Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Złoty medal EcoVadis dla Linde Material Handling

6 paź 2020

Silne zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju nagrodzone

Już po raz drugi firma Linde Material Handling otrzymała złoty medal w rankingu EcoVadis Corporate Social Responsibility (CSR) w uznaniu jej wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że znajdujemy się pośród wiodących 2% ze wszystkich przedsiębiorstw z branży inżynierii mechanicznej ocenianych w 2020 roku.

Ze względu na jakość naszego zarządzania w kwestii zrównoważonego rozwoju należymy do liderów w naszej branży. Jest to zarówno docenienie, jak i zachęta – mówi Christophe Lautray, Chief Officer Sales and Service w Linde Material Handling, i dodaje, że udział w rankingu EcoVadis zawsze stanowi konkretną wskazówkę, które obszary firma może jeszcze bardziej udoskonalić. Ten potencjał poprawy dostosowujemy do celów naszej długoterminowej strategii korporacyjnej.

Linde MH uczestniczy w rankingu EcoVadis CSR od 2012 roku i z roku na rok znacząco zwiększa swój ogólny wynik. Tym razem firma uzyskała certyfikat za poprawę w takich obszarach, jak ochrona środowiska i etyka. Oceny w zakresie prawa pracy, praw człowieka oraz w obszarze zrównoważonego zaopatrzenia zostały utrzymane.

Pozytywna ocena EcoVadis cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i innych interesariuszy. W zaproszeniach do składania ofert firma Linde MH jest coraz częściej proszona o przedstawienie swoich wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju, czasami jest to nawet warunek konieczny do udziału w procesie. Złoty medal udowadnia, że firma Linde Material Handling jest wiarygodnym partnerem i bierze na siebie społeczną, etyczną i ekologiczną odpowiedzialność – mówi Lautray. Staje się dla nas coraz ważniejsze, aby nasi dostawcy również uczestniczyli w rankingu EcoVadis. Umożliwi nam to skuteczniejsze zademonstrowanie zrównoważonego charakteru naszego łańcucha dostaw i spełnienie wymagań dotyczących holistycznego podejścia.

Złoty medal EcoVadis 2020 dla Linde Material Handling

Już po raz drugi z rzędu: specjalista w dziedzinie rozwiązań intralogistycznych – firma Linde Material Handling – otrzymuje złoty medal za swoje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w klasyfikacji EcoVadis.

Według EcoVadis dokonano oceny już ponad 45 000 partnerów biznesowych na całym świecie. Każda firma jest oceniana w odniesieniu do tych aspektów, które są istotne dla jej wielkości, lokalizacji i branży. Mechanizm klasyfikacji EcoVadis ma na celu promowanie ciągłego doskonalenia, dlatego aby utrzymać osiągnięty wynik, nie można spocząć na laurach. Ponadto odpowiedzi na obszerną listę pytań muszą być poparte dokumentami specyficznymi dla danego przedsiębiorstwa, np. sprawozdaniami dotyczącymi CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu), kodeksami postępowania, wewnętrznymi instrukcjami czy sprawozdaniami.