Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Linde Put2Light

Zoptymalizuj kompletację
Kompletacja

Zwiększ wydajność i unikaj błędów przy kompletacji

Duża rotacja pracowników, rosnąca liczba indeksów w systemach, brak doświadczenia czy też coraz krótsze terminy dostaw są czynnikami o znaczącym wpływie na jakość usług w łańcuchu intralogistycznym. Stale odnotowywany spadek tej jakości to ogromny koszt z którym na co dzień borykają się centra logistyczne.

Udoskonalanie procesu kompletacji staje się dzisiaj wyzwaniem i nieodzownym zadaniem każdego planisty. Wykorzystując system Linde Put2Light już w pierwszych tygodniach pracy możesz odnotować znaczny wzrost wydajności order pickerów przy jednoczesnym wyeliminowaniu do minimum wszelkich pomyłek z ich strony.

Wystarczy tylko doposażyć wózki kompletacyjne w innowacyjny system Linde Put2Light oraz zintegrować go z istniejącym systemem WMS, aby zwiększyć wydajność procesu i uniknąć błędów w kompletacji.

Metoda Put To Light - podstawy

System oparty jest o znaną metodę Put2Light jako uzupełnienie istniejącej formy komunikacji pomiędzy order pickerem a urządzeniem przenośnym. Widły wózka pełnią funkcję sygnalizatora świetlnego podświetlającego miejsce w którym należy umieścić asortyment. Można powiedzieć, że order picker „nawiguje do światła”.


W przykładowym rozwiązaniu wykorzystane są 2 kolory podświetlenia wideł.

Paleta1 – podświetlenie czerwone,

Paleta2 – podświetlenie zielone.


Każda z palet może zostać podzielona na 4 niezależne sektory, podświetlając
dany obszar w którym należy umieścić towar. Pozwala to na wcześniejsze
rozplanowanie palety, tak by np.. ciężki asortyment był na dole, a lżejszy na górze.
Zadanie wydane z poziomu urządzenia przenośnego/systemu automatycznie załącza podświetlenie pod wskazaną paletą. Potwierdzenie ze strony order pickera o zakończonej czynności wyłącza podświetlenie

Put 2 Light

Skontaktuj się z naszym ekspertem

Wyślij zapytanie

Komunikacja systemu

Komunikacja_Put2light

Komunikacja z wózkiem / Komunikacja z WMS

Połaczenie urzadzenia odbywa się przez Bluetooth (BT Light) lub transmisję AP WiFi (WI Light). Integracja z terminalami ręcznymi jak i rozwiazaniami pick2voice.

Praca w trybie Plug & Play z terminalem

  • Pobranie terminala ręcznego przez operatora wózka
  • Podejście do wózka kompletacyjnego włączenie zapłonu i odczytanie terminalem kodu kreskowego umieszczonego na kokpicie.
  • Następuje sparowanie wózka z terminalem potwierdzone podwójnym błyśnięciem lampek umieszczonych w widłach oraz podwójnym sygnałem dźwiękowym.
  • Na ekranie terminala pojawia się wskaźnik poprawnego sparowania urządzenia z wózkiem.
  • Podczas wykonywania kompletacji terminal wysyła na bieżąco komunikaty o włączeniu i wyłączeniu lampki/lampek w zależności od zapotrzebowania z poziomu systemu.
  • Rozłączenie terminala od wózka może nastąpić z poziomu terminala jak i poprzez wyłączenie zapłonu w wózku.

Korzyści z zastosowania systemu

1. Zwiększenie wydajności kompletacji

2. Wyeliminowanie do minimum pomyłek

3. Obniżenie kosztów logistyki zwrotów

4. Obniżenie kosztów operacyjnych

5. Przyspieszenie produktywności całego procesu

Porównanie kosztów rozwiązań automatycznych Linde z innymi rozwiązaniami automatycznymi