Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Wózek na każda okazję

12 cze 2018

Opcje wyposażenia w zakresie bezpieczeństwa sprawiają, że Linde Roadster to wózek idealny

Linde Material Handling prezentuje specjalną edycję modelu Roadstera z optymalną widocznością. Łącząc wyjątkową w branży koncepcję wózka z najnowszymi zabezpieczeniami, skorzystaliśmy z okazji, jaką było wydarzenie World of Material Handling (WoMH), i zademonstrowaliśmy wiele rozwiązań, z których operatorzy mogą korzystać, aby uczynić swoją pracę jeszcze bezpieczniejszą, a flotę wózków wydajniejszą.

Jak wygląda idealny wózek widłowy? Jakie urządzenia zapewniają maksymalną wydajność? Co gwarantuje optymalne bezpieczeństwo? Na te pytania musieli odpowiedzieć managerowie ds. produktów w Linde Material Handling. Szybko stało się jasne: optymalną podstawą dla idealnego wózka jest elektryczny wózek widłowy Linde Roadster E20-E35 o udźwigu od 2 do 3,5 tony.

World of Material Handling – wózek idealny

Linde roadster jest wózkiem idealnym dzięki systemowi wspomagania operatorów Linde Safety Pilot, wizualnemu systemowi ostrzegania Linde TruckSpot, nowemu rozwiązaniu oświetleniowemu LED Stripes, zintegrowanemu pozycjonerowi wideł View, innowacyjnym oponom CS20, panoramicznemu, wzmocnionemu szklanemu dachowi oraz energooszczędnej baterii litowo-jonowej.

A co czyni Roadstera szczególnie wyjątkowym? Brak przednich podpór daszka oznacza, że operator ma pełny widok na trasę oraz ładunek z lewej i prawej strony masztu, a opcjonalny panoramiczny, wzmocniony szklany dach gwarantuje dobrą widoczność nad głową. Konstrukcja wózka sprawia, że maszyna posiada unikalną zaletę: wysoko zamocowane siłowniki pochyłu masztu, które przenoszą działające na maszt siły na przeciwwagę wózka poprzez osłonę dachu.

Maksymalne bezpieczeństwo i wydajność

Dlaczego zatem Linde Roadster stał się wózkiem idealnym? To wszystko dzięki opcjonalnym dodatkom: systemowi wspomagania operatorów Linde Safety Pilot, wizualnemu systemowi ostrzegania Linde TruckSpot, nowemu rozwiązaniu oświetleniowemu LED Stripes, zintegrowanemu pozycjonerowi wideł View, innowacyjnym oponom CS20, panoramicznemu, wzmocnionemu szklanemu dachowi oraz energooszczędnej baterii litowo-jonowej.

W Linde oferujemy wiele różnych systemów bezpieczeństwa i wspomagania. Wózek idealny prezentuje szeroką gamę rozwiązań złączonych w jednej maszynie, co stanowi imponujący dowód na kompleksową ofertę produktów i usług Linde – wyjaśnia Björn Walter, Product Manager ds. Wózków Widłowych z Przeciwwagą w Linde Material Handling (Niemcy).

Różne opcje dla większego bezpieczeństwa

Linde Safety Pilot ma zasadnicze znaczenie dla wysokiego standardu bezpieczeństwa wózka idealnego. System ten pomaga operatorowi uniknąć wypadków związanych z przewróceniem się pojazdu, stale monitorując i wyświetlając różne parametry wózka, takie jak wysokość podnoszenia, środek ciężkości ładunku, ciężar ładunku i prędkość podczas pracy, a także interweniując w sytuacjach krytycznych dla bezpieczeństwa. Operator odnosi korzyści z pełnej przejrzystości, co oznacza, że można skutecznie uniknąć błędów w prowadzeniu pojazdu i jego obsłudze.

Wizualne urządzenie ostrzegawcze Linde TruckSpot wyświetla na podłodze w odległości około 4 metrów za wózkiem widłowym duży czerwony trójkąt ostrzegawczy i tym samym informuje pieszych i innych operatorów, że pojazd jest w ruchu, zapewniając wystarczającą ilość czasu na reakcję.

W wózku idealnym na maszcie i z tyłu wózka zamontowano pasy LED, które równomiernie oświetlają środowisko pracy na dużej powierzchni, dzięki czemu operatorzy wózków widłowych mogą widzieć transportowane towary nawet przy słabym oświetleniu. Pasy świetlne świecą na biało w kierunku jazdy, po drugiej zaś stronie opcjonalnie przechodzą w kolor czerwony.

World of Material Handling – wózek idealny

Linde Material Handling prezentuje specjalną edycję modelu Roadstera z optymalną widocznością. Łączy on w sobie unikalną w branży koncepcję wózka widłowego z najnowszymi zabezpieczeniami.

Zintegrowany pozycjoner wideł View zapewnia lepszy widok na widły i ładunek: udoskonalenia konstrukcyjne poszerzyły pole widzenia operatora, umożliwiając mu szybsze, dokładniejsze i bezpieczniejsze układanie ładunków.

Aby zapewnić maksymalną dyspozycyjność, wózek idealny został wyposażony w baterię litowo-jonową. Szybkie ładowanie zapewnia znacznie dłuższe okresy użytkowania dzięki większej gęstości energii oraz sprawia, że czasochłonna wymiana baterii należy już do przeszłości. Natomiast aby zagwarantować optymalną wydajność, wózek idealny jeździ na oponach CS20. Profil w kształcie litery L poprawia trakcję, a niski opór toczenia przekłada się na większe przebiegi i jednocześnie zapewnia niskie zużycie energii.

Wraz z wózkiem idealnym Linde pokazuje, co jest możliwe – mówi Björn Walter. Cechy tej maszyny wyznaczają standardy w całym sektorze. Linde roadster to modelowy przykład, za którym niełatwo nadążyć!