Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

W najlepszym świetle

19 mar 2018

Linde MH poszerza portfolio świateł roboczych

Więcej światła, większa widoczność, poprawa bezpieczeństwa – wszystko dzięki dwóm nowym koncepcjom świateł: VertiLight i LED Stripes, które Linde Material Handling prezentowało na targach LogiMAT 2018. Oba rozwiązania zapewniają większe doświetlenie obszaru pracy, dzięki czemu operowanie z ładunkiem jest jeszcze wydajniejsze i bardziej bezpieczne.

Niezależne od tego, w jakim sektorze i jakie ładunki – wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność transportu towarów, pojawia się też zasada: lepsza widoczność = zwiększone bezpieczeństwo = mniej uszkodzeń regałów, sprzętu i towarów. Dodatkowo odpowiednie oświetlenie poprawia wydajność w codziennych operacjach logistycznych. Na przykład pobieranie palet z regałów wykonuje się szybciej, kiedy obszar pracy jest optymalnie doświetlony, dzięki czemu operator może odpowiednio kontrolować pracę masztu. Ponadto dobre oświetlenie ma też pozytywny wpływ na nastrój pracownika, jego koncentrację i wydajność. Dlatego Linde MH poświęciło tyle uwagi zagadnieniom oświetlenia i zaprezentowało nowe koncepcje świateł na pokazach LogiMAT 2018.

W blasku reflektorów: Linde VertiLight

Lidne VertiLight ma wiele przydatnych cech – zwłaszcza w aplikacjach składowania na dużych wysokościach. Lampy składają się z ułożonych w półkolu świateł LED zamontowanych na maszcie wózka (równolegle dla wózków z przeciwwagą, w przesunięciu dla wózków wysokiego składowania). Zapewniają one najlepsze możliwe oświetlenie obszaru roboczego, od ziemi do wysokości podnoszenia. W odróżnieniu do zwykłych świateł roboczych nie emitują stożkowego strumienia, a szerokie, jednolite pasmo nieoślepiającego światła. VertiLight ma temperaturę barwy 6 500 kelwinów – bardzo zbliżoną do światła dziennego, co znacznie zmniejsza zmęczenie operatora. Kąt padania światła może być regulowany w pionie zależnie od potrzeb wykonywanej pracy.

W odróżnieniu do zwykłych świateł roboczych Linde VertiLight nie emitują stożkowego strumienia, a szerokie, jednolite pasmo nieoślepiającego światła od ziemi do wysokości podnoszenia.

W odróżnieniu do zwykłych świateł roboczych Linde VertiLight nie emitują stożkowego strumienia, a szerokie, jednolite pasmo nieoślepiającego światła od ziemi do wysokości podnoszenia.

Jasna sprawa: Lidne LED Stripes

Drugie innowacyjne oświetlenie od Linde także zagwarantuje szybki wzrost bezpieczeństwa i, tak jak VertiLight, może być zamówione jako opcja wyposażenia nowego wózka lub jako zestaw doposażeniowy. Oto LED Stripes – pasy LED zamontowane na przodzie i tyle wózków z przeciwwagą zapewniające optymalne rozłożenie światła zaraz przed wózkiem oraz dosięgające nawet w najdalsze zakątki. Podnoszenie karetki wideł nie ogranicza ich działania. Światło z pasów w kierunku jazdy jest białe, podczas gdy druga strona jest czerwona. To istotna informacja dla ludzi pracujących w pobliżu wózka (pieszych i operatorów) – już z daleka mogą zobaczyć, w którym kierunku maszyna się przemieszcza. Dodatkowo nie ma ryzyka oślepienia światłem, ponieważ LED Stripes emitują neutralną barwę (5 700 kelwinów).

The LED Stripes from Linde are light strips which attach to the front and rear overhead guard of counterbalanced trucks. They radiate white in the direction of travel, while the other side changes to red. This enables pedestrians and other forklift drivers to see from a distance in which direction the truck is moving.

LED Stripes – pasy LED zamontowane na przodzie i tyle wózków z przeciwwagą. Światło z pasów w kierunku jazdy jest białe, podczas gdy druga strona jest czerwona. To istotna informacja dla ludzi pracujących w pobliżu wózka (pieszych i operatorów) – już z daleka mogą zobaczyć, w którym kierunku jedzie wózek.

Oferujemy naszym Klientom szansę na jeszcze lepsze dopasowanie ich wózków do potrzeb aplikacji – mówi Michael Fuchs, Product Manager Działu Części Zamiennych Linde MH (Niemcy). VertiLight i LED Stripes dopełniają nasze standardowe oświetlenie robocze w znaczący sposób. Podczas gdy standardowe lampy są przydatne w oświetlaniu punktowym, np. na zewnątrz, nowe rozwiązania oświetlenia zostały zaprojektowane do rozjaśnienia najbliższego otoczenia.

Większe bezpieczeństwo oznacza mniej wypadków. Dlatego nowe rozwiązania oświetlenia są tworzone zgodnie z podejściem Linde Material Handling do kwestii bezpieczeństwa: „Vision Zero – Bezpieczeństwo w Twoim Świecie”. Naszym celem jest zredukowanie liczby wypadków podczas prac z ładunkami do zera, oferując odpowiednie produkty, usługi i wsparcie.