Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Milionowy wózek widłowy z przeciwwagą wyprodukowany w Aschaffenburgu

21 kwi 2021

Firma Linde dostarcza klientowi w Hiszpanii swój przełomowy wózek

Firma Linde Material Handling produkuje wózki widłowe z przeciwwagą w swoim zakładzie produkcyjnym w Aschaffenburgu w Niemczech od 1959 roku. W marcu z linii montażowej zjechał milionowy wózek, który został uroczyście przekazany firmie Colorobbia España S.A., jednemu z największych na świecie zakładów produkujących fryty, pigmenty i inne produkty dla przemysłu ceramicznego i szklarskiego.

Mimo że z powodu pandemii trzeba było odwołać wszelkie duże uroczystości, to jednak wyprodukowanie milionowego wózka widłowego z przeciwwagą było nie lada wydarzeniem. Ukończenie produkcji tej wyjątkowej maszyny zostało uwiecznione na nagraniu wideo i uczczone minutowym pokazem ogni bengalskich, zimnych ogni, dymu oraz mnóstwa konfetti padającego wokół liczby 1 000 000. Następnego dnia najnowszej generacji wózek widłowy Linde z silnikiem Diesla o udźwigu 3,5 tony – na którego tyle podpisali się wszyscy pracownicy linii montażowej – wyruszył w podróż do swojego przyszłego miejsca pracy w firmie Colorobbia España S.A. zlokalizowanej na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Tam wzmocni on flotę 60 pojazdów. Już od 24 lat polegamy na wózkach widłowych marki Linde i szczególnie cenimy sobie ich łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo – mówi Gonzalo Trilles de Castro, dyrektor zarządzający w firmie Colorobbia España S.A. Równie ważne jest dla niego niezawodne partnerstwo z firmą, która podziela jego filozofię zrównoważonego rozwoju, innowacji i technologii. Wszystko to jest gwarancją długoterminowego sukcesu, którym dzielimy się z naszymi klientami. Przyjazd tego wyjątkowego wózka do hiszpańskiej firmy, która notabene w tym roku obchodzi swoje stulecie, został należycie doceniony specjalnie udekorowanym tortem.

Przekazanie milionowego wózka widłowego z przeciwwagą Linde

Uroczyste przekazanie milionowego wózka widłowego z przeciwwagą Linde firmie Colorobbia España S.A (f.l.t.r.): Edoardo Bocini – członek zarządu firmy Colorobbia, Gonzalo Trilles de Castro – dyrektor zarządzający w firmie Colorobbia, Paulina Juárez – wiceprezes KION ITS Iberia, Jaime Gener – dyrektor zarządzający w Linde Material Handling Iberica, Ventura Fraile – dyrektor zarządzający Ventocar, autoryzowanego dealera Linde Material Handling Iberica.

Milionowy wózek widłowy z przeciwwagą firmy Linde Material Handling stanowi najnowszy element w historii sukcesu, który trwa już ponad 60 lat. Wraz z legendarną maszyną Hubtrac – pierwszym wózkiem widłowym Linde – zaoferowaliśmy technologiczną alternatywę dla pojazdów użytkowych, które do tamtej pory nie były łatwe w obsłudze. Dzięki innowacyjnemu napędowi hydrostatycznemu, który umożliwił zamontowanie dwupedałowego systemu jazdy, Hubtrac idealnie nadawał się do pobierania i składowania towarów lub załadunku i rozładunku ciężarówek: przy częstej jeździe tam i z powrotem nie trzeba było zmieniać biegów, dzięki czemu obie stopy mogły swobodnie spoczywać na odpowiednim pedale. Już wtedy przekładało się to na większą wydajność obsługi towarów i do dziś pozostaje cechą charakterystyczną wszystkich wózków Linde z przeciwwagą – niezależnie od tego, czy są one napędzane silnikami spalinowymi czy elektrycznymi.

Milionowy wózek Linde

Olśniewający pokaz sztucznych ogni pod dachem hali uświetnił tę jedyną w swoim rodzaju okazję, gdy milionowy wózek widłowy z przeciwwagą wyprodukowany w zakładzie Linde Material Handling w Aschaffenburgu opuścił linię montażową.

Obecnie firma Linde Material Handling wciąż wyznacza standardy technologiczne i czyni swoje wózki widłowe doskonale przygotowanymi na wyzwania przyszłości, co jest możliwe między innymi dzięki szerokiej gamie systemów energii, inteligentnym systemom wspomagania czy połączeniu maszyn z siecią. Naszym celem jest umożliwienie klientom, aby procesy przepływu materiałów w ich firmach były tak wydajne i bezpieczne, jak to tylko możliwe, i aby odnosili coraz większe sukcesy w swojej działalności – mówi Stefan Prokosch, Senior Vice President Brand Management w Linde Material Handling. Nasze produkty zyskały uznanie naszych klientów, stąd już teraz mamy na uwadze kolejny kamień milowy w historii naszej firmy – wprowadzenie na rynek nowej generacji elektrycznych wózków widłowych Linde w czerwcu tego roku.