Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Łatwa dostawa towarów

1 mar 2021

Kompaktowy wózek paletowy od Linde Material Handling

Solidny, zwrotny, wytrzymały i elastyczny w zastosowaniu: to tylko niektóre z zalet nowego elektrycznego wózka paletowego od Linde Material Handling o udźwigu 1,5 tony. Z jeszcze wygodniejszą obsługą i ulepszonymi funkcjami bezpieczeństwa stanowi on idealną maszynę do załadunku i rozładunku ciężarówek, szybkiego transportu w aplikacjach przemysłowych czy obsługi towarów w supermarketach i sklepach.

Obszary zastosowania wózków paletowych w tej klasie udźwigu są tak różnorodne, jak stawiane tym maszynom wymagania. Przede wszystkim wózki te są zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc operatorom w szybkim i bezpiecznym transporcie ładunków – nawet na ograniczonej przestrzeni. „Wraz z nowym wózkiem Linde MT15 wprowadzamy na rynek maszynę, która jest prosta, a jednocześnie posiada wszystkie ważne dla Linde Material Handling cechy, takie jak jakość, bezpieczeństwo, komfort i wysoka wydajność” – mówi Toufik Oussou, Senior Product Manager Warehouse Trucks w Linde Material Handling. Wózek ma wyjątkowo kompaktowe wymiary, aby mógł manewrować w ograniczonych przestrzeniach. Długość chassis (wymiar L2) wynosi 400 milimetrów, szerokość całkowita (wymiar B1) 620 milimetrów, natomiast przy 180 kg wagi całkowitej wózka można używać na antresolach lub podnośnikach. MT15 jest także znacznie szybszy niż większość innych wózków paletowych w tej klasie: z ładunkiem osiąga 5 km/h, natomiast bez ładunku 5,5 km/h. Zdolność maszyny do pokonywania wzniesień jest również powyżej średniej: 8% z ładunkiem i 20% bez ładunku. Bateria litowo-jonowa (48 V) – z możliwością wyboru między 20 Ah lub 30 Ah – zapewnia wystarczającą ilość energii na 3 godziny pracy. Maszyna może być doładowywana w każdym gniazdku za pomocą wbudowanego prostownika. Jeśli nie ma na to czasu, użytkownik może zamówić zewnętrzny prostownik i inną baterię, a następnie zamienić je miejscami za pomocą plug-and-play.

Wózek paletowy Linde MT15

Nowy wózek paletowy Linde MT15 jest idealną maszyną do załadunku i rozładunku ciężarówek, szybkiego transportu w aplikacjach przemysłowych czy obsługi towarów w supermarketach i sklepach.


Liczne cechy wózka służą poprawie ochrony osobistej pracowników i umożliwiają jeszcze bardziej ergonomiczną, komfortową pracę. Aby zapobiec urazom, MT15 jest wyposażony w długi, nisko zamontowany dyszel, który tworzy duży odstęp pomiędzy operatorem a maszyną. Dzięki funkcji żółwiej prędkości wózek można prowadzić nawet przy pionowym ustawieniu dyszla. Jest to szczególnie pomocne przy manewrowaniu w ograniczonych przestrzeniach, np. na platformach załadunkowych lub w wąskich halach produkcyjnych i magazynowych.

Udoskonaliliśmy także głowicę dyszla, aby zapewnić wysoki poziom ochrony i komfort obsługi. Metalowa osłona chroni dłonie operatora, a przełączniki kierunku jazdy, unoszenia wstępnego, żółwiej prędkości, klaksonu oraz wyłącznik bezpieczeństwa zostały umieszczone na środku, aby można było mieć do nich wygodny dostęp. Nisko osadzone chassis zapobiega urazom stóp i uszkodzeniom ramion ładunkowych. Wielofunkcyjny wyświetlacz informuje o czasie pracy, konieczności przeprowadzenia konserwacji, stanie baterii i kodach błędów.

Różne rodzaje wytrzymałych kół napędowych i ładunkowych oraz solidne zderzaki zapobiegają przedwczesnemu zużyciu. System zarządzania baterią chroni przed niewłaściwym użytkowaniem i w ten sposób wydłuża żywotność baterii.