Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Wózki VNA

Wysoka wydajność w wąskich przestrzeniach
Wózki VNA od Linde

Wózki VNA zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wyzwaniom pracy w wąskich korytarzach roboczych, zapewniając szczególnie bezpieczną obsługę w tych wyjątkowo ograniczonych przestrzeniach.

Przeznaczone dla tego typu maszyn systemy Dynamic Reach Control czy Active Stability Control wspomagają zapewnienie maksymalnej stabilności i w efekcie znacznie przyczyniają się do zwiększenia produktywności.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

 • przeanalizujemy potrzeby magazynowe Twojej firmy
 • zaproponujemy optymalizację istniejącego rozwiązania
 • dostarczymy wózki optymalnie dostosowane do Twoich potrzeb
 • wyposażymy magazyn w niezbędną infrastrukturę regałową oraz dodatkowe elementy nowoczesnego magazynowania
 • zapewniamy w pełni lokalny serwis posprzedażowy

Grafika VNA

Sześć Korzyści wózków VNA

 1. Większa szybkość: Wózki VNA mogą poruszać się i podnosić ładunek w tym samym czasie. Ponadto, ze względu na stabilną konstrukcję maszyny, nawet przy dużych wysokościach podnoszenia prędkość jazdy jest wyższa niż średnia.
 2. Większe bezpieczeństwo: Inteligentne systemy wspomagające zapobiegają wszelkim wypadkom. Jednocześnie wzrasta przepustowość.
 3. Większa wytrzymałość: Solidna technologia zmniejsza koszty serwisowania i wydłuża cykl życia. Technicy serwisowi mogą odczytywać i sprawdzać wszystkie dane z wózków za pomocą laptopa poprzez magistralę CAN.
 4. Większy komfort: Wszystkie elementy sterujące są ergonomicznie rozmieszczone i łatwe w obsłudze, fotel można dostosować do różnych pozycji w zależności od wykonywanych zadań.
 5. Większa przewidywalność: System zarządzania flotą WMS taki jak Linde Warehouse Navigator optymalizują cały cykl użytkowania wózków.
 6. Większa dostępność: Energia generowana podczas hamowania pojazdu i opuszczania ładunku jest kierowana z powrotem do baterii. Wózki widłowe VNA mogą być zatem używane przez dłuższy czas.

Nasi eksperci ds. VNA czekają na Twoje zapytanie: skontaktuj się z nami

W naszym portfolio

Wąski wózek do pionowego komisjonowania

Wózki do pionowego komisjonowania V10 firmy Linde Material Handling, ze swoją ergonomiczną platformą roboczą, zapewniają dużą wydajność komisjonowania w regałach o średniej wysokości.

Dowiedz się więcej

K

Wózek K do bardzo wąskich korytarzy (VNA) od firmy Linde umożliwia dużą wydajność kompletacji i obsługi procesów w magazynach wysokiego składowania.

Dowiedz się więcej

V modular B

Wózek do pionowego komisjonowania V modular B to ekonomiczne rozwiązanie o dużej wydajności przeznaczone do średnich wysokości podnoszenia.

Dowiedz się więcej

V modular

Wózek do pionowego komisjonowania V modular osiąga wysokość chwytania wynoszącą 14,5 m i maksymalizuje bezpieczeństwo oraz ergonomię.

Dowiedz się więcej

Zobacz rozwiązanie – zapraszamy na wizytę referencyjną

Posiadamy wiele punktów referencyjnych w Polsce!

Skontaktuj się z nami- omówimy warunki i termin możliwości jej przeprowadzenia.

VNA reference

Wózek szyty na miarę

Linde_Explosionszeichnung_3200x1800

Konstrukcja wózka i wszystkie jego parametry zostały dobrane za pomocą specjalistycznego oprogramowania. Gwarantuje to optymalny dobór elementów wózka wpływających na jego szybkość i wydajność oraz stabilność do pełnej wysokości podnoszenia.

Bezpieczeństwo

Wózki Linde VNA zapewniają bezpieczna pracę w wąskich korytarzach, dzięki opcjom zabezpieczającym i wspomagającym, które minimalizują ryzyko wypadku

Narrow aisle warehouse with Linde forklift

ASA

System Aisle Safety Assistant (ASA) zna wszystkie zdefiniowane ograniczenia, restrykcje i warunki w każdym z korytarzy roboczych. System ten wspomaga operatora, pomagając uniknąć wypadku np. ogranicza wysokość podnoszenia, gdy występują przeszkody (np. kurtyny dymowe czy belki sufitowe),

Możemy do systemu wprowadzić również miejscowe ograniczenia prędkości jazdy. W ten sposób ASA pomaga uniknąć uszkodzeń wózka, ładunków czy infrastruktury fabryki.

PSE

Linde Personal System Equipment, to system który poprzez sygnały dźwiękowe i świetlne ostrzega o przeszkodzie znajdującej się przed i za wózkiem systemowym. Wózek, który wykryje zagrożenie, najpierw zwolni do prędkości 2,5km/h a jeśli przeszkoda nie zniknie, to wózek zatrzyma się.

Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo nie tylko operatora, lecz także innych pracowników na magazynie.

Linde VNA barcode system on the shelves
Narrow aisle warehouse with Linde forklift

Automatyczny cykl pracy wideł

Automatyczny cykl pracy wideł zapewnia szybkie i bezpieczne pobieranie/odkładanie palet. Ładunki są odkładane zawsze w ten sam sposób. Operator dojeżdża do miejsca paletowego, naciska przycisk, a operacja odbywa się automatycznie.

System występuję w dwóch wersjach:

· bez rozpoznania ładunku

· z rozpoznaniem ładunku

System oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pobieranych/odkładanych palet, przyspiesza proces magazynowania.

Wydajność

Narrow aisle warehouse with Linde forklift

Maksymalna wydajność w magazynie wysokiego składowania

Wózki systemowe VNA od Linde umożliwiają wyjątkowe tempo przeładunku: na przykład przy wysokości regału wynoszącej 10-12 metrów obsługują do 30 palet na godzinę – to znacznie więcej niż wózki widłowe z przeciwwagą lub wózki wysokiego składowania. Decydujące znaczenie ma między innymi to, że wózek widłowy może poruszać się i podnosić w tym samym czasie.

Sprawdź, jak zwiększyć wydajność o 25%

Bezpieczeństwo i szybkość mogą iść ze sobą w parze. System Linde Warehouse Navigation umożliwia zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczenej obsługi ładunków poprzez zapobieganie błędom operatorów. Na wyświetlaczu pojawia się informacja o miejscu odłożenia lub pobrania ładunku, a wózek przemieszcza paletę za pomocą najszybszej możliwej kombinacji jazdy i podnoszenia.

Alternatywnie dostępne są także różne systemy wsparcia nawigacji, takie jak kamery, które ułatwiają obsługę na wysokościach, lub zautomatyzowany cykl pracy wideł, w którym tylko za pomocą jednego przycisku wózek wykonuje trzy ruchy podczas odkładania lub wyjmowania palet. Linde System Control wykrywa, czy na widłach znajduje się ładunek, i automatycznie rozpoczyna odpowiedni cykl ruchu. Przykłąd: Jeżeli sensor nie wykrywa ładunku na widłach wtedy ruchy wózka są odpowiednio szybsze. Dzięki temu skracamy czas wykonania operacji.

Narrow aisle warehouse with Linde forklift
Narrow aisle warehouse with Linde forklift

Linde Warehouse Navigator

Punktem wyjścia dla transportu towarów jest zawsze WMS (system zarządzania magazynem). WMS wysyła informacje o kolejnym zleceniu. Na wyświetlaczu wózka operator widzi swoją aktualną pozycję wraz z adresem do którego ma się udać. Dodatkowo w korytarzu wyświetlany jest kierunek (poziomy i pionowy) w którym znajduje się pozycja docelowa. System pomiaru wysokości podnoszenia zintegrowany z wózkiem na bieżąco dostarcza informację o aktualnej wysokości, porównuje ją z przechowywaną mapą magazynu. Pozwala to na bardzo precyzyjną nawigację 3D. Operator obsługuje tylko funkcję jazdy.

Co warte podkreślenia, dysponujemy oprogramowaniem pośredniczącym w komunikacji pomiędzy systemem WMS, a wózkiem. Umożliwiając bezproblemową i szybką komunikację między systemem informatycznym Klienta (ERP, WMS), a systemem nawigacji magazynowej Linde. Linde interface daje użytkownikowi możliwość importu listy zamówień w postaci pliku Excel bezpośrednio do programu.

Ergonomia

Wózek widłowy VNA od Linde oferuje operatorowi ergonomiczne miejsce pracy. Wszystkie elementy obsługi są dobrze rozmieszczone i łatwo dostępne. W przestronnej kabinie jest dużo miejsca, także do przechowywania różnych rzeczy, co znacznie ułatwia pracę. Lusterka i systemy kamer poprawiają widoczność, co pozwala operatorowi uniknąć uciążliwego obracania się.

Przykładowe rozwiązanie zastosowane w wózku systemowey Linde K serii 5231.

Dlaczego warto przejść na VNA?

Zwiększona wydajność

Wózki systemowe VNA od Linde umożliwiają wyjątkowe tempo przeładunku: na przykład przy wysokości regału wynoszącej ok10-12 metrów obsługują ponad 30 palet na godzinę – to znacznie więcej niż wózki widłowe z przeciwwagą lub wózki wysokiego składowania. Decydujące znaczenie ma między innymi to, że wózek widłowy może poruszać się i podnosić w tym samym czasie. Aby móc przemieszczać największą ilość towarów w jak najkrótszym czasie, wózki widłowe Linde VNA wykorzystują różne systemy wspomagające oraz system Linde Warehouse Navigation (opcjonalnie), który wskazuje dokładną pozycję danego towaru w magazynie. Wystarczy aktywować funkcję jazdy, aby precyzyjnie dotrzeć do celu.

Zwiększone bezpieczeństwo

Wąskie korytarze są trudne do obsługi, dlatego też wózki VNA posiadają szereg urządzeń zabezpieczających, które minimalizują ryzyko wypadku. Na przykład opcjonalny asystent do bezpiecznej nawigacji w wąskich korytarzach (Aisle Safety Assistant, ASA) uruchamia funkcje, dzięki którym wózek widłowy porusza się wolniej, gdy powierzchnia jest nierówna, lub ogranicza wysokość podnoszenia, gdy występują przeszkody (np. belki sufitowe). Bezpieczeństwo pracy gwarantuje również fakt, że operator musi obsługiwać jednostkę sterującą obiema rękami oraz uruchomić czuwak, aby wózek się przemieszczał

Niższy poziom uszkodzeń

Ponadto pojazdy VNA zwiększają bezpieczeństwo w ruchu towarów. Rezultatem jest mniejszy wskaźnik błędów i wypadków w magazynie, a tym samym niższe koszty spowodowane uszkodzeniem towarów lub infrastruktury budynku

Wstęp do automatyki magazynu

wózek VNA + NAVI semi automatyczny zmniejsza ryzyko spowodowane uszkodzeniem towarów lub infrastruktury budynku. Takie rozwiązanie podnosi ok 25% wydajność wózka względem standardowego rozwiązania

Nasi eksperci ds. VNA czekają na Twoje zapytanie.

Skontaktuj się z nami