Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Uwaga!

21 cze 2018

Linde prezentuje nowo opracowany wizualny system ostrzegania

Technologia Linde BlueSpot wyznaczyła standardy bezpieczeństwa na całym świecie. Teraz udoskonaliliśmy ten wizualny system ostrzegawczy i mamy przyjemność zaprezentować nowość – Linde TruckSpot – system, który wyświetla na podłodze czerwony trójkąt ostrzegawczy, sygnalizując tym samym, że zbliża się wózek widłowy. Oto kolejne rozwiązanie od Linde, które skutecznie minimalizuje niebezpieczne sytuacje.

W ruchu drogowym ostrzegają przed niebezpiecznymi zakrętami, skomplikowanymi skrzyżowaniami, wypadkami, stromymi zboczami i wieloma innymi niebezpieczeństwami: czerwone trójkąty ostrzegawcze z białym tłem na całym świecie są instynktownie postrzegane jako ostrzeżenie. Firma Linde Material Handling opracowała niedawno wizualny system ostrzegawczy dla wózków przemysłowych, który wykorzystuje tę intuicyjną percepcję. Duży obraz Linde TruckSpot łączy sprawdzone zalety systemu BlueSpot z jeszcze mocniejszym efektem ostrzegawczym, co jest zgodne z naszą zasadą w Linde, aby stale kontrolować i udoskonalać już istniejące rozwiązania.

Wykorzystując technologię LED, TruckSpot generuje 1,25-metrowy symbol jasnego ostrzeżenia, który pojawia się na podłodze w odległości około czterech metrów za pojazdem lub (opcjonalnie) tylko podczas cofania. Piesi i operatorzy widzą wyraźny obraz trójkąta zawierającego symbol wózka widłowego i instynktownie cofają się przed zbliżającym się wózkiem.

Chcieliśmy opracować jasny i zrozumiały symbol ostrzegawczy – mówi Michael Fuchs, Product Manager ds. Rozwiązań Modernizacyjnych w Linde Material Handling. Była to również wyraźna prośba klientów. Linde TruckSpot znacznie zwiększa bezpieczeństwo wszystkich osób, szczególnie na obszarach magazynowych i produkcyjnych o dużym natężeniu ruchu oraz na skomplikowanych skrzyżowaniach. Nie można przeceniać znaczenia takich systemów ostrzegawczych. Według statystyk Niemieckiego Związku Pracodawców (BGHW) 65 procent wszystkich wypadków z udziałem wózków widłowych zdarza się podczas ich przejeżdżania przez drogi, na których znajdują się ludzie bądź przeszkody.

Nowy wizualny system ostrzegawczy Linde TruckSpot

Linde TruckSpot to udoskonalenie systemu BlueSpot. Wizualny system ostrzegawczy wyświetla na podłodze czerwony trójkąt, który ostrzega wszystkich w pobliżu, że zbliża się wózek.

Oto kolejna zaleta systemu TruckSpot: podobnie jak w przypadku Linde BlueSpot pracownicy nie są rozpraszani irytującymi dźwiękami. Nasze unikalne na skalę światową rozwiązanie jest idealne dla hałaśliwych środowisk pracy, w których pracownicy mogą nie zwrócić uwagi na takie sygnały dźwiękowe – podkreśla Fuchs. Dzięki zaawansowanej technologii oświetleniowej Linde TruckSpot nie oślepia. W razie potrzeby Linde TruckSpot można połączyć z Linde BlueSpot. W takim przypadku system BlueSpot ostrzega, gdy wózek porusza się do przodu, a TruckSpot wchodzi do gry podczas cofania – wyjaśnia Fuchs.

TruckSpot jest jednym z wielu elementów bezpieczeństwa, które stały się standardem w branży wózków przemysłowych. Nowe standardy wyznaczyły również systemy wspomagające, takie jak Linde Load Management, Safety Pilot oraz Dynamic Mast Control. Jak podkreśla Fuchs: Każda z tych innowacji jest zgodna z naszą holistyczną koncepcją „Vision Zero – Bezpieczeństwo w Twoim świecie”, w której postawiliśmy sobie za cel zredukowanie do zera liczby wypadków przy pracy związanej z transportem towarów.