi się do Aschaffenburga. W 1929 roku spółka Linde's Eismaschinen AG, w której założeniu w roku 1879 uczestniczył również Carl von Linde, przejmuje spółkę Güldner Motoren. Stworzenie pierwszego pojazdu z napędem hydrostatycznym w 1955 roku i pierwszego wózka widłowego z zastosowaniem tej koncepcji napędu w 1960 roku to podstawa, dzięki której spółka Linde przekształca się w największego na świecie producenta wózków widłowych i technicznych urządzeń do obsługi magazynu. Warto poczytać w kronice o kamieniach milowych w historii naszego przedsiębiorstwa.

EcoVadis dla Linde

2019

Linde otrzymuje najwyższą nagrodę od EcoVadis za zarządzanie zrównoważonym rozwojem. W swoich analizach wiodąca międzynarodowa platforma CSR uwzględnia liczne kryteria z zakresu ochrony środowiska, praw pracowniczych, praw człowieka, etyki i zrównoważonych zakupów. Linde od lat osiąga dobre wyniki w swoich ocenach, jednak obecnie należy do pierwszych 3% najwyżej ocenianych przedsiębiorstw.

Koncepcja Linde: „Vision Zero. Bezpieczeństwo w Twoim świecie”

2018

Dzięki nowemu systemowi Linde Safety Guard firma Linde optymalizuje istniejące normy bezpieczeństwa. System ostrzega pieszych i kierowców na wczesnym etapie akustycznie, optycznie i z wibracjami: nawet przez ściany i drzwi. Funkcja Safety Guard jest częścią kompleksowej koncepcji „Vision Zero. Bezpieczeństwo w Twoim świecie”, dzięki której Linde dąży do zmniejszenia liczby wypadków przy pracy z wózkami widłowymi do zera.

Przekrój logistyczny magazynu

2017

Linde w coraz większym stopniu koncentruje się na dziedzinie rozwiązań intralogistycznych. Pod kierownictwem Markusa Schmermunda, wiceprezesa Intralogistic Solutions, zostanie utworzony nowy zespół ekspertów w celu dalszego rozwoju istniejącego portfolio Linde i ustalenia jednolitych standardów. Zespół ten poszerzy również zakres usług doradczych oraz planowania i realizacji projektów. Linde oferuje swoim klientom rozwiązania dostosowane do ich specyficznych wymagań.

Sektor wejściowy check in z ludźmi podczas World of Material Handling w 2016 roku

2016

Na drugim już wydarzeniu World of Material Handling firma Linde wraz z ponad 7000 zaproszonych specjalistów przybliża przyszłość w dziedzinie obsługi materiałów w logistyce 4.0. Linde otwiera swoją nową centralę w historycznym obiekcie w Aschaffenburgu. W ciągu 17 miesięcy całkowicie opróżniono pochodzący z lat pięćdziesiątych budynek przy placu Carl-von-Linde-Platz i całkowicie przeorganizowano go w oparciu o nowoczesną koncepcję pomieszczeń.

Przekazanie 750 000-nego wózka widłowego klientowi przez Linde Material Handling. Przemowa Sabiny Neuß

2014

Linde świętuje wyprodukowanie 750 000-nego wózka widłowego. Na zorganizowaną przez Linde imprezę dla klientów, czyli pierwsze targi World of Material Handling (WoMH), przybyło ponad 6000 specjalistów. Podczas targów WoMH miał swoją premierę również Linde Safety Pilot. Elektroniczny system wspomagania operatora pomaga kierowcy wózka uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Elektro-Kart E1 firmy Linde Material Handling pobija rekord świata

2011

Wraz z serią wózków widłowych E20 -E50 firma Linde staje się liderem na rynku również w dziedzinie wózków elektrycznych. Elektro-Kart E1, który firma Linde opracowała na bazie oryginalnych podzespołów dla tej serii, pobił rekord świata w dziedzinie przyspieszenia wózków napędzanych elektrycznie – E1 rozpędza się w ciągu 3,45 sekund od 0 do 100 km/h, wjeżdżając tym samym prosto do Księgi Rekordów Guinessa.

Wózek widłowy Linde z napędem w postaci ogniw paliwowych przed zbiornikiem wodoru

2009

Firma Linde po raz pierwszy prezentuje prototypy wyposażone w alternatywne napędy: napęd hybrydowy i ogniwa paliwowe. Od 2010 roku Linde jako pierwszy producent wózków do transportu poziomego w Europie oferuje seryjnie urządzenia z ogniwami paliwowymi.

Logo Kion Group

2006

Linde Material Handling staje się częścią nowo organizowanej grupy KION Group.

Operatorzy wózków widłowych na parkurze Pucharu Wózków Widłowych 2005

2005

Ten rok to premiera StaplerCup. Ponad 1500 operatorów bierze udział w pierwszych niemieckich mistrzostwach świata operatorów wózków widłowych. Od 2007 roku biorą w nich udział również załogi międzynarodowe. Obecnie na odbywający się na dziedzińcu zamku w Aschaffenburgu finał przybywa rocznie ponad 10 000 kibiców. Założone w 2008 roku stowarzyszenie Verein StaplerCup hilft e.V. przekazuje zyski z różnych projektów na cele charytatywne – do chwili obecnej jest to w sumie ponad 200 000 euro.

Zakład Linde Material Handling w Xiamen

1993

Firma Linde zakłada wspólne przedsiębiorstwo z drugim pod względem wielkości w skali światowej chińskim producentem wózków widłowych w Xiamen.

Stare urządzenia magazynowe firmy Lansing, zakupione w 1989 roku przez Linde Material Handling

1989

Dzięki przejęciu brytyjskiej firmy produkującej wózki widłowe Lansing Bagnall – będącej wynalazcą wózka wysokiego składowania – Linde poszerza swoją ofertę w dziedzinie techniki magazynowej.

Wózek z serii 351 podnosi rury

1985

Seria 351 rewolucjonizuje świat wózków widłowych. Ten napędzany silnikiem wysokoprężnym wózek widłowy wyznacza nowe horyzonty w zakresie stylu i wydajności transportu w „królewskiej klasie” wózków o udźwigu od 2 do 3,5 ton. Do roku 2001 zmontowano w Aschaffenburgu dumne 100 000 sztuk z tej serii. Model 351 stał się najczęściej produkowanym wózkiem widłowym w Europie, torując firmie drogę do przywództwa rynkowego w dziedzinie wózków widłowych z silnikiem spalinowym.

Stary model wózka firmy Fennwick, zakupionej w 1984 roku przez Linde Material Handling

1984

Firma Linde przejmuje największego francuskiego producenta wózków widłowych Fenwick i tworzy przedsiębiorstwo Fenwick-Linde S.A.R.L.

Pochodzące z lat siedemdziesiątych wózki widłowe firmy Baker, które zostały zakupione przez Linde Material Handling w roku 1977

1977

Linde przejmuje amerykańskiego producenta wózków do transportu poziomego Baker Material Handling Corporation.

Pierwszy elektryczny wózek widłowy firmy Linde Material Handling

1971

Pierwszy elektryczny wózek widłowy marki Linde świętuje swoją premierę na targach w Hanowerze.

Wózek widłowy z serii 314 z 1968 roku

1968

Seria 314 zastępuje Hubtrac. Model jest produkowany do 1980 roku.

Pierwszy wózek widłowy Linde Material Handling – Hubtrac

1959

W Aschaffenburgu zostaje wyprodukowany protoplasta wszystkich wózków widłowych Linde! Hubtrac to pierwszy wózek widłowy z przekładnią hydrostatyczną. Napędzany przez silnik wysokoprężny pojazd może najpierw przenosić ładunki o masie 2 ton, a później 2,5 ton. Na targach w Hanowerze w 1960 roku seria zostaje po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana publiczności.

Hydrocar – jeden z pierwszych wózków do transportu towarów firmy Linde Material Handling

1955

Güldner prezentuje Hydrocar – pierwszy pojazd transportowy wyposażony w napęd hydrostatyczny opatentowany przez firmę Linde.

1904_1

1904

Założenie spółki Güldner Motoren w Monachium. Trzy lata później firma przenosi się do Aschaffenburga. W 1929 roku zostaje przejęta przez spółkę akcyjną Linde's Eismaschinen Aktiengesellschaft.

office-meeting-2196

Strategia Podatkowa

TUTAJ ZNAJDĄ PAŃSTWO INFORMACJE LINDE MATERIAL HANDLING POLSKA SP. Z O.O. NA TEMAT REALIZOWANEJ STRATEGII PODATKOWEJ:

Kodeks postępowania

Ponosimy szczególną odpowiedzialność wobec naszych klientów, partnerów biznesowych, pracowników, środowiska i społeczeństwa. Jasne zasady są ważne dla sukcesu naszej firmy, ponieważ przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka, zapewnienia zgodności z przepisami prawa i regulacjami, a w ostatecznym rozrachunku do poprawy wyników firmy. Zgodność z przepisami służy temu celowi.

Tutaj pobierz Kodeks postepowania

Nasze Wartości

Integracja

 • Działamy zgodnie z normami etycznymi, zrównoważonego rozwoju i zgodności.
 • Mówimy o tym, co robimy i robimy to, o czym mówimy.
 • Nigdy nie zaniedbujemy naszych zobowiązań.
 • Komunikujemy się szczerze i otwarcie.

Współpraca

 • Do naszych zadań podchodzimy w duchu silnego i zespołowego podejścia.
 • Otwarcie dzielimy się pomysłami i dążymy do pełnego zaangażowania.
 • Tworzymy silne, długoterminowe relacje.
 • Traktujemy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.

Odwaga

 • Zachęcamy do nowych pomysłów.
 • Cenimy różne opinie i różnorodność.
 • Przyjmujemy nowe rozwiązania i podejmujemy wkalkulowane ryzyko.
 • Podejmujemy działania i przyczyniamy się do realizacji naszych wspólnych celów.

Doskonałość

 • Kształtujemy przemysł poprzez innowacje.
 • Rozumiemy potrzeby naszych klientów i dostarczamy najwyższej jakości rozwiązania i usługi.
 • Stale zwiększamy wydajność i przystępność.
 • Inwestujemy w naszych pracowników i technologie, aby zapewnić sobie sukces w przyszłości.

Zmiana numeru rachunku bankowego Linde Material Handling Polska sp. z o. o.

Szanowni Państwo,

z dniem 23 maja 2022 r. nastąpiła zmiana numeru rachunku bankowego spółki Linde Material Handling Polska Sp. z o. o. Odtąd prosimy o regulowanie należności na poniższe numery kont, obsługiwanych przez Handlowy Bank Handlowy w Warszawie S.A. (marka City Handlowy) z siedzibą przy ul. Senatorskiej 16 w Warszawie (00-923).

 • Dla płatności w polskich złotych (PLN): PL68 1030 1508 0000 0008 1995 1000
 • Dla płatności w euro (EUR): SWIFT: CITIPLPX PL41 1030 1508 0000 0008 1995 1001

Poniżej znajdą Państwo dokumenty do pobrania potwierdzające zmianę: