Pociągi logistyczne Linde stawiają czoła zmieniającym się wyzwaniom w nowoczesnej produkcji
Rozwiązania logistyczne przyszłości

Technologia i innowacje

Świeże spojrzenie na przepływ materiałów

W dobie przemysłu cyfrowego ludzie i maszyny współpracują ze sobą bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Kiedy przepływ towarów i materiałów jest kontrolowany cyfrowo, a towary docierają do miejsca przeznaczenia w pełni automatycznie, inteligentna logistyka odgrywa kluczową rolę w tworzeniu wartości dodanej dla firm.

Linde Material Handling kształtuje przyszłość już teraz. W tym samym duchu pomysłowości, który charakteryzował założycieli firmy, specjaliści Linde pracują dziś nad efektywnymi rozwiązaniami dla złożonych zadań intralogistycznych. Dzięki połączeniu trzech najważniejszych dla Linde wartości – produktywności, bezpieczeństwa i ergonomii – rodzą się innowacje techniczne, nowe podejścia do zarządzania flotą oraz usługi, które zapewniają klientom wyraźną przewagę konkurencyjną.

Innowacyjny czujnik Rack Protection System

W momencie zbliżania się do regału Linde Rack Protection Sensor automatycznie wyhamowuje wózek, zapobiegając w ten sposób kolizjom i uszkodzeniom.

Dowiedz się więcej

Joystick wielofunkcyjny Linde

Joystick wielofunkcyjny Linde to nowy interfejs człowiek-maszyna, który integruje wszystkie funkcje obsługowe oraz zapewnia optymalną ergonomię i łatwość obsługi.

Dowiedz się więcej

Bezpiecznie w wąskich korytarzach

Asystent do bezpiecznej nawigacji w wąskich korytarzach (ASA) firmy Linde pomaga zminimalizować ryzyko wystąpienia szkód w magazynie, dostosowując ruchy wózka do warunków otoczenia.

Dowiedz się więcej

Szybka i wygodna koordynacja zleceń transportu i pracy operatorów

Aplikacja Linde Truck Call ułatwia przydzielanie zleceń transportów w ramach floty i znacznie skraca ścieżkę komunikacji między menedżerem floty a operatorem pojazdu.

Dowiedz się więcej

Interaktywna kamizelka ostrzegawcza – maksymalne bezpieczeństwo

Interaktywna kamizelka ostrzegawcza stanowi rozszerzenie systemu Safety Guard firmy Linde Material Handling, którego celem jest miedzy innymi wczesne ostrzeganie operatorów wózków i pieszych w sytuacjach stwarzających zagrożenie. Inteligentna kamizelka ostrzegawcza za pomocą sygnałów świetlnych, wibracji i dźwięków zwraca uwagę użytkownika na zagrożenia, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Dowiedz się więcej

Linde TruckSpot

Wąskie alejki oraz skrzyżowania i obszary z ograniczoną widocznością często utrudniają pieszym dostrzeżenie w odpowiednim momencie nadjeżdżającego tyłem wózka. Linde TruckSpot to wizualne rozwiązanie ostrzegawcze sygnalizujące zbliżający się pojazd symbolem świetlnym.

Dowiedz się więcej

Linde Safety Guard

Tam, gdzie pracują wózki widłowe, powstaje skomplikowana konfiguracja ludzi i maszyn. Linde Safety Guard to innowacyjny system wspomagający, który zwiększa bezpieczeństwo operatorów wózków oraz pieszych znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu maszyn.

Dowiedz się więcej

Wodór: technologia przyszłości

Ogniwa paliwowe to wyjątkowo obiecujące rozwiązanie dla wózków przemysłowych. Oprócz wyjątkowo krótkiego czasu potrzebnego na uzupełnianie technologia ta przekonuje również niewielkimi wymaganiami w kwestii infrastruktury, zmniejszonymi kosztami energii oraz przyjaznym dla środowiska użytkowaniem.

Dowiedz się więcej

Bezpieczna obsługa ładunków

Dzięki systemowi Linde Load Management Advanced obsługa ładunków za pomocą wózka podnośnikowego jest łatwiejsza i bezpieczniejsza. Duży kolorowy ekran informuje operatora za pomocą wyraźnych optycznych i akustycznych sygnałów ostrzegawczych. Jeżeli rzeczywisty ciężar ładunku przekracza udźwig maksymalny, funkcja podnoszenia zostaje automatycznie zablokowana.

Dowiedz się więcej

Linde VertiLight i Linde LED Stripes

Istotnym czynnikiem dla zapewnienia bezpieczeństwa i wydajności pracy z wózkiem widłowym jest właściwe oświetlenie we właściwym miejscu i czasie. Linde VertiLight i Linde LED Stripes to dwie innowacyjne koncepcje oświetlenia firmy Linde Material Handling.

Dowiedz się więcej

Linde Safety Scan

Bezpieczeństwo to istotny czynnik zwiększający produktywność w ruchu osób i pojazdów na terenie zakładu. Linde Safety Scan skutecznie minimalizuje ryzyko, które może się pojawić w środowisku pracy.

Dowiedz się więcej

Nowoczesne rozwiązanie energetyczne

Branża urządzeń do transportu poziomego już od dawna jest pionierem w zakresie elektromobilności. Wyzwaniem jest umożliwienie równie wysokiego poziomu dostępności pojazdów, jak w przypadku wózków z silnikami spalinowymi. To w tym obszarze technologia litowo-jonowa Linde pokazuje swoje zalety.

Dowiedz się więcej

Active Stability Control

Wózki VNA pracują na dużych wysokościach. Korytarze są bardzo wąskie, a odległości między regałami dokładnie skalkulowane. Każda, nawet drobna nierówność podłoża może okazać się problemem. Linde Material Handling oferuje innowacyjne rozwiązanie, jakim jest system Active Stability Control dla wózków serii K.

Dowiedz się więcej

Linde Safety Pilot

Korzystanie z systemu Linde Safety Pilot podczas jazdy wózkami widłowymi z przeciwwagą pomaga zapobiec ich przewróceniu się.

Dowiedz się więcej

Dynamic Mast Control

System Dynamic Mast Control firmy Linde Material Handling dla wózków wysokiego składowania zapewnia większe bezpieczeństwo i wydajność poprzez redukcję oscylacji masztu.

Dowiedz się więcej

Obrotowe stanowisko pracy i kabina operatora

Dobra widoczność bez obracania głowy – nawet podczas cofania! Obrotowe stanowisko pracy odciąża kręgosłup operującego wózkiem widłowym. Warto pamiętać, że dobre samopoczucie operatora to sprawniej przebiegające procesy operacyjne.

Dowiedz się więcej

Linde BlueSpot™

Linde BlueSpot™ zwiększa bezpieczeństwo pracy – wszystko za sprawą diod LED, dzięki którym wózek widłowy ostrzega skutecznie i bez hałasu.

Dowiedz się więcej