Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Linde TruckSpot

Symbol bezpieczeństwa
Dwie osoby poruszają się po magazynie, a ich trasa krzyżuje się z trasą przejazdu wózka

Badanie Allianz Center for Technology (AZT) wykazało, że niemal połowa wszystkich wypadków przy parkowaniu i manewrowaniu na niemieckich drogach ma miejsce podczas cofania. W przypadku wózków widłowych liczba ta jest jeszcze bardziej alarmująca: 55% wszystkich wypadków następuje z tyłu pojazdu. Cofający wózek jest główną przyczyną wypadków z udziałem urządzeń do transportu poziomego, w których szkód doznają ludzie.

Wąskie korytarze czy skrzyżowania z ograniczoną widocznością często utrudniają pieszym odpowiednio szybkie dostrzeżenie nadjeżdżającego tyłem wózka. Zwykłe znaki ostrzegawcze zwiększają wprawdzie uwagę i ostrzegają przed potencjalnymi zagrożeniami, jednak w niektórych sytuacjach nie zawsze stanowią wystarczającą pomoc. Dzięki Linde TruckSpot wózek widłowy ma własny znak ostrzegawczy zawsze i wszędzie, co w efekcie eliminuje niebezpieczne sytuacje, zanim powstaną.

Efektywniejsze ostrzeganie

Linde TruckSpot to symbol ostrzegawczy, który informuje o zbliżającym się pojeździe. Zamontowany na dachu wózka system wyświetla na podłodze za pojazdem symbol i ostrzega pieszych oraz inne pojazdy.

Linde TruckSpot wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa w korytarzach i na skrzyżowaniach z ograniczoną widocznością. Ten innowacyjny system ostrzegania wykorzystuje sprawdzone zalety Linde BlueSpot, uzupełniając je o ważną funkcję: duży symbol ostrzegawczy z intensywnymi kontrastowymi kolorami daje jeszcze lepszy efekt ostrzegawczy.

O krok do przodu

W odległości około 4 metrów za maszyną TruckSpot wyświetla na podłodze czerwony trójkąt ostrzegawczy z symbolem wózka. Podczas jazdy do tyłu pojazd wysyła znak, co jednoznacznie ukazuje kierunek jazdy maszyny. Dzięki temu piesi i operatorzy innych wózków mogą odpowiednio wcześnie zareagować. TruckSpot jest zamontowany w sposób, który nie oślepia innych.

Motyw, rozmiar i ruch symbolu natychmiast przykuwają uwagę i wywołują automatyczną reakcję. Kształt i kolor symbolu ostrzegawczego zostały wybrane świadomie: na całym świecie czerwony trójkąt ostrzegawczy z białym tłem jest intuicyjnie rozpoznawany jako ostrzeżenie.

TruckSpot ostrzega jedynie wizualnie, dlatego znakomicie nadaje się do zastosowania tam, gdzie panuje hałas. Rezygnacja z przeszkadzających i irytujących sygnałów dźwiękowych dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo, gdyż ani piesi, ani operatorzy nie przestraszą się w momencie krytycznym.

Proste doposażenie

Dzięki nowoczesnej technologii LED TruckSpot to trwałe rozwiązanie, którego okres użytkowania wynosi ponad 20 000 godzin. System stosuje się w wózkach z przeciwwagą i wózkach wysokiego składowania i jest on dostępny fabrycznie lub jako doposażenie. Posiadaną flotę również można wyposażyć w ten innowacyjny symbol ostrzegawczy.

Linde TruckSpot podczas jazdy do tyłu wyświetla na podłodze sygnał ostrzegawczy i ułatwia dostrzeżenie zbliżających się pojazdów na skrzyżowaniach.

Korzyści

  • Odpowiednio szybkie ostrzeganie pracowników
  • Zwiększona uważność dzięki ruchomemu, jasnemu symbolowi ostrzegawczemu
  • Intuicyjne rozpoznanie symbolu
  • Jednoznaczne wskazanie kierunku jazdy
  • Brak irytujących sygnałów dźwiękowych
  • Optymalne działanie ostrzegawcze także w głośnym otoczeniu
  • Brak efektu oślepiającego pracowników