Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Elektryczne wózki widłowe Linde w firmie Werner Kenkel

Możesz na nich polegać!
Elektryczne wózki widłowe Linde w firmie Werner Kenkel

Firma Werner Kenkel to wiodący polski producent tektury falistej, który jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w branży. Zarządzana od prawie 40 lat przez prywatnych właścicieli firma stale umacnia swoją pozycję na rynku, ambitnie i konsekwentnie wprowadzając nowe pomysły, a wspiera ją flota niestrudzonych i absolutnie niezawodnych pomocników: elektrycznych wózków widłowych Linde.

Werner Kenkel

Dwa zakłady w jednym

Gdziekolwiek spojrzysz – papier. Elektryczne wózki widłowe Linde mają co robić.

Gdziekolwiek spojrzysz – papier. Elektryczne wózki widłowe Linde mają co robić.

Produkcja w zakładzie odbywa się bez przerwy. Linia do produkcji tektury o długości 130 m wytwarza papier przez całą dobę, obraca go, zwija w fale i łączy ze sobą kilka warstw. W efekcie powstaje najwyższej klasy tektura falista, którą przetwarza się bezpośrednio na miejscu na opakowania. Linia ta produkuje codziennie około 345 km tektury bieżącej.

Wyprodukowaną tekturę poddaje się dalszemu przetworzeniu i zadrukowuje w trzech różnych technologiach: fleksograficznej, offsetowej i cyfrowej. W zakładzie FLEKSO jest ona drukowana, sztancowana, a następnie składana i sklejana w zależności od wymagań klienta. Proces OFFSET jest nieco bardziej złożony: tutaj zadrukowuje się tekturę litą, którą następnie dokleja się na tekturę falistą, najczęściej dwuwarstwową, w innej części zakładu. Są to dwa różne procesy i dlatego przeprowadza się je w oddzielnych zakładach – wyjaśnia Waldemar Borowiak, Zastępca Dyrektora Technicznego Werner Kenkel. W obszarze OFFSET obsługujemy zamówienia klientów, które są bardziej wymagające pod kątem jakości koloru. Pan Borowiak wskazuje na specjalistyczne stanowiska przy maszynach do sprawdzania nadruków – przy realizacji tego typu zleceń wierność odwzorowania barw jest bardzo ważna.

Elektryczne wózki widłowe w firmie Werner Kenkel

Cały czas się rozbudowujemy

Damian Kenkel

Damian Kenkel, współwłaściciel firmy Werner Kenkel, w offsetowym obszarze produkcji

Wszystkie metody nadruku są przedmiotem bardzo intensywnych badań nad innowacjami produktów w firmie Werner Kenkel. W siedzibie głównej w Krzycku Wielkim jest zatrudnionych około 1000 pracowników. Założona w 1979 roku firma przeżywa równie dynamiczny rozwój gospodarczy jak cała Polska. To, co jeszcze przypomina o początkach działalności, to stary komin z pierwszej hali produkcyjnej. Jest to jedyny element, jaki właściciele pozostawili z dawnej fabryki: wysoki na 28 metrów, z bocianim gniazdem na szczycie, wyraźnie przewyższający nowoczesne hale fabryczne. Cały czas się rozbudowujemy – mówi Damian Kenkel. Wspólnie z bratem, Adamem, kierujemy losami firmy. Obaj są przedsiębiorcami na najwyższym poziomie: zyski inwestowane są w firmę natychmiast, aby szybko zaspokoić rosnący popyt. Rynek się zmienia, a dziś klienci poszukują coraz więcej indywidualnych rozwiązań. Chcemy i możemy temu sprostać, przede wszystkim na rynku polskim, ale także w coraz większym stopniu w innych krajach europejskich. Udział naszego eksportu wynosi obecnie 20%. Dostarczamy produkty nie tylko w kraju, ale również do Niemiec i do krajów skandynawskich, takich jak Dania i Szwecja. Mamy duży potencjał.

Wartości firmy: szybkość, jakość, niezawodność

W Krzycku Wielkim przez całą dobę wytwarza się około 900 000 metrów kwadratowych tektury falistej w cyklu trzy- lub czterozmianowym. Obsługa towarów musi przebiegać płynnie: począwszy od dostawy surowca na rolach o wadze do 3500 kg, poprzez produkcję na tekturnicy i magazynowanie pośrednie w celu dalszego przetwarzania, aż po załadunek od 80 do 130 ciężarówek, które codziennie opuszczają zakład. Co miesiąc przemieszcza się tu około 80 000 palet – mówi Waldemar Borowiak. W tym przypadku kluczowa jest całkowicie niezawodna flota wózków składająca się z 60 pojazdów Linde.

Firma Werner Kenkel wybrała Linde jako dostawcę wózków widłowych. Większość z maszyn stanowią wózki elektryczne o udźwigu 1,6 tony. Są wszędzie! Wózki widłowe Linde to idealne rozwiązanie dla naszego procesu produkcyjnego. Są niezwykle zwrotne, łatwe w manewrowaniu i bardzo ergonomiczne. Wózki te poprzez planowane serwisy okresowe – mimo że są w ciągłym użytkowaniu – są praktycznie niezawodne.