Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.
Dwie osoby poruszają się po magazynie, a ich ścieżka krzyżuje się z trasą przejazdu wózka
Symbol bezpieczeństwa

Linde TruckSpot

Badanie przeprowadzone przez Allianz Zentrum für Technik (AZT) wykazało, że niemal połowa wszystkich wypadków przy parkowaniu i manewrowaniu w ruchu drogowym w Niemczech ma miejsce podczas cofania. W przypadku wózków widłowych liczba ta jest jeszcze bardziej alarmująca: 55% wszystkich wypadków następuje z tyłu pojazdu. Jadący do tyłu wózek jest główną przyczyną wypadków z udziałem urządzenia do transportu poziomego, w których poszkodowane zostają osoby.

Wąskie alejki czy skrzyżowania i obszary z ograniczoną widocznością często utrudniają pieszym dostrzeżenie w odpowiednim momencie nadjeżdżającego tyłem wózka. Statyczne tabliczki ostrzegawcze zwiększają wprawdzie uwagę i ostrzegają przed potencjalnymi zagrożeniami, jednak w konkretnej sytuacji nie zawsze stanowią dostateczną pomoc. Dzięki systemowi Linde TruckSpot wózek widłowy ma swoją tabliczkę ostrzegawczą zawsze i wszędzie przy sobie, co skutkuje wyeliminowaniem ryzyka niebezpiecznych sytuacji.

Lepszy efekt ostrzegawczy

Linde TruckSpot to wizualny system ostrzegawczy sygnalizujący zbliżający się wózek znakiem świetlnym. Zamontowany na ramie dachu system wyświetla na podłodze za pojazdem obraz i tym samym ostrzega pieszych oraz inne pojazdy.

Linde TruckSpot wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa w korytarzach i na skrzyżowaniach z ograniczoną widocznością. Ten innowacyjny system ostrzegania wykorzystuje sprawdzone zalety systemu Linde BlueSpot, ale wyróżnia go coś jeszcze: wielkoformatowy symbol ostrzegawczy z intensywnymi, kontrastowymi kolorami, który daje jeszcze lepszy efekt ostrzegawczy.

Najpierw ostrzeżenie, potem wózek

W odległości około czterech metrów system TruckSpot wyświetla na podłożu czerwony trójkąt ostrzegawczy z symbolem wózka, co podczas jazdy do tyłu jednoznacznie określa kierunek jazdy. Dzięki temu piesi i operatorzy wózków poruszający się na zakrętach i przy wjazdach mogą odpowiednio wcześnie zareagować. System TruckSpot jest zamontowany w taki sposób, że nie oślepia pieszych i innych operatorów.

Motyw, wielkość i ruch symbolu natychmiast przykuwają uwagę i wywołują automatyczną reakcję. Kształt i kolor symbolu ostrzegawczego zostały wybrane świadomie: na całym świecie czerwony trójkąt ostrzegawczy na białym tle jest intuicyjnie rozpoznawany.

Linde TruckSpot to system bazujący wyłącznie na efekcie wizualnym, dlatego znakomicie nadaje się do zastosowania wszędzie tam, gdzie panuje hałas. Rezygnacja z przeszkadzających lub irytujących sygnałów dźwiękowych dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo, gdyż ani piesi, ani operatorzy nie przestraszą się w krytycznym momencie.

Proste doposażenie

Dzięki nowoczesnej technologii LED system Linde TruckSpot jest wyjątkowo trwały: jego okres użytkowania wynosi ponad 20 000 godzin. TruckSpot jest stosowany w wózkach z przeciwwagą i wózkach wysokiego składowania i jest dostępny fabrycznie lub jako doposażenie. Dzięki temu możesz bez problemu wyposażyć posiadaną już flotę w ten innowacyjny wizualny sygnał ostrzegawczy.

Linde TruckSpot podczas jazdy do tyłu wyświetla na podłodze sygnał ostrzegawczy i ułatwia dostrzeżenie zbliżających się pojazdów na skrzyżowaniach.

Zalety systemu TruckSpot

  • Ostrzega pracowników na czas
  • Przyciąga uwagę dzięki ruchomemu, jasnemu symbolowi ostrzegawczemu
  • Jest intuicyjnie rozpoznawany jako ostrzeżenie
  • Jednoznacznie wskazuje kierunek jazdy
  • Nie wydaje irytującego sygnału dźwiękowego
  • Doskonale się sprawdza także w głośnym otoczeniu
  • Nie oślepiania przechodniów

Live Chat
Chcielibyśmy doradzić Ci osobiście za pośrednictwem naszego Live Chat. W tym celu potrzebujemy Twojej zgody na pliki cookie naszego czatu.