Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Nowe wózki do komisjonowania Linde N20

Szybka kompletacja
Wózki do komisjonowania w hali magazynowej

Niezawodne wsparcie

W kompletacji zamówień fundamentalną rolę odgrywają pracownicy, którzy – aby proces przebiegał sprawnie – muszą być wyjątkowo skoncentrowani podczas wykonywanych czynności. Komisjonowanie jest pracochłonne, a przedsiębiorstwa znajdują się pod coraz większą presją, ponieważ czas realizacji zamówień musi być jak najkrótszy. W takich okolicznościach brak koncentracji zwiększa ryzyko popełnienia błędu, a jakiekolwiek pomyłki skutkują stratą cennego czasu i zmniejszeniem wydajności obsługi.

Dwie pracownice z nowymi wózkami do komisjonowania z serii N20 w magazynie

Aby kompletacja była w pełni efektywna i nie obciążała pracownika, potrzebuje on właściwego wsparcia, stąd maszyny do komisjonowania stanowią jedne z najważniejszych urządzeń magazynowych. Firma Linde Material Handling zawsze projektuje swoje wózki z myślą o operatorach: wszystkie modele N20 zmniejszają obciążenie fizyczne pracownika, ułatwiając tym samym kompletację zamówień, w pełni amortyzowana platforma kompensuje wstrząsy i wibracje, palety są zawsze załadowywane na wygodnej wysokości, a różne systemy bezpieczeństwa chronią operatora i towar, uwzględniając przy tym specyficzne warunki i nieprzewidziane sytuacje w magazynie.

Wszechstronny wózek do kompletacji zamówień: nowy Linde N20

Wszystkie modele na wyciągnięcie ręki

Wózek do komisjonowania N20 B, N20-25, N20-25 HP od Linde Material Handling

N20 B, N20-25, N20-25 HP

Te wózki do kompletacji poziomej mogą być wykorzystywane w różnorodnych aplikacjach magazynowych: maszyny szybko przyspieszają do maksymalnej prędkości 14 km/h (w zależności od typu) i mogą przewozić ładunki o wadze do 2500 kg. Różne systemy bezpieczeństwa zapewniają płynny przepływ materiałów.

Nowy wózek podwójnego składowania do komisjonowania N20 D, N20 D HP od Linde Material Handling

N20 D, N20 D HP

Wydajne wózki podwójnego składowania umożliwiają jednoczesny załadunek i transport dwóch palet na różnych wysokościach. Dzięki temu operatorzy mogą transportować towary wrażliwe oddzielnie od ciężkich produktów.

Wózek do komisjonowania N16 Li od Linde Material Handling

N16 Li

Ten model to prawdziwy specjalista w dziedzinie ergonomii: opcjonalny automatyczny podnośnik (Autolift) dostosowuje położenie wideł, dzięki czemu paleta jest zawsze automatycznie ustawiana na optymalnej wysokości.

Wózek do komisjonowania N20 LoL od Linde Material Handling

N20 LoL

Wyposażony w długie widły ładunkowe i dodatkowe widły podnoszone wózek N20 LoL umożliwia załadunek dwóch palet na wysokości wygodnej dla pleców operatora w ramach jednego cyklu komisjonowania.

Wózki do komisjonowania Linde N20 w magazynie

Wydajność

W ruchu

Wraz z nowymi wózkami Linde N20 przepływ materiałów w przedsiębiorstwie jest wyjątkowo sprawny. Dzięki trójfazowemu silnikowi prądu przemiennego o mocy 3 kW maszyny szybko przyspieszają do maksymalnej prędkości. Podczas jazdy na wprost kierownica automatycznie się centruje, co zapewnia możliwie najkrótsze odległości pomiędzy dwoma pozycjami kompletacji. Operator może obsługiwać kierownicę Linde jedną ręką, korzystając przy tym ze wszystkich funkcji (łącznie z klaksonem).

Wszystkie modele serii N20 są opcjonalnie dostępne z bateriami litowo-jonowymi, które mogą być doładowywane np. podczas przerw w pracy. Jest to wyjątkowo korzystne rozwiązanie zwłaszcza przy pracy wielozmianowej, kiedy nie ma możliwości, aby rano w pełni naładować wózki.

Wózek do komisjonowania Linde N20

Właściwy wybór

W zależności od rodzaju towaru i zamówień można wybrać najlepiej dopasowaną wersję wózków z serii N20. I tak wyposażony w długie widły ładunkowe i dodatkowe widły podnoszone wózek N20 LoL umożliwia załadunek dwóch palet na wysokości wygodnej dla pleców operatora w ramach jednego cyklu komisjonowania. Wózki N20 D i N20 D HP służą do załadunku i transportu dwóch palet na dwóch oddzielnych poziomach: wrażliwe na nacisk produkty mogą być wówczas transportowane oddzielnie od ciężkich towarów. Wózki do komisjonowania Linde N20 były drobiazgowo opracowywane, tak aby spełniały wymagania różnych branż. Jesteśmy elastyczni, dlatego zawsze znajdziemy dodatkowe opcje, aby nowe maszyny optymalnie zintegrować z istniejącą już flotą.

Bezpieczeństwo w magazynie

Oświetlenie, stal i guma

Wszystkie wózki N20 mogą być opcjonalnie wyposażone w przednie bezodblaskowe reflektory LED, które znacznie poprawiają widoczność, natomiast dzięki niebieskiemu światłu Linde Bluespot™ piesi i inni operatorzy są w porę ostrzegani przed zbliżającym się wózkiem – nawet w głośnym magazynie. Solidny stalowy zderzak, który opcjonalnie może być pokryty gumową powłoką, kompensuje wstrząsy oraz chroni operatora, ładunek i pojazd.

Doskonała widoczność

To, co wyróżnia modele N20, to ich specjalna konstrukcja: platforma znajduje się bowiem przed baterią, dzięki czemu operator stoi z przodu pojazdu. Jest to istotne, gdyż w takiej pozycji pracownik ma znacznie lepszy widok na otoczenie, a dzięki krótszemu rozstawowi osi wózek jest bardziej zwrotny.

Stabilna sytuacja

Szybkie przemieszczenie się do następnej pozycji kompletacji i niezwłoczne dostarczenie towaru do wysyłki: pod taką presją czasu operator może zbyt pospiesznie wejść w zakręt, co skutkowałoby ryzykiem zsunięcia się towarów z palety. Dlatego wózki do komisjonowania N20 automatycznie hamują podczas pokonywania zakrętów. Aby zapobiec przewróceniu się pojazdu, wszystkie modele są wyposażone w cztery punkty styku z podłogą. Wersje wydajnościowe (HP) przenoszą szczególnie duże obciążenia i dlatego mają pięciopunktowy styk.

Ergonomia w każdym szczególe

Komfort w magazynie

Wiele magazynów ma nierówną podłogę, co może skutkować niekomfortową jazdą. Jednak nasze nowe wózki do komisjonowania Linde N20 są wyposażone w całkowicie amortyzowaną platformę, która kompensuje wstrząsy i wibracje oraz zapewnia operatorowi przyjemną pracę. W ramach opcji operator ma możliwość dostosowania wysokości oparcia i kierownicy do własnych potrzeb. Fotel można złożyć, co jest szczególnie przydatne na dłuższych trasach. Wszystkie niezbędne narzędzia można bezpiecznie przechowywać w licznych schowkach. Przyjazny dla użytkownika interfejs wielofunkcyjnego wyświetlacza (z wyjątkiem N20 B) pokazuje proste, kolorowe symbole, które informują operatora o ostatniej kontroli serwisowej, aktualnej prędkości i stanie naładowania baterii.

Autolift w wózku N16 Li

Autolift

Z każdym nowo dokładanym produktem stos towarów na palecie staje się coraz wyższy. W przypadku opcjonalnego automatycznego podnośnika Autolift wózek N16 Li automatycznie opuszcza widły proporcjonalnie do rosnącej wysokości ładunku. Eliminuje to konieczność ręcznej obsługi podnośnika, a operator zawsze kompletuje na optymalnej wysokości.

Korzyści

Wydajność

Modele serii N20 usprawniają przepływ materiałów. Wózki te znacznie przyspieszają procesy w różnych branżach, optymalnie wspierają pracowników i mogą być łatwo zintegrowane z istniejącą flotą.

Bezpieczeństwo

Różne systemy wspomagające i bezpieczeństwa są zaprojektowane tak, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji w magazynie. Wózki z nowej serii N20 są wyposażone w szereg elementów chroniących operatora, wózek i ładunek.

Ergonomia

Wszystkie komponenty wózka widłowego N20 ułatwiają operatorowi pracę. Pracownicy nie męczą się i pozostają skoncentrowani do końca dnia, co wyraźnie zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów i umożliwia wysoką wydajność pracy.