Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Efektywne komisjonowanie na średnich wysokościach

7 paź 2021

Nowe wózki Linde Material Handling do kompletacji pionowej do wysokości 7,83 m

Wraz z wózkiem do pionowej kompletacji V modular B firma Linde Material Handling wprowadza na rynek nową, wysokowydajną i wytrzymałą maszynę. Wózek ten uzupełnia naszą bogatą ofertę produktów dla magazynów zarówno z szerokimi, jak i wąskimi korytarzami, dzięki czemu oferujemy operatorom centrów dystrybucyjnych i firmom produkcyjnym jeszcze większy wybór rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb.

W wielu firmach problem zapotrzebowania na dodatkową przestrzeń magazynową rozwiązuje się poprzez dodanie większej liczby regałów oraz ich rozbudowę o jeden lub dwa poziomy w górę. W rezultacie równolegle rosną wymagania wobec wózków używanych do komisjonowania: wysokość kompletacji może przekraczać 7 metrów, co oznacza, że wózki muszą mieć stabilne podwozie, jak również zapewniać ergonomiczne i bezpieczne środowisko pracy, aby operatorzy mogli w pełni skoncentrować się na procesie kompletacji. Kompletacja jest czynnością tworzącą wartość dodaną w magazynie, a zatem stanowi serce działalności – stwierdza Matthias Holzwarth, Product Manager VNA Trucks. Dzięki nowemu wózkowi Linde V modular B oferujemy naszym klientom wydajne, a jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie, które w zupełności spełnia te wymagania. Z udźwigiem 1000 kilogramów i wysokością podnoszenia do 7,83 metra wózki te są odpowiedzią na rozmaite potrzeby, takie jak te występujące w handlu internetowym czy logistyce małych części w centrach dystrybucyjnych. Podstawą konstrukcji maszyn jest modułowa seria V, przy czym litera B w nazwie modelu oznacza „Best Value” i wskazuje, że wózek jest wyposażony wyłącznie w elementy niezbędne dla tej wysokości kompletacji.

Wózek Linde V modular B

Wraz z nowym wózkiem V modular B firma Linde Material Handling oferuje swoim klientom wydajne, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie do kompletacji zamówień na średnich wysokościach regałów.

Doskonały pod względem wydajności, ergonomii i bezpieczeństwa

Maksymalna prędkość jazdy wózków wynosi aż 11 km/h. Przestronna kabina, która jest odseparowana od podwozia, zapewnia wyjątkowy komfort pracy. Miękka mata pochłania drgania, a podczas kompletacji operatorzy mogą pewnie stąpać po twardej nawierzchni na krawędzi podłogi kabiny. Niska barierka pozwala na łatwe i pewne pobieranie towarów, a opcjonalna funkcja odchylania jej na zewnątrz umożliwia jeszcze lepszy dostęp w głąb regałów. Konstrukcja masztu zapewnia doskonałą widoczność, a elektryczny układ sterujący ułatwia precyzyjne manewrowanie. Dzięki modułowej koncepcji wózki do kompletacji pionowej można indywidualnie dostosować do konkretnych wymagań klienta. W zależności od zapotrzebowania dostępne są na przykład silniki 24- i 48-woltowe.

Linde V modular B jest wyposażony w różne funkcje bezpieczeństwa. Wózek może ruszyć tylko wtedy, gdy operator dotknie czujników na jednostce sterującej obiema rękami, stojąc przy tym na czujniku obecności. Elektrycznie monitorowane barierki boczne muszą być zamknięte, jeśli platforma znajduje się na wysokości 1,2 metra lub wyższej. Aby zapobiec kolizjom z sufitami i ścianami, prędkości jazdy i wysokości podnoszenia mogą zostać indywidualnie dostosowane do warunków panujących na miejscu. Dla aplikacji w wąskich korytarzach dostępne są skanery w kierunku jazdy i ładunku, które wykrywają osoby i przeszkody znajdujące się w pobliżu. W przypadku zagrożenia system ochrony osobistej aktywnie ingeruje w tryb jazdy wózka, co zapobiega wypadkom.