Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Bezpieczna praca w trudnych warunkach

4 kwi 2022

Rozszerzona oferta w zakresie technologii magazynowej dla stref ATEX od Linde Material Handling

Transport materiałów w ciasnych przestrzeniach jest codziennym wyzwaniem dla wielu firm – zwłaszcza wtedy, gdy trzeba wziąć pod uwagę obszary zagrożone wybuchem. Firma Linde Material Handling (MH) ma w swojej ofercie odpowiednie rozwiązania transportowe dla wszystkich aplikacji ATEX, a obecnie prezentuje kompaktowe wózki o wysokiej wydajności, które charakteryzują się wysokim komfortem obsługi i są przeznaczone do pracy w ograniczonych przestrzeniach. Wózki paletowe Linde T20-30 EX (dostępne zarówno z platformą, jak i bez) oraz wózki podnośnikowe z przeciwwagą Linde L06-L16 AC EX mogą być zintegrowane z systemem zarządzania flotą Linde connect z kontrolą dostępu i monitorowaniem uszkodzeń.

Operatorzy wózków pracujący w branży chemicznej, farmaceutycznej, biotechnologicznej, kosmetycznej, spożywczej czy logistycznej znają ten problem aż za dobrze: w wielu środowiskach produkcyjnych i magazynowych, które mają ograniczone możliwości rozbudowy, często jest zbyt mało miejsca. Każdy centymetr się liczy, gdy chodzi o transport towarów oraz operacje magazynowania i pobierania. W takich warunkach operatorzy potrzebują szczególnie zwrotnych, łatwych w manewrowaniu i obsłudze wózków. W końcu materiały niebezpieczne muszą być transportowane w sposób bezpieczny i niezawodny przez cały czas – podkreśla Elke Karnarski, Product Manager Ex-Proof Trucks & Retrofit Solutions. To właśnie tutaj doskonale sprawdzą się nowe, wąskie wózki z ochroną przeciwwybuchową od Linde MH.

Linde T20-30 EX

W wielu obszarach produkcyjnych i magazynowych, gdzie możliwości rozbudowy są ograniczone, często jest zbyt mało miejsca. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nowe, wąskie wózki z ochroną przeciwwybuchową od firmy Linde Material Handling.

Niezwykle zwrotne, łatwe w manewrowaniu i bezpieczne

Wózki paletowe Linde T20-30 EX mogą przewozić ładunki o masie od 2 do 3 ton. Maszyny te są wyjątkowo kompaktowe – ich podwozie ma szerokość zaledwie 720 mm, dzięki czemu wózek mieści się w obrysie palety. Efektem tego jest doskonała manewrowość, którą dodatkowo wzmacnia wspomagany serwomechanizmem układ kierowniczy. Wózki T20-30 EX idealnie sprawdzą się przy pobieraniu i składowaniu ładunków oraz w transporcie materiałów na krótkich i średnich dystansach w strefach ATEX 1/21 i 2/22. Odpowiednie środki ochrony przeciwwybuchowej obejmują zabezpieczenie przed zapłonem od iskier elektrycznych i mechanicznych, ciągłe monitorowanie temperatury wszystkich istotnych elementów oraz zabezpieczenia przeciw powstawaniu ładunków elektrostatycznych.

Kompaktowy, a przy tym ergonomiczny

Wózki paletowe Linde T20-25 AP EX doskonale sprawdzą się w transporcie towarów na średnich i długich dystansach. Platforma jest wyjątkowo stabilna, a operator stoi na macie pochłaniającej drgania. Użytkownik zawsze znajduje się w obrysie chassis. Platforma i dyszel są odseparowane od podwozia, co redukuje przenoszenie drgań i wibracji. Jednocześnie operator ma doskonałą widoczność na ładunek i otoczenie – nawet w ciasnych i wymagających warunkach pracy. Elektryczny układ kierowniczy zapewnia komfort obsługi i bezpieczne prowadzenie wózka. Wielofunkcyjny wyświetlacz pokazuje informacje o istotnych parametrach maszyny (wyświetla np. datę następnego przeglądu technicznego czy poziom naładowania baterii). Aplikacja Linde EX Monitoring monitoruje wszystkie istotne dla bezpieczeństwa parametry (temperaturę, wytrzymałość, napięcie czy zużycie), a operator otrzymuje konkretne zalecenia dotyczące działań, jakie należy podjąć, aby zapewnić bezpieczną i niezawodną eksploatację wózka w wersji przeciwwybuchowej.

Linde T20-30 EX

Linde T20-30 EX posiada podwozie o szerokości zaledwie 720 mm, dzięki czemu wózek mieści się w obrysie palety. Zapewnia to doskonałą manewrowość nawet w ciasnych przestrzeniach.

Wózek podnośnikowy z przeciwwagą Linde L06-L16 AC EX – który jest dostępny w czterech wersjach o udźwigu: 0,6, 1,0, 1,2 i 1,6 tony – także charakteryzuje się wąską i kompaktową konstrukcją (ma szerokość 890 mm). Wózek idealnie nadaje się do transportu ładunków specjalnych, pojemników IBC czy zamkniętych palet nawet w ciasnych przestrzeniach. Maszyna ta jest krótsza niż elektryczny wózek widłowy, dzięki czemu stanowi optymalną alternatywę dla obszarów zagrożonych wybuchem, gdzie przestrzeń jest ograniczona.