Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Zachowaj bezpieczny odstęp

21 lip 2020

Skuteczna ochrona przed infekcjami

Jestem wystarczająco daleko czy za blisko? Nawet jeśli pracownicy wiedzą, jak ważne jest zachowanie bezpiecznej odległości od siebie w czasach COVID-19, instynkt może ich niestety zawieść. Aby temu zaradzić, Linde Material Handling przedstawia dwa proste i bardzo skuteczne rozwiązania: kamizelka Linde Secure Distance Vest oraz Linde Distance Beeper zapewniają dźwiękowe, wizualne i dotykowe ostrzeżenia w przypadku, gdy pracownicy zbytnio zbliżą się do siebie. Pozwala to na swobodną pracę z maksymalną ochroną przed infekcjami.

Czy to podczas montażu na linii produkcyjnej, kompletacji zamówień w magazynie, czy też wspólnych przerw kawowych: w zakładach przemysłowych i centrach dystrybucyjnych przebywanie w bliskiej odległości od innych współpracowników jest często nieuniknione. Jednak w kontekście pandemii koronawirusa takie codzienne sytuacje stanowią realne zagrożenie. Dotyczy to zarówno pracowników, jak i firm, które w najgorszym przypadku mogłyby zostać zmuszone do zamknięcia działalności gospodarczej w przypadku wystąpienia infekcji.

Jak można skutecznie wdrażać nowe zasady dotyczące zachowania dystansu bez zakłócania pracy? Firma Linde Material Handling daje gotową odpowiedź na to pytanie w postaci kamizelki Secure Distance Vest. Nazwa mówi sama za siebie – jest to element ubioru i zarazem urządzenie zabezpieczające (certyfikowane zgodnie z normą bezpieczeństwa EN ISO 20471), które stale monitoruje przestrzeganie indywidualnie konfigurowanej minimalnej odległości pomiędzy pracownikami. Jeśli ci zbliżą się zbytnio do siebie, kamizelki wyemitują alarmy w postaci błysków, dźwięków ostrzegawczych i wibracji.

W tym celu w kamizelce użyto niezwykle niezawodnej i dokładnej technologii ultra-broadband, która działa nawet przez ściany, regały i bramy. Kolejną zaletą jest to, że nie jest wymagana żadna dodatkowa infrastruktura techniczna; gdy tylko pracownicy założą swoje „inteligentne ubrania”, mogą w pełni skoncentrować się na pracy – bez konieczności ciągłego oceniania, czy utrzymują wymagany dystans. Jeśli mimo to w firmie wystąpi przypadek zakażenia, dostępna opcjonalnie dodatkowa funkcja „Tracking & Tracing” pozwala dowiedzieć się, kto przebywał w pobliżu osoby, która uzyskała wynik pozytywny. W ten sposób firmy mogą uniknąć konieczności przeprowadzenia kwarantanny całego personelu. Wszystkie dane są usuwane najpóźniej po czterech tygodniach.

Kamizelka została opracowana w oparciu o system Linde Safety Guard, który ostrzega przed kolizjami wózków z pieszymi. Drugie rozwiązanie – Dubbed Distance Beeper – które firma Linde dostosowała do nowych wymagań wynikających z pandemii, również pochodzi z tej rodziny produktów. Te małe, przenośne urządzenia są przymocowywane na przykład do odzieży, pasów lub za pomocą opasek na rękę i oferują firmom ten sam zakres funkcji, co kamizelka: maksymalne bezpieczeństwo przy minimalnym wysiłku związanym z wdrożeniem.

Co istotne: inwestycja w te inteligentne rozwiązania bezpieczeństwa będzie się opłacać nawet po zakończeniu pandemii. Kamizelki i bipery można łatwo przestawić na klasyczne funkcje oferowane przez Linde Safety Guard. Będą one wówczas ostrzegać przed kolizjami z wózkami widłowymi. I odwrotnie: inne systemy Safety Guard, które są już używane przez klientów, mogą zostać przeprogramowane zgodnie z nową funkcją stosowaną do ochrony przed infekcjami.

Kamizelka Linde Secure Distance Vest oraz Linde Distance Beeper zapewniają dźwiękowe, wizualne i dotykowe ostrzeżenia w przypadku, gdy pracownicy zbytnio zbliżą się do siebie. Pozwala to na swobodną pracę z maksymalną ochroną przed infekcjami.

Kamizelka Linde Secure Distance Vest oraz Linde Distance Beeper zapewniają dźwiękowe, wizualne i dotykowe ostrzeżenia w przypadku, gdy pracownicy zbytnio zbliżą się do siebie. Pozwala to na swobodną pracę z maksymalną ochroną przed infekcjami.

Takie czasy wymagają niekonwencjonalnego myślenia – mówi Andreas Krinninger, CEO w Linde Material Handling. Dzięki naszej kamizelce i biperowi dostosowaliśmy zaawansowany system do nowych warunków i oferujemy przedsiębiorstwom prostą drogę do zapobiegania łańcuchom zakażeń, a tym samym do utrzymania zdolności operacyjnej. Oba rozwiązania są już z powodzeniem stosowane w kilku naszych własnych lokalizacjach, otrzymujemy również bardzo pozytywne wstępne informacje zwrotne od klientów, którzy je testują. Co więcej, fakt, że po zakończeniu pandemii narzędzia te mogą być nadal wykorzystywane do celów zapewnienia bezpieczeństwa w pracy, sprawia, że inwestycja ta jest niezwykle opłacalna.