Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Wyposażenie dodatkowe i akcesoria

Większe bezpieczeństwo, większa wydajność, większy komfort
Obciążony wózek widłowy Linde z oświetleniem diodowym pracuje w hali magazynowej

Firma Linde Material Handling oferuje 85 standardowych serii wózków i ponad 6000 wersji wyposażenia, zapewniając odpowiednie rozwiązanie do wszystkich zadań logistycznych. Z biegiem czasu wymagania związane z wyposażeniem wózków widłowych i innych urządzeń magazynowych mogą jednak ulegać zmianom, na przykład z powodu nowych przepisów bezpieczeństwa, zmieniających się procesów logistycznych, czy też wymogów w zakresie komfortu codziennej pracy operatora. W takiej sytuacji często pomaga proste doposażenie wózka, dzięki któremu zostaje on dostosowany do nowych wymagań lub wyposażony w najnowsze zdobycze techniki bez potrzeby wykonywania kosztownych przeróbek. Można też ujednolicić całą flotę, wyposażając ją w takie same elementy. Firma Linde oferuje odpowiednie wyposażenie dodatkowe i akcesoria jako rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i komfortu. Należy do nich między innymi urządzenie ostrzegawcze na trasie przejazdu Linde BlueSpot™, podzespoły do automatycznej rejestracji i przesyłania godzin pracy lub praktyczny uchwyt na telefon komórkowy.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo pracy nie podlega żadnym kompromisom. W związku z tym firma Linde oferuje różne rozwiązania w zakresie wyposażenia dodatkowego, począwszy od optycznego sygnału ostrzegawczego, a skończywszy na systemie wspomagania operatora, które zwiększają bezpieczeństwo pracowników i przechodniów. Należy do nich między innymi urządzenie Linde BlueSpot™, które poprawia widoczność zbliżających się wózków, Linde OrangeBelt™, które gwarantuje zapięcie pasa bezpieczeństwa oraz system wspomagania operatora Linde Speed Assist.

Linde Motion Detection

Linde Motion Detection to system wspomagania, który wykrywa ruch za wózkiem widłowym i ostrzega operatora, zapobiegając w ten sposób wypadkom.

Dowiedz się więcej

Linde Safety Guard

Tam, gdzie pracują wózki przemysłowe, powstają złożone interakcje między ludźmi i maszynami. Linde Safety Guard to innowacyjny system wspomagający, który zwiększa bezpieczeństwo operatorów i pieszych znajdujących się w pobliżu wózka widłowego.

Dowiedz się więcej

Opcje oświetleniowe firmy Linde Material Handling

Opcje oświetleniowe Linde, które zwiększają bezpieczeństwo i wydajność

Opcje oświetlenia do wózków widłowych

E-sklep z częściami i akcesoriami do wózków widłowych Linde

Linde Material Handling posiada w swojej ofercie nie tylko wózki widłowe, ale również części zamienne i eksploatacyjne, a dzięki ich dostępności w e-sklepie, części zamienne do wózków możesz mieć za jednym kliknięciem!

Przejdz do e-sklepu

Linde TruckSpot

Wąskie korytarze czy skrzyżowania z ograniczoną widocznością często utrudniają pieszym odpowiednio szybkie dostrzeżenie nadjeżdżającego tyłem wózka. Linde TruckSpot to wizualne rozwiązanie ostrzegawcze, które powiadamia o zbliżającym się pojeździe.

Dowiedz się więcej

Linde VertiLight i Linde LED Stripes

Dobre oświetlenie podczas pracy z wózkami widłowymi ma fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa i wydajności. Linde Material Handling oferuje dwie innowacyjne koncepcje świateł: Linde VertiLight i Linde LED Stripes.

Dowiedz się więcej

SpeedAssist — hamowanie piratów drogowych

Szybka praca wózkiem widłowym oznacza większą produktywność, ale na pierwszym miejscu jest zawsze bezpieczeństwo. Operatorzy wózków widłowych często nie są w ogóle świadomi tego, że rozwijają za dużą prędkość. Stworzony przez firmę Linde system wspomagania operatora SpeedAssist pomaga kierowcy wózka, automatycznie redukując prędkość podczas wjeżdżania do hali magazynowej lub produkcyjnej, a więc wszędzie tam, gdzie odpowiednio dostosowana prędkość pozwala na uniknięcie wypadku. Zasięg, czułość i czas reakcji tej nowoczesnej sensoryki radarowej można indywidualnie regulować odpowiednio do warunków otoczenia i wymagań użytkownika. Dzięki temu pracujący na zewnątrz wózek nie zacznie na przykład hamować podczas wjeżdżania pod most. Linde Speed Assist jest łatwy w montażu, zwiększa bezpieczeństwo w pomieszczeniach i pozwala utrzymać typową wydajność wózka podczas pracy na zewnątrz.

Film o zastosowaniu Linde Speed Assist w firmie Meyer Werft

Wydajność

Różne rozwiązania zawarte w systemie zarządzenia flotą connect: powodują, że urządzenia magazynowe i wózki widłowe stają się inteligentnym parkiem maszynowym. System connect: łączy pojazdy w sieci i dostarcza informacji, które zapewniają ich ekonomiczną i bezpieczną pracę. Uzyskuje się więc przegląd wykorzystania wózków i stanu konserwacji; można też kontrolować prawa dostępu. Do zarządzania pojazdami będącymi na stanie i urządzeniami obcymi firma Linde oferuje w razie potrzeby wybrane produkty connect: w postaci dodatkowego wyposażenia.

Cyfrowy dziennik jazd

Rozwiązanie connect:dt operating hours informuje użytkownika o wykorzystaniu wózka. Czy wózek jest rzadko stosowany, albo zaczyna przekraczać zalecane godziny pracy? Czy zbliża się termin konserwacji? Dokładna znajomość godzin pracy umożliwia lepsze rozplanowanie konserwacji, zoptymalizowanie wykorzystania i uniknięcie „wąskich gardeł”. Nie traci się też czasu na ręczne zapisywanie godzin pracy.

Automatyczny raport o błędach

Moduł connect:dt trouble codes przesyła kody błędów z układu sterowania wózkiem. Dzięki temu można w odpowiednim czasie rozpoznać zużycie i uniknąć awarii pojazdu. W przejrzystym raporcie przesyłanym mailem są podane informacje dotyczące wózka. Istnieje też opcja automatycznego powiadamiania działu obsługi klienta przez system. W taki sposób connect:dt trouble codes dba o optymalną gotowość floty użytkownika do pracy.

Kliknięcie zamiast kluczyka

Użytkownik korzystający z modułu connect:ac access control zawsze wie, który operator kieruje w danej chwili wózkiem. Może też zarządzać uprawnieniami operatorów i udostępniać wózki za pomocą kodu PIN lub RFID. Nie ma więc problemów z nieuprawnionym użytkowaniem lub zgubieniem kluczyka.

Analiza wydajności wózków

Rozwiązanie connect:an usage analysis pokazuje godziny pracy, przestojów i konserwacji oraz udział podnoszenia, opuszczania i jazdy dla każdego wózka z floty. Na podstawie zgromadzonych danych można określić faktyczną wydajność floty oraz możliwe potencjały usprawnienia pracy i obsługi wózków.

Komfort

Operatorzy wózków widłowych spędzają wiele godzin w swoich pojazdach, dlatego ważne jest, aby ich warunki pracy były optymalne. Dzięki temu praca operatora jest bardziej wydajna, a jego komfort najlepszy z możliwych. Na specjalne życzenie można w razie potrzeby wyposażyć nowoczesne wnętrza wózków Linde w liczne akcesoria. Dostępne są wzmocnione obicia foteli lub uchwyty do zamocowania urządzeń elektronicznych. Można więc optymalnie dostosować wyposażenie wózka i odpowiednie uchwyty do sposobu pracy operatora.

Drewniany uchwyt do wózków widłowych Linde

Drewniany uchwyt joysticka

Drewniane uchwyty joysticków Linde to stylowa możliwość podniesienia wartości miejsca pracy i stworzenia indywidualnego wizerunku. Twarde drewno, które nie pozostawia drzazg, ma wiele zalet w stosunku do typowego tworzywa sztucznego, z którego są wykonane uchwyty. Oprócz ładnego wyglądu jest też mniej podatne na zabrudzenie i nie wywołuje uczuleń związanych z tworzywem sztucznym. Każdy drewniany uchwyt to unikat wyprodukowany w Niemczech.

Video zum Terminalhalter von Linde Material Handling

Uchwyt terminala

Wyposażenie wózków widłowych w uchwyty na terminal umożliwia bezproblemowe przygotowanie istniejącej floty do zastosowania terminali elektronicznych. Stabilny uchwyt o regulowanej wysokości można zamocować na prawej kolumnie A wózka widłowego i odpowiednio przechylić. Uchwyt posiada wtyczkę elektryczną i stabilizację prądu, zapewniającą nieprzerwane działanie monitora.

Obicie fotela Linde

Pokrowce na fotele

Fotele operatora są silnie narażone na zniszczenie z powodu brudzenia się oraz częstego wsiadania i wysiadania. Coraz bardziej zużyte pokrowce stają się nieestetyczne i niewygodne dla operatora. Obicia foteli z weluru wykonanego z mikrofazy są wyjątkowo łatwe do pielęgnacji i zużywają się wolniej. Boczne wstawki ze skóry syntetycznej dodatkowo zabezpieczają przed zużyciem.

Video zum Handy-Halter von Linde Material Handling

Uchwyt na telefon

Korzystając z uchwytu na telefon komórkowy, operator zawsze dobrze widzi wyświetlacz i może bez problemu obsługiwać wózek. Uchwyt mocowany na zacisk lub przyssawkę pasuje do każdego typu wózka.

Video zum Klemmbrett von Linde Material Handling

Podkładka zaciskowa

Klasyczna podkładka zaciskowa zapewnia większy porządek w miejscu pracy operatora bez wielkiego wysiłku, a przez to większą wydajność. Umożliwia to szybki dostęp do dokumentacji roboczej i dobrą widoczność dzięki oświetleniu LED.