Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Nowi mistrzowie wagi lekkiej

24 kwi 2018

Linde rozszerza ofertę wózków paletowych i stertujących

Zasilane elektrycznie, kompaktowe, o odpowiednim udźwigu – nowe wózki paletowe MT12 oraz wózki stertujące MM10, MM10i i ML10 to nowo wprowadzone modele przeznaczone do lekkich aplikacji. Teraz Klienci mają jeszcze większy wybór umożliwiający dobranie odpowiedniego sprzętu do konkretnego zastosowania.

Czasami potrzebny jest jedynie prosty wózek transportowy, który pozwoli na realizację określonych zadań logistycznych – mówi Toufik Oussou, Product Manager ds. Wózków Magazynowych w Linde Material Handling. Jednak nawet w przypadku tych urządzeń, które sprawiają wrażenie prostych, ergonomia i bezpieczeństwo nie podlegają kompromisom. My w Linde Material Handling zawsze przywiązujemy do tego dużą wagę. Takie wózki okazują się być bardzo efektywne między innymi wtedy, gdy towar transportowany jest na krótkich dystansach (od dwóch do trzech godzin dziennie), gdy ładunki są składowane okazjonalnie lub umieszczane w konkretnym miejscu po dostarczeniu ich uprzednio na przykład cięższymi wózkami na dłuższym dystansie.

Idealny towarzysz: Linde MT12

Elektryczny wózek paletowy MT12 o udźwigu 1,2 tony to pierwszy z nowo wprowadzonych modeli. Jego wyjątkowo kompaktowe wymiary pozwalają na pracę w miejscach o ograniczanej przestrzeni oraz na obsługę pojazdów ciężarowych. Ta wszechstronna maszyna jest łatwa i wygodna w użyciu: silnik prądu przemiennego o mocy 0,65 kW sprawia, że praca wózkiem odbywa się bez użycia siły. Akumulator litowo-jonowy pozwala na pracę do trzech godzin. Dzięki łatwemu w obsłudze systemowi zasilania użytkownik może wymienić baterię lub podłączyć ją do prostownika. Naładowanie baterii do 50% zajmuje około 30 minut, a po 2,5 godziny bateria jest w pełni naładowana.

Linde MT12

Nowy wózek MT12, wraz z trzema modelami wózków stertujących, znajduje się w ofercie modeli przeznaczonych do lekkich aplikacji.

Co charakterystyczne dla Linde, wózek MT12 posiada liczne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo, w tym elektromagnetyczny hamulec i nisko montowany długi dyszel, który zapewnia odpowiednio duży dystans między operatorem i maszyną. Z naszym nowym elektrycznym wózkiem paletowym MT12, podobnie jak z wprowadzonym w 2016 roku modelem MT15, z sukcesem docieramy do klientów potrzebujących prostych urządzeń współpracujących z innymi, wysokowydajnymi wózkami. Te modele doskonale uzupełniają naszą obecną flotę – wyjaśnia Toufik Oussou.

Mocne trio: Linde MM10, MM10i i ML10

Dotychczasową ofertę – także w segmencie wózków stertujących – poszerzają nowe modele wózków do lekkich aplikacji. Linde MM10 (maszt pojedynczy) oraz ML10 (maszt zwykły) są przeznaczone do przenoszenia palet o masie do 1000 kg. Podczas składowania ładunków na wysokości maszt pojedynczy zapewnia operatorowi szczególnie dobry widok na widły oraz ładunek. Wózek może również służyć jako mobilny stół warsztatowy, zapewniając ergonomiczne miejsce pracy. Gdy potrzebny jest większy prześwit lub konieczne jest pokonanie ramp czy wzniesień, doskonale sprawdzi się model MM10i z unoszeniem wstępnym.