Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Studia przypadku i referencje

Reportaże, sprawozdania, aktualne trendy i tematy
Wózek spalinowy Linde ładuje towar na samochód ciężarowy

Różnorodność zastosowań

„Szyte na miarę” w przypadku wózków i usług Linde to nie jedynie utarty slogan – nasze rozwiązania są w istocie konstruowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. Za każdym razem dopasowujemy naszą ofertę do konkretnego przypadku, nawet tego wyjątkowo wymagającego.

Z Linde zawsze znajdziesz idealne rozwiązanie dla swojego biznesu. Aby poznać różnorodność aplikacji, w których pracują nasze maszyny, przejdź do zakładki Nasi Partnerzy, gdzie prezentujemy opublikowane do tej pory na łamach magazynu „Linde Partner” artykuły o naszych klientach. Poniżej przedstawiamy ponadto ciekawe studia przypadku w europejskich firmach oraz branżowe nowinki.

Gotowe na przyszłość

„Więcej możliwości”: to motto będące zarazem obietnicą dla klientów stanowi fundament, na którym oparta jest działalność firmy Wilhelm Layher GmbH & Co KG jako światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych systemów rusztowań. O tym, że ten chwytliwy slogan sprawdza się także w intralogistyce, przekonuje zastosowanie elektrycznych wózków widłowych z serii X marki Linde MH. W centrali firmy bez problemu radzą sobie one z takimi samymi ładunkami jak modele spalinowe, a wkrótce mogą na stałe dołączyć do floty.

Dowiedz się więcej

V to siódme „O”

W górę: W firmie Richter+Frenzel model V modular marki Linde dba o większe bezpieczeństwo i szybkość podczas kompletacji na wysokości.

Dowiedz się więcej

Ostoja wózków spalinowych przechodzi na napędy elektryczne

Najpierw seria E, a potem X: Westfälische Drahtindustrie (WDI) w niemieckim zakładzie głównym w Hamm dąży do przejścia z wózków spalinowych na wózki elektryczne. W trakcie czterotygodniowego testu w praktyce wózek Linde X50 sprawdza się także w przypadku ciężkich ładunków.

Dowiedz się więcej

Bezkonkurencyjny przy przeładunku – zeroemisyjność gwarantowana

Planowana elektryfikacja całej floty: Mając na uwadze ten cel, specjaliści firmy Liebherr przetestowali wózek elektryczny E160 podczas kilkutygodniowej eksploatacji.

Dowiedz się więcej

Wózki elektryczne w swoim żywiole

Najpierw dotarł wózek testowy, a następnie dołączyły do niego dwa kolejne – a już wkrótce cała 8-tonowa flota ma być zasilana ekologiczną technologią litowo-jonową. Gerolsteiner to lider w branży wód mineralnych, a wykorzystywany w jego zakładzie wózek Linde E80 jednoznacznie potwierdza, że wózki elektryczne bez trudu mogą pracować przez długi czas, podając sobie w tym przypadku wodę ze swoimi spalinowymi odpowiednikami.

Dowiedz się więcej

Gdzie jest przeszkoda, tam jest i droga

Najciekawsze równania to te z wieloma niewiadomymi. Taka sytuacja miała miejsce w rozdziale „Automatyzacja” w katalogu specyfikacji technicznej firmy Franz Veit z branży papierniczej. W jaki sposób można niezawodnie realizować zadania transportowe na produkcji i w magazynie przy nieustannie zmieniających się warunkach ramowych?

Dowiedz się więcej

Schenker przejmuje pełną kontrolę nad flotą wózków widłowych

System zarządzania flotą Linde connect zapewnia firmie DB Schenker pełną kontrolę nad flotą wózków widłowych.

Dowiedz się więcej

System: changed

W jaki sposób uczynić intralogistykę bardziej ekonomiczną, czystą i przyjazną dla środowiska? Dla niemieckiej spółki Emons Spedition GmbH odpowiedź na to pytanie była jasna jak słońce: w magazynie drobnicowym w Großbeeren wózki napędzane gazem wymieniono na urządzenia wyposażone w baterie litowo-jonowe.

Dowiedz się więcej

Przygotowany na każdą ewentualność

Najlepsze z dwóch światów – by oferować to, co najlepsze z natury: to zdanie chyba najtrafniej oddaje sedno testów nowego wózka Linde X35 w firmie Ensinger Mineral-Heilquellen. Nowa klasa elektrycznych wózków widłowych zyskała aprobatę tego wyróżniającego się bogatą tradycją producenta wody mineralnej – nie tylko dzięki zrównoważonym rozwiązaniom, ale i wyjątkowej wydajności.

Dowiedz się więcej

50 lat elektrycznych wózków widłowych firmy Linde

Firma Linde Material Handling świętuje 50-lecie elektrycznych wózków widłowych i pokazuje, co lider rynku w tym segmencie ma do zaoferowania na przyszłość.

Dowiedz się więcej

Pomiędzy załadunkami: doładowanie

Bardziej elastyczne, ekonomiczne i solidne: w ruchliwym magazynie przeładunkowym towarów drobnicowych położonym w Heilbronn grupa Fritz zastąpiła wózki przemysłowe z bateriami kwasowo-ołowiowymi rozwiązaniem bazującym na technologii litowo-jonowej.

Dowiedz się więcej

Tworzenie wartości na pełnych obrotach

W austriackiej firmie HOLTER, specjalizującej się w branży sanitarnej, dwa wózki podnośnikowe L-MATIC firmy Linde wykonują swoje zadania między magazynem a strefą wysyłek. W międzyczasie pracownicy w pełni koncentrują się na swojej rzeczywistej pracy: kompletowaniu zamówień.

Dowiedz się więcej

Łyk innowacji

Kto każdego roku warzy kilka milionów hektolitrów pilznera, radlera, piwa słodowego, owocowych napojów słodowych i innych napojów z dodatkiem piwa, a następnie napełnia nimi butelki, ten potrzebuje wydajnej logistyki wewnątrzzakładowej, aby móc dostarczyć swoje napoje na rynek. W C.& A. Veltins – browarze z bogatą tradycją – to ambitne zadanie realizują wózki widłowe marki Linde Material Handling.

Dowiedz się więcej

Aplikacja Linde Virtual Showroom

Od zeszłego roku aplikacja Virtual Showroom firmy Linde Material Handling jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS i Android. Jedno dotknięcie na smartfonie lub tablecie pozwala przenieść każdy z 27 wirtualnych wózków przemysłowych na dowolne tło. Aplikacja posiada także funkcję obracania, zmniejszania, powiększania i wiele innych.

Dowiedz się więcej

W trosce o większe bezpieczeństwo

W Smurfit Kappa LithoPac w Nybro bezpieczeństwo jest najważniejsze. Gwarantem wysokiego standardu ochrony, którym firma zawsze się kierowała, jest system wspomagania Linde Safety Guard.

Dowiedz się więcej

Możesz na nich polegać

W Krzycku Wielkim przez całą dobę wytwarza się około 900 tysięcy metrów kwadratowych tektury falistej w cyklu trzy- lub czterozmianowym. Obsługa towarów musi przebiegać płynnie, dlatego tak ważna jest całkowicie niezawodna flota wózków widłowych. W firmie Werner Kenkel pracuje aż 60 pojazdów Linde.

Dowiedz się więcej

Nowoczesna logistyka w Heidelbergu

W czasach coraz bardziej zindywidualizowanych wymagań klientów również intralogistyka musi się dostosowywać do zmieniających się warunków produkcyjnych. Przykład firmy Heidelberger Druckmaschinen AG z siedzibą w Wiesloch/Walldorf pokazuje, w jaki sposób odbywa się to w przedsiębiorstwie przemysłowym działającym na skale światową. Wraz z firmą Linde Material Handling i jej partnerem Suffel Fördertechnik wdrożono całkowicie nową koncepcję logistyczną optymalizującą dostawy materiałów na linię montażową offsetowych maszyn drukarskich.

Dowiedz się więcej

Zindywidualizowane rozwiązania dla przemysłu papierniczego

Powszechnie dostępne na rynku pudełka na leki często mają za sobą dość długą historię: we wcześniejszym „życiu” mogły być na przykład opakowaniami na napoje i w zasadzie pochodzą ze śmietnika. Jednak Barcelona Cartonboard nie musi wykonywać zbyt wielu działań, aby zamienić je w coś wartościowego i wizualnie atrakcyjnego: wystarczy instalacja do selekcji odpadów, maszyna papiernicza i tuzin wydajnych wózków widłowych.

Dowiedz się więcej

Na torze wyścigowym

Linde Rental Solutions już od wielu lat obsługuje studencką formułę w Niemczech, pomagając zarówno w zakresie organizacji, jak i w innych zadaniach logistycznych. Oznacza to konieczność sprostania pewnym wyzwaniom.

Dowiedz się więcej

Bezproblemowa praca przy świeżych towarach

Już o szóstej rano wiele piekarni oferuje świeże pieczywo. Aby tak było, składniki do ich wypieku muszą być dostarczone jeszcze w nocy. Za ten aspekt odpowiadają hurtownicy tacy jak Gusto AG z miejscowości Hohenpolding niedaleko Monachium. Logistyczną wydajność tej firmy zapewniają wózki do komisjonowania od firmy Linde MH zasilane bateriami litowo-jonowymi.

Dowiedz się więcej

Elastyczna automatyzacja transportu towarów

Każdego roku Dział Marketingu oraz Zarząd firmy Wolf GmbH – dostawcy systemów grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i technologii solarnej z siedzibą w miejscowości Mainburg w Dolnej Bawarii – tworzy motto, które ma stanowić motywację dla pracowników firmy. „Odwaga do zmian” – to hasło z 2016 roku, które nie mogło trafniej odzwierciedlać decyzji o zakupie pierwszych w zakładzie automatycznych wózków widłowych.

Dowiedz się więcej