Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

System connect:charger firmy Linde Material Handling

Inteligentne zarządzanie ładowaniem
Inteligentne zarządzanie ładowaniem dzięki connect:charger firmy Linde Material Handling

Efektywne zarządzanie ładowaniem jest obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W nowoczesnych magazynach większość transportu towarów odbywa się za pośrednictwem wózków jezdniowych z napędem elektrycznym. Równomierne wykorzystanie i stała gotowość do pracy wszystkich pojazdów jest istotnym kryterium dla niezakłóconego przepływu materiału. O dostępności pojazdów elektrycznych decydują przede wszystkim procesy ładowania.

Jednoczesne ładowanie kilku pojazdów może jednak doprowadzić do niepożądanych obciążeń szczytowych, generujących wysokie koszty energii elektrycznej. Poprzez connect:charger firma Linde oferuje system zarządzania ładowaniem, który łączy kilka ładowarek w sieć za pośrednictwem centralnej jednostki sterującej i koordynuje procesy ładowania. Takie rozwiązanie zapewnia przejrzystość zużycia energii przez urządzenia i ułatwia efektywne obniżenie kosztów.

Eliminacja obciążeń szczytowych dzięki zarządzaniu ładowaniem

Zazwyczaj większa część floty pojazdów elektrycznych jest podłączona do ładowarek w jednym czasie – przykładowo po zakończeniu zmiany lub w trakcie przerw. Gdy dojdzie przy tym do nieprzewidzianych obciążeń szczytowych w zużyciu energii (tzw. szczyty ładowania), w najgorszym razie może to zwiększyć koszty energii elektrycznej. W przypadku przedsiębiorstw o dużym zapotrzebowaniu na energię, wielu dostawców prądu stale mierzy pobór prądu za pomocą liczników. Nawet jednorazowe przekroczenie uzgodnionej maksymalnej ilości spowodowane obciążeniami szczytowymi może spowodować trwały wzrost kosztów u dostawcy energii elektrycznej. Zarządzanie ładowaniem jest konieczne, aby skutecznie unikać tego rodzaju eksplozji kosztów.

Łatwy sposób na efektywne zarządzanie ładowaniem

System connect:charger to innowacyjne rozwiązanie składające się ze sprzętu i oprogramowania. Umożliwia ono ciągłą i pełną kontrolę nad zużyciem energii przez pojazdy oraz sterowanie ładowaniem floty w celu eliminacji zbędnych obciążeń szczytowych. Tak to działa:

  • Określenie danych ładowania: Ładowarki pojazdów zostają wyposażone w zespół sprzętowy. Po podłączeniu pojazdu do stacji ładowania urządzenie rejestruje proces ładowania podłączonych ładowarek i przesyła dane do oprogramowania przez sieć lokalną.
  • Analiza zużycia energii: Przesłane dane są przetwarzane przez oprogramowanie i prezentowane użytkownikowi w przejrzystej formie na ekranie głównym. Umożliwia to błyskawiczne określenie, kiedy w ciągu dnia pobrano określoną moc oraz kiedy dana ładowarka była aktywna.
  • Eliminacja obciążeń szczytowych: Tak zwane Load Balancing (równoważenie obciążenia) umożliwia łatwe i bezproblemowe unikanie obciążeń szczytowych. Za pośrednictwem oprogramowania użytkownik określa zakres czasowy i wartości maksymalne dla pobieranej mocy. Ładowarki są sterowane w taki sposób, aby w określonych godzinach nie przekraczały pewnych wartości mocy ładowania. Zgodnie z tym ładują automatycznie podłączone baterie odpowiednią mocą.

Optymalne wykorzystanie floty dzięki connect:charger firmy Linde Material Handling.

Selektywne ładowanie dla maksymalnej dostępności

Dostępność pojazdów jest decydującym czynnikiem w celu optymalnego wykorzystania floty. Czas dostępności poszczególnych pojazdów zależy w istotnym stopniu od czasu trwania procesów ładowania. Za pośrednictwem connect:charger można precyzyjnie określić priorytety tempa ładowania określonych pojazdów. Takie rozwiązanie zapewnia, że właściwe pojazdy są dostępne na potrzeby realizacji bieżących zadań.

Elementy efektywnego kosztowo zarządzania ładowaniem

System connect:charger firmy Linde Material Handling

Sprzęt

Komponent sprzętowy connect:charger jest instalowany w komorze ładowania i gromadzi dane dotyczące zużycia energii oraz procesu ładowania podłączonych ładowarek. Informacje te są przesyłane do oprogramowania i wyświetlane na ekranie głównym. Dostępne są dwie opcje instalacji sprzętu: połączenie bezprzewodowe lub podłączenie za pośrednictwem złącza kablowego. Połączenie bezprzewodowe umożliwia podłączenie do centralnej jednostki sterowania nawet dwunastu ładowarek. Przyłącze kablowe umożliwia podłączenie maks. 50 ładowarek.

Efektywne zarządzanie ładowaniem dzięki connect:charger firmy Linde Material Handling.

Oprogramowanie do zarządzania

Poza prezentacją danych ładowania oprogramowanie umożliwia również sterowanie ładowarkami: Load Balancing (równoważenie obciążenia) umożliwia przejrzystą prezentację procesów ładowania i wykorzystania energii floty pojazdów oraz precyzyjne sterowanie nimi. Dzięki temu użytkownik unika zbędnych kosztów oraz może kształtować zarządzanie ładowaniem w jak najbardziej efektywny sposób. Dopasowanie tych limitów ładowania wymaga zaledwie kilku kliknięć i jest tak proste, że nie wymaga wsparcia specjalistów serwisowych.

Wszystkie zalety connect:charger w skrócie

Przejrzystość dzięki rejestracji zużycia energii i procesów ładowania

Niższe koszty energii dzięki sterowanemu ładowaniu i eliminacji obciążeń szczytowych

Łatwe ustawianie wartości maksymalnych dla zakresów czasowych i pobieranej mocy

Maksymalna dostępność wszystkich pojazdów elektrycznych dzięki optymalnemu zarządzaniu ładowaniem