Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Lepsza widoczność gwarantuje większe bezpieczeństwo

27 lis 2017

Linde przedstawia nowy pozycjoner wideł, który zapewnia optymalną widoczność.

Nazwa mówi wszystko: nowy pozycjoner wideł „View” od firmy Linde Material Handling zapewnia znacznie lepszy widok na widły, zwłaszcza podczas składowania i pobierania towarów. Dzięki temu rozwiązaniu można skutecznie zapobiec uszkodzeniom ładunku, elementów infrastruktury, wyposażenia oraz samych wózków. Pozycjoner jest dostępny dla wszystkich elektrycznych i spalinowych wózków widłowych z przeciwwagą w zakresie udźwigu od 1,2 do 5 ton.

Pozycjonery wideł stały się niezastąpione w wielu gałęziach przemysłu – na przykład przy precyzyjnym składowaniu towarów, gdzie każdy milimetr ma znaczenie, na platformach załadunkowych czy regałach. Przesunięcie wideł w lewo i w prawo pozwala operatorowi na szybsze i dokładniejsze ułożenie towaru. Równie istotna dla bezpiecznego i precyzyjnego ruchu ładunku jest dobra widoczność na widły przez maszt wózka, karetkę i pozycjoner wideł. To właśnie na tym polu Linde dostrzegło dalsze możliwości doskonalenia.

Naszym celem było zwiększenie pola widoczności operatora, aby efektywnie wspierać go w pracy i uczynić ją bezpieczniejszą – mówi Frank Bergmann, Product Manager ds. Wózków Widłowych z Przeciwwagą w Linde MH (Niemcy). Ważnym odkryciem wynikającym z naszych prac jest fakt, że kilka mniejszych wolnych przestrzeni w konstrukcji sprawdza się lepiej niż duże luki – wyjaśnia Bergmann.

W tym celu siłownik przesuwu bocznego ustawiono w lekko uniesionej pozycji, a siłowniki regulacyjne wideł umieszczono pośrodku, co utworzyło w efekcie liczne nowe szczeliny. Ukośne ścięte blachy środnika oraz zastosowanie rurek zamiast przewodów (węży) także przyczyniają się do poprawy widoczności wideł. Innym pozytywnym efektem nowo zastosowanych rur jest zapewnienie ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi kolizjami, co zwiększa dostępność sprzętu.

Nowy pozycjoner wideł View od Linde Material Handling zapewnia znacznie lepszy widok na widły.

Nowy pozycjoner wideł „View” od Linde Material Handling zapewnia znacznie lepszy widok na widły, zwłaszcza podczas składowania i pobierania towarów, dzięki czemu skutecznie zapobiega uszkodzeniom.

Najlepszy widok w głównym obszarze roboczym

Rozwiązanie zostało zoptymalizowane dla wysokości podnoszenia między 700 a 1400 mm. W większości przypadków to właśnie w tym przedziale układane są pojemniki siatkowe, a naczepy ładowane i rozładowywane. Wraz z nowym pozycjonerem wideł dajemy naszym Klientom klucz do większego bezpieczeństwa i wydajności podczas korzystania z wózków widłowych – mówi Frank Bergmann. Osprzęt ten jest bardzo elastyczny pod względem doposażenia: Klienci stosujący widły przykręcane także mogą skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ każdy z zaczepów pozycjonera posiada trzy otwory montażowe. Pozycjoner jest dostarczany bezpośrednio z fabryki i stanowi element asortymentu oryginalnych części zamiennych Linde (konserwacje są wykonywane przez sieć sierwisową Linde).

Podsumowując: nowy pozycjoner wideł jest kolejnym elementem w mozaice koncepcji bezpieczeństwa Linde: ‘Vision Zero – Bezpieczeństwo w Twoim świecie’, która obejmuje bogate portfolio innowacyjnych rozwiązań technicznych w zakresie bezpieczeństwa korzystania z wózków widłowych, a także inteligentne systemy wspomagające, kompleksowe programy szkoleniowe oraz usługi konsultingowe. Vision Zero to całościowe podejście mające na celu zredukowanie do zera liczby wypadków podczas pracy w transporcie materiałów. Bezpieczeństwo stanowi jeden z kluczowych aspektów poprawy wyników biznesowych. Dlatego naszą wizją jest pomaganie Klientom w eliminowaniu wypadków. Vision Zero to nasz wkład w bezpieczniejszą i bardziej produktywną przyszłość – mówi Andreas Krinninger, Prezes Zarządu Linde Material Handling.