Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Platynowy medal Ecovadis przyznany Linde MH

10 mar 2024

Nagroda dla Linde Material Handling za osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju

Specjalizująca się w intralogistyce firma Linde Material Handling (MH) poczyniła znaczne postępy w osiąganiu swoich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i została nagrodzona platynowym medalem przez agencję ratingową Ecovadis. W procesie certyfikacji, który odbył się pod koniec 2023 r., Linde MH osiągnęła znacznie ponadprzeciętne wyniki we wszystkich czterech kategoriach oceny, plasując się w czołówce wszystkich firm w rankingu. W porównaniu z poprzednim badaniem, Linde MH poprawiła swoją kartę wyników w kategoriach Etyka i Zrównoważone Zamówienia.

"W Linde Material Handling zrównoważony rozwój jest strategicznym projektem, który systematycznie realizujemy i stale ulepszamy w ostatnich latach" - mówi Ulrike Just, Executive Vice President Sales & Service Linde MH EMEA. Stałe zaangażowanie firmy zostało teraz nagrodzone i docenione platynową oceną: Linde MH należy tym samym do wąskiego grona firm tworzących najlepszą międzynarodową grupę. "Cieszymy się z otrzymania tej prestiżowej nagrody i traktujemy ją jako zachętę do jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku" - mówi menedżer Linde MH.

Ranking Ecovadis ustanowił jednolity międzynarodowy standard zrównoważonego rozwoju, który zapewnia orientację w świecie biznesu i sprawia, że wiele linii raportowania staje się zbędnych.

"Przyznając nagrodę Platinum Award, pokazujemy naszym klientom, że wybierając Linde MH, wybierają dostawcę i partnera biznesowego, który poważnie traktuje kwestię zrównoważonego rozwoju i ma kompleksowe podejście". To samo dotyczy produktów i rozwiązań oferowanych przez firmę. "Portfolio marki Linde oznacza efektywne wykorzystanie energii, niski poziom emisji oraz kompleksowe bezpieczeństwo i higienę pracy w połączeniu z maksymalną wydajnością" - stwierdza Ulrike Just.


W celu określenia wpływu wózków widłowych i przemysłowych na środowisko w całym okresie ich użytkowania, przeprowadzono ocenę cyklu życia dla głównych grup produktów przy użyciu metody naukowej certyfikowanej przez stowarzyszenie kontroli technicznej TÜV. Działalność firmy w zakresie certyfikowanych używanych wózków widłowych pozytywnie przyczynia się do zmniejszenia zużycia zasobów. Wózki wracające z leasingu i wynajmu są regenerowane zgodnie z jednolitymi standardami, a następnie wracają do obiegu jako używane wózki widłowe. W ubiegłym roku Linde MH zawarła strategiczne partnerstwo biznesowe w celu zapewnienia przyjaznego dla środowiska recyklingu akumulatorów litowo-jonowych.

Założona w 2007 roku w Paryżu, globalna agencja ratingowa Ecovadis mierzy wysiłki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju w czterech kategoriach:

  • Środowisko,
  • Praca i Prawa Człowieka,
  • Etyka
  • Zrównoważone Zamówienia.

Ocena opiera się na zdefiniowanych wskaźnikach, w tym obowiązujących politykach, podjętych działaniach i dokumentacji wyników. W Carbon Scorecard, która służy do oceny systemu zarządzania emisjami dwutlenku węgla w firmie, Ecovadis przyznał Linde MH poziom "Zaawansowany", a tym samym drugą najwyższą ocenę.

Ecovadis 2024 nagroda

Linde Material Handling została uhonorowana Platynową Nagrodą w rankingu Ecovadis: Dane wymagane do oceny zrównoważonego rozwoju pochodzą ze wszystkich ważnych działów, takich jak: Bezpieczeństwo Pracy, Zarządzanie Środowiskiem, Zakupy, Zasoby Ludzkie i Produkcja.

"W Linde MH dane zebrane w ramach audytu Ecovadis pochodzą ze wszystkich odpowiednich działów, takich jak bezpieczeństwo pracy, zarządzanie środowiskowe, zakupy, zasoby ludzkie i produkcja" - wyjaśnia Ulrike Just.

Ważną podstawą certyfikacji Ecovadis jest raport zrównoważonego rozwoju Linde MH, który został opublikowany po raz pierwszy w roku 2015 i jest dostępny w najnowszym wydaniu na rok 2022 na korporacyjnej stronie internetowej jako raport online. Sekcja "Fakty i liczby" dokumentuje status quo osiągnięty w kluczowych obszarach, takich jak strategia i zarządzanie zrównoważonym rozwojem, ład korporacyjny, środowisko, produkty i rozwiązania, dobry pracodawca i zaangażowanie społeczne, a także aktualizuje odpowiednie cele na przyszłość.

"Systematyczna kontrola i zaangażowanie wielu osób z organizacji są kluczowymi elementami dalszych ulepszeń" - mówi Ulrike Just.

Zrzeszenie Ecovadis obejmuje obecnie ponad 125 000 ocenianych firm. Celem certyfikacji jest promowanie innowacji i zrównoważonego rozwoju. Treść ocen opiera się na wytycznych ISO 26000 i różnych globalnych standardach raportowania.

Kontakt dla prasy:

Heike Oder: +49 (0)6021 99-1277 – e-mail: heike.oder@linde-mh.de

Katarzyna Zajkowska: email: katarzyna.zajkowska@linde-mh.pl