Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Trzecia faza wprowadzona

1 paź 2018

Nowe siedzenia dla operatora – Linde Material Handling oferuje teraz najbardziej wszechstronną na rynku gamę wózków paletowych i stertujących

Od długich transportów, poprzez składowanie i pobieranie towarów, aż po załadunek i rozładunek samochodów ciężarowych: nowe wózki widłowe Linde Material Handling o udźwigu od 1,2 do 2,5 tony sprawiają, że transport towarów jest teraz jeszcze bardziej komfortowy i wydajny. Wszystko to dzięki dużej ilości miejsca do pracy, jak również szerokiemu zakresowi wyposażenia dodatkowego. Włączenie w nasze portfolio nowych wózków paletowych, stertujących i podwójnego składowania oznacza zakończenie kompleksowej modernizacji oferty Linde w zakresie wózków z siedzeniami i platformą. Z łącznie 19 modelami oferujemy obecnie zdecydowanie najbogatszy asortyment na rynku.

Cel, jaki sobie obraliśmy, to jak najdokładniejsze dostosowanie naszych wózków do aplikacji Klientów. Te jednak z czasem się zmieniają – wyjaśnia Toufik Oussou, Product Manager Wózków Magazynowych w Fenwick-Linde (Francja). Z tego powodu w ciągu ostatniego półtora roku asortyment wózków paletowych i stertujących był sukcesywnie odnawiany i rozszerzany. Trzeci i ostatni etap unowocześniania obejmuje siedzenia w wózkach paletowych i stertujących o udźwigu od 1,2 do 2,5 tony.

Pojazdy te mogą pochwalić się szczególnie przestronnym chassis – szerokość 970 mm zapewnia operatorowi dużą swobodę ruchu. Komfortowy fotel może na życzenie Klienta być ogrzewany i mieć zagłówek. Czułe elementy sterujące zapewniają szybką i precyzyjną obsługę ładunku: operator steruje wszystkimi funkcjami wideł i masztu za pomocą kciuka i palca wskazującego, a dokładne ruchy są możliwe nawet w rękawicach. Wózki magazynowe to szczególnie polecane urządzenia do stosowania w rozległych obszarach logistycznych i produkcyjnych.

Nowe funkcje zwiększające wydajność

Pod względem wydajności nowe wózki paletowe T20/25RW, wózki podwójnego składowania D12RW i wózki stertujące L14/16RW (R = fotel operatora, W = szeroka wersja) oferują możliwość podnoszenia lub opuszczania wideł podczas jazdy, przyspieszając w ten sposób procesy składowania i pobierania.

Nowe wózki widłowe Linde Material Handling o udźwigu od 1,2 do 2,5 tony

Nowe wózki widłowe Linde Material Handling o udźwigu od 1,2 do 2,5 tony sprawiają, że transport towarów jest teraz jeszcze bardziej komfortowy i wydajny.

Do tego dochodzi wysoka pozycja siedząca operatora i doskonały zasięg widzenia przez profile masztu – zaprojektowane z myślą o optymalnej widoczności na trasę i ładunek nasze wózki zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Linde Load Management zaleca się wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą ciężkie i często zmieniające się ładunki. System wyświetla najważniejsze dane dotyczące towaru, dzięki czemu operatorzy zawsze wiedzą, jaki ciężar znajduje się na widłach i na jaką wysokość mogą go bezpiecznie podnieść. Wózki zasilane są albo sprawdzonymi bateriami kwasowo-ołowiowymi, albo bateriami litowo-jonowymi, do których dołączany jest prostownik do szybkiego ładowania pośredniego, co staje się zresztą coraz bardziej popularną opcją wśród Klientów. Ponadto dla wszystkich wózków dostępny jest system zarządzania flotą connect:, który reguluje dostęp do pojazdu, rejestruje wstrząsy i uderzenia oraz analizuje wykorzystanie wózka w celu osiągnięcia operacyjnej optymalizacji.

Wózki przemysłowe udowodniły swoją wartość dzięki specjalnym funkcjom. Wózki podwójnego składowania D12RW o udźwigu 1,2 tony są na przykład wyposażone w system Linde Speed Management, który oblicza maksymalną prędkość, przy jakiej zapewniona jest bezpieczna praca podczas transportu dwóch palet w zależności od wagi ładunku na głównych widłach. W ten sposób można zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo obsługi.

Inne zalety to duża liczba różnych konstrukcji masztów oferujących wysokość podnoszenia do 6,2 metra, jak również funkcja szybkiego podnoszenia, która w razie potrzeby zwiększa prędkość podnoszenia nawet o 33%. Podobnie jak w przypadku wózków podwójnego składowania, wózki paletowe Linde L14RW i L16RW o udźwigu 1,4 i 1,6 tony mogą być również dostarczane ze znanym i sprawdzonym systemem Linde BlueSpot, podczas gdy wózki paletowe T20RW i T25RW można wyposażyć w mocne reflektory do użytku w słabo oświetlonym środowisku pracy.