Zarządzanie flotą w logistyce
Flota połączona w siećZadbaj o inteligentne zarządzanie flotą
Digitalizacja zmienia świat intralogistyki. Nowoczesne urządzenia logistyczne na bieżąco gromadzą dane, których analizę można wykorzystać do optymalizacji kompleksowych procesów magazynowo-transportowych. Połączenie w sieć i zaawansowane technologicznie czujniki pozwalają nawet na autonomiczną pracę pojazdów. Rezultat: Inteligentna flota i zarządzanie nią, połączenie w sieć i dostęp do danych w czasie rzeczywistym zyskują na znaczeniu.
System zarządzania flotą Linde connect udostępnia użytkownikom flot dokładnie te informacje, które są potrzebne do efektywnego zarządzania flotą. Czy to w produkcji, czy też w logistyce: connect łączy pojazdy w sieć i informuje na bieżąco o aktualnym stanie całej floty.
Twoje korzyści w zarządzaniu flotą
Oprogramowanie Linde connect:desk
System do zarządzania flotą connect:desk umożliwia przejrzysty dostęp do wszystkich danych floty. Oprogramowanie jest przeznaczone do zarządzania danymi wózków i ich operatorów, a ponadto umożliwia łatwe sporządzanie raportów.
Od zarządzania wózkami i operatorami, poprzez planowanie konserwacji i pracy, aż po nadzorowanie i analizę wszystkich danych wózków – connect:desk stanowi serce całego zarządzania flotą. Oprogramowanie można obsługiwać w sposób intuicyjny, dzięki czemu jest ono odpowiednie zarówno dla doświadczonych menedżerów floty, jak i użytkowników okazjonalnych, którzy potrzebują tylko pojedynczych funkcji.
Odpowiednia infrastruktura – technologie transmisji danych
Udostępniona wersja oprogramowania:
connect:desk 2.7.4
connect:composer 2.3.19
Różne moduły funkcyjne
Wymagania dotyczące systemu zarządzania flotą są często bardzo specyficzne: każdy zakład to inne otoczenie pracy dla floty wózków do transportu poziomego. Dlatego też istnieje możliwość połączenia modułów funkcyjnych Linde connect w indywidualny system, który optymalnie spełni wszelkie wymagania.
- Poprzez connect:ac użytkownicy mogą nadzorować dostęp do floty i umożliwiać pewną i łatwą kontrolę wózków przed każdym przekazaniem ich do pracy.
- connect:dt dokumentuje czas pracy, wypadki i sprawność działania floty wózków.
- Za pomocą connect:an menedżerowie floty mogą analizować i nadzorować wykorzystanie i pracę taboru pojazdów. Moduł ten analizuje ponadto stan akumulatorów i rozpoznaje potencjalnie nieprawidłową obsługę.
- Za pomocą connect:zi strefy bezpieczeństwa Linde Safety Guard są podłączane do sieci z dostosowaniem prędkości do wózków widłowych. Poprzez oprogramowanie można ustawiać wielkość stref i prędkość maksymalną, a raporty interaktywne na planie hali zapewniają przejrzystość całej floty.
Szczegóły connect:desk
-
Widok główny
-
Organizacja
-
Zarządzanie
-
Strefy
-
Raporty o logowaniu
-
Raporty wykorzystania
-
Raporty serwisowe
-
Raporty koordynacyjne
Widok główny
Widok główny pełni funkcję centrali komunikacyjnej connect:desk. Dzięki indywidualnie dopasowywanym okienkom, jak np. kalendarz, komunikaty przesyłane przez wózki i dostępy menedżerowie mogą nadzorować i kontrolować swoje floty. Wszystkie komunikaty mogą być w razie potrzeby przesyłane w formie wiadomości e-mail.
Organizacja
W obszarze Organizacja menedżerowie floty mogą edytować dane operatorów, miejsca zastosowania, przyporządkowanych wózków i inne informacje. Hierarchicznie uporządkowany widok listy zapewnia przejrzystą prezentację struktury organizacyjnej i ułatwia przyporządkowanie i zarządzanie uprawnieniami do dostępu i użytkowania.
Zarządzanie
Tabele, widoki szczegółowe i rozmaite elementy do wprowadzania danych umożliwiają elastyczną prezentację, zarządzanie i dodawanie dużych ilości danych. W ten sposób można w łatwy sposób zarządzać przykładowo uprawnieniami do prowadzenia pojazdów, szkoleniami i badaniami lekarskimi.
Strefy
W obszarze Strefy, w oparciu o plany hal i zakładów, menedżerowie flot mogą definiować i konfigurować strefy i przejazdy przez hale, a także w razie potrzeby ustalać automatyczne dostosowanie prędkości. Tak więc prędkość wózków jest celowo zmieniana na skrzyżowaniach i w wąskich korytarzach, co wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.
Raporty o logowaniu
Plik dziennika zapewnia przegląd wszystkich zarejestrowanych zdarzeń dla poszczególnych wózków. W tabeli kontroli przed rozpoczęciem pracy zestawione są wszystkie przeprowadzone tego typu kontrole dla wybranych wózków oraz odpowiednie odpowiedzi operatorów. Interaktywne wykresy prezentują nietypowe stany naładowania i wylogowania, które można grupować według operatora i pojazdu. Dzięki temu menedżerowie flot dokładnie wiedzą, kto, kiedy, w jaki sposób i jaki pojazd użytkował.
Raporty wykorzystania
Analiza wykorzystania dostarcza informacji poglądowych na temat zastosowania i poziomu wykorzystania wszystkich pojazdów. Interaktywne wykresy zawierają dane o tym, jak długo i w jakim celu operatorzy korzystali z wybranych pojazdów. Zestawienie obejmuje także wartości wstrząsów, przebieg poziomu naładowania oraz rozkład przejazdów przez strefy.
Raporty serwisowe
Obszar Serwis zawiera zestawienia terminów serwisowych i konserwacyjnych wszystkich pojazdów. Na tej podstawie menedżerowie flot mogą w celowy sposób łączyć terminy konserwacyjne, a dzięki temu obniżać koszty.
Raporty koordynacyjne
Kategoria Koordynacja dostarcza danych o operatorach oraz o wykorzystaniu i obłożeniu wszystkich pojazdów. Zestawienie pojazdów zapewnia przegląd składu całej floty – uporządkowany według producentów, typu pojazdów i innych kryteriów. Stan magazynowy uwzględnia wszystkie pojazdy z ich najważniejszymi właściwościami. W szkoleniach dla operatorów znajdują się wszystkie przeprowadzone i brakujące instruktaże operatorów.
Podzespoły sprzętowe do sprawnego zarządzania flotą
Podzespoły sprzętowe systemu Linde connect łączą flotę wózków z odpowiednim oprogramowaniem baz danych. Gromadzą i przesyłają dane z układu sterowania i czujników, a także udostępniają je do dalszego przetwarzania. Ponadto mogą służyć jako zapłon elektroniczny po autoryzacji za pomocą kodu PIN lub RFID.
Nowe wózki są seryjnie wyposażone w podzespoły sprzętowe Linde connect. Wszystkie podzespoły są jednak dostępne również jako wyposażenie dodatkowe do wózków własnych oraz pochodzących od innych producentów.
Doradztwo i pomoc techniczna w zakresie podzespołów
Wszystkie podzespoły od jednego producenta: Eksperci i przedstawiciele handlowi firmy Linde zapewniają wsparcie podczas konfiguracji, dostosowania i pracy systemu do zarządzania flotą. Komponenty programowe i sprzętowe systemu Linde connect są nieustannie rozwijane i uzupełniane o nowe funkcje.
Zarządzanie flotą – FAQ
Czym jest zarządzanie flotą?
Dzięki zarządzaniu flotą można centralnie sterować flotą pojazdów danego przedsiębiorstwa. Chodzi przy tym przede wszystkim o to, aby zoptymalizować dostępność poszczególnych wózków i dopasować do siebie pokonywane odcinki drogi. W tym celu nowoczesne wózki nieustannie gromadzą dane informujące o ich stanie i aktualnym poziomie obłożenia. Zarządzanie flotą pomaga w jak najlepszym wykorzystaniu zasobów i wczesnym wykryciu problemów, jak np. nawarstwienie pracy.
Dla kogo systemy zarządzania flotą mają znaczenie?
Do obowiązków menedżerów flot należy planowanie wykorzystania pojazdów z wyprzedzeniem, optymalizacja procesów oraz redukcja kosztów eksploatacyjnych floty. Wymagania w zakresie zarządzania flotą są odmienne dla każdej firmy i w dużej mierze zależą od wielkości samej floty. Nowoczesne oprogramowanie do zarządzania flotą pomaga w maksymalnym wykorzystaniu każdej floty, bez względu na jej wielkość. Takie rozwiązania to gwarancja korzyści nie tylko dla doświadczonych menedżerów flot, ale także dla użytkowników okazjonalnych, którzy potrzebują tylko wybranych funkcji.
Co wyróżnia zarządzanie flotą firmy Linde?
Rodzina produktów Linde connect firmy Linde Material Handling dostarcza idealnych rozwiązań do nowoczesnego zarządzania flotą. Linde connect łączy wózki w sieci i na bieżąco informuje menedżera floty o stanie logistyki na produkcji lub w halach magazynowych. Taka przejrzystość umożliwia bardziej bezpieczne i ekonomiczne wykorzystanie floty. Zwiększa się dyspozycyjność każdego wózka.