Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Automatyzacja z Linde: Przenieś wydajność na wyższy poziom

Pobij swój najlepszy wynik!
Pobij swój najlepszy wynik dzięki automatyzacji logistyki od Linde Material Handling

Witamy w strefie gier intralogistyki! To tutaj przenosimy Twoje procesy magazynowania i transportu na wyższy poziom: sprawniej, szybciej, bardziej innowacyjnie. Nasze bezzałogowe systemy transportowe i autonomiczne wózki magazynowe? Prawdziwy przełom! Przejmują monotonne, powtarzalne zadania, odciążają swoich pracowników i zwiększają Twoją produktywność.

Dzięki naszej serii MATIC możesz poczuć moc automatyzacji. Ci zaawansowani technologicznie gracze z łatwością dopasowują się do Twojego świata magazynów i przyspieszają procesy – wydajnie, bezpiecznie i w pełnej gotowości na przyszłość. Chcesz się przekonać? W takim razie umów termin konsultacji z naszym zespołem ekspertów i rozpocznij przygodę w świecie intralogistyki. Zagrajmy razem!

START – Wybierz swoje zadanie

Zautomatyzowane procesy magazynowania i transportu firmy Linde Material Handling

Zaczynamy! Znajdź swoje wyzwanie dla AGV

Od wyzwań związanych z wysokimi regałami po szybki transport poziomy: Automatyzacja sprawia, że procesy magazynowania i transportu stają się dziecinnie proste. Każdy etap procesu to osobne zadanie, które można wykonać za pomocą bezzałogowych systemów transportowych (AGV). Chodzi o umiejętności, szybkość i strategię. Chcesz spróbować? Zatem czas na Twoją pierwszą misję!

Zadanie 1: Transport poziomy z punktu A do punktu B

Twoją misją jest opanowanie wydajności i dokładności w logistyce magazynowej w zakresie przemieszczania towarów i ładunków pomiędzy różnymi obszarami magazynu lub zakładu produkcyjnego. Obejmuje to ustandaryzowane procesy, takie jak przygotowanie towarów lub opakowań zwrotnych, manewrowanie paletami i ciężkimi ładunkami (w tym w ruchu mieszanym), a także przekazywanie towarów między poziomem podłoża a technologią przenośników. Twoje pole gry to labirynt korytarzy i stacji rozciągający się we wszystkich obszarach pomiędzy towarami przychodzącymi, magazynami, produkcją i towarami wychodzącymi. Tutaj liczy się każda sekunda i każdy ruch musi być perfekcyjny.

Gracz: L-MATIC AC, C-MATIC i C-MATIC HP (AMR)

Zadanie 2: Niskie podnoszenie, odbiór i odkładanie towarów, przenośnik taśmowy

Tym razem masz za zadanie zoptymalizować logistykę z zakresu transportu poziomego w magazynie lub zakładzie produkcyjnym. Aby to zrobić, musisz opanować trzy kluczowe procesy intralogistyki: transport z niskim podnoszeniem, odbiór i odkładanie towarów oraz przenoszenie ładunku z poziomu podłoża na przenośnik taśmowy (lub odwrotnie). Sprawnie przetransportujesz palety na poziomie podłoża i rozpoczniesz obsługę ładunków z systemem przenośników magazynowych. W tym celu do Twojej dyspozycji czeka zautomatyzowany wózek podnośnikowy, który rejestruje dokładne położenie ładunku i jest wyposażony w kompleksowe urządzenia zabezpieczające.

Gracz: L-MATIC HD

Zadanie 3: Z poziomu podłoża na średnią wysokość

W tej części swojego wyzwania intralogistycznego musisz podnieść towary i ładunki z podłoża, precyzyjnie dowieźć je do miejsca przeznaczenia i odłożyć z powrotem na poziomie podłoża lub na średniej wysokości – np. w punktach przeładunku do magazynu wysokiego składowania. Jest to ważne po to, aby wiele komponentów było dostępnych we właściwym miejscu i czasie. Będziesz przemierzać różne obszary, od punktu przyjęcia towarów i magazynów, po hale produkcyjne, aż po punkt wydawania towarów.

Gracz: L-MATIC AC

Zadanie 4: Na średnich i dużych wysokościach

Misja ta dotyczy szybkiego transportu towarów oraz ładunków do obszarów składowania znajdujących się na średniej i dużej wysokości. Cel: Maksymalnie efektywne wykorzystanie regałów i powierzchni magazynowych, a tym samym optymalizacja całej logistyki magazynowej. W tym celu będziesz poruszać się po wszystkich obszarach magazynu i brać udział w różnych procesach. Na przykład, jeśli tymczasowo odkładasz przychodzące towary na regałach w dziale towarów przychodzących, przygotowujesz materiał do transportu w punkcie towarów wychodzących lub zdejmujesz palety z półek, aby udostępnić je do ręcznego komisjonowania na poziomie podłoża. Do realizacji tego celu posłuży Ci zautomatyzowany wózek masztowy. Dzięki kompaktowej konstrukcji jest on bardzo zwrotny i zwinny. Można go także zintegrować z różnymi systemami magazynowania (regały zwykłe, regały przepływowe, systemy przenośników, itp.). Umożliwia bezpieczne umieszczanie ładunków nawet na większej wysokości.

Gracz: R-MATIC

Zadanie 5: Składowanie i pobieranie ładunków z wysokich regałów

Misja ta rozgrywa się na zawrotnych wysokościach magazynu wysokiego składowania. Wyzwanie polega na tym, aby szybko i bezpiecznie odkładać i pobierać wszystkie towary oraz udostępniać je do komisjonowania. Aby sprostać tym zadaniom, dysponujesz autonomicznym wózkiem wysokiego składowania, który może niezależnie współdziałać z infrastrukturą do operacji przed i po zmagazynowaniu towarów w procesie magazynowym (taką jak technologia przenośników lub stacje przeładunkowe). Wyposażony w nowoczesne systemy nawigacji i urządzenia zabezpieczające, umożliwia precyzyjne manewrowanie między regałami w ciasnych korytarzach.

Gracz: K-MATIC

PUNKTY BONUSOWE: Zalety rozwiązań Linde

Integracja sprzętu

Nasze zautomatyzowane wózki widłowe można łatwo zintegrować z istniejącą infrastrukturą i procesami, nawet w przypadku mieszanej eksploatacji wózków ręcznych i zautomatyzowanych.

Integracja oprogramowania

Nieważne, z jakich systemów WMS i ERP korzystasz: Nasze zautomatyzowane wózki widłowe są kompatybilne ze wszystkimi standardowymi rozwiązaniami i tym samym gwarantują maksymalną przyjazność dla użytkownika.

Uniwersalność

Dzięki rozwiązaniom Linde wspólnie z nami wyznaczasz trasy i punkty kontrolne. Jeśli Twoje zautomatyzowane procesy wymagają dostosowania do zmieniających się warunków, chętnie pomożemy.

Skalowalność

Rozwiązania automatyzacji typu Open World firmy Linde można stopniowo rozszerzać i dostosowywać. Można szybko dodawać nowe trasy i stacje.

Bezpieczeństwo

Nasze zautomatyzowane wózki widłowe są wyposażone w kamery i skanery o wysokiej rozdzielczości, aby zawsze mieć wszystko pod kontrolą. Oznacza to, że gwarantują one maksymalną ochronę osób i otoczenia.

Ekonomiczność

Produktywność przez całą dobę, niski poziom błędów i wypadków, mniej uszkodzeń i szybki zwrot z inwestycji – w ten sposób zdobywasz punkty także w kategorii finansów.

Zautomatyzowane wózki firmy Linde Material Handling

Twoi niezawodni kumple do gry

Dzięki Linde możesz sprostać każdemu wyzwaniu związanemu z automatyzacją. Z powodzeniem wdrożyliśmy już setki automatycznych rozwiązań na całym świecie. Dzięki największej w branży sieci ponad 8500 techników serwisowych gwarantujemy, że Twoje zautomatyzowane pojazdy i rozwiązania będą zawsze gotowe do pracy i stale dobrze utrzymane na potrzeby realizacji Twoich misji. Dzięki zautomatyzowanym urządzeniom Linde masz dostęp do standardowego serwisu Linde.

Potrzebujesz porady w zakresie automatyzacji? Sprawdź tutaj!

DEMO - Historie naszych klientów

Czy nadal potrzebujesz inspiracji, aby rozegrać własną grę w magazynie? W takim razie usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zobacz, jak inni poradzili sobie ze swoimi zadaniami dzięki automatyzacji. Przemysł, 3PL, motoryzacja, branża opakowaniowa i wiele innych branż: Tutaj możesz dowiedzieć się, jakie firmy już korzystają z rozwiązań Linde, które w ich przypadku naprawdę okazały się przełomowe.

Dwa wózki L-MATIC firmy Linde Material Handling w magazynie ebm-papst w Mulfingen.

Elektrotechnika – całkowicie zautomatyzowana logistyka wysyłek

 • Wyzwanie: W zakładzie w Mulfingen, firma ebm-papst, specjalizująca się w zakresie wentylatorów i silników, szuka sposobów na optymalizację logistyki wysyłek.
 • Rozwiązanie Linde: Eksperci Linde analizują przepływ materiałów, aby znaleźć potencjał wydajności. Na potrzeby wdrożenia Linde angażuje jedną ze swoich firm partnerskich w celu opracowania rozwiązań logistycznych. Wprowadzono trzy autonomiczne wózki podnośnikowe Linde L-MATIC, które zostały podłączone do wewnętrznego systemu zarządzania magazynem SAP Extended Warehouse Management w firmie ebm-papst. Autonomiczne wózki widłowe przekraczają wymaganą zdolność transportową i imponują niemal stuprocentową dostępnością.

Autonomiczny wózek masztowy R-MATIC w szerokim korytarzu firmy FIEGE.

3PL – automatyzacja na potrzeby odkładania i pobierania towarów z magazynu

 • Wyzwanie: Firma zajmująca się logistyką kontraktową FIEGE musi stawić czoła ekstremalnym wahaniom sezonowym, w szczytowym okresie do 10 000 paczek i 4500 europalet dziennie. Firma poszukuje łatwych do wdrożenia rozwiązań technicznych bez zmiany istniejących systemów regałowych.
 • Rozwiązanie Linde: Do tego zadania Linde zaleca wózek R-MATIC. Zaledwie trzy tygodnie po rozpoczęciu projektu automatyzacji autonomiczny wózek masztowy realizuje swoje pierwsze transporty. R-MATIC wykorzystuje kamerę 3D do wykrywania rodzaju palety i umożliwia precyzyjne odkładanie i pobieranie nawet z wysokich poziomów regałów.

System transportu bezzałogowego firmy Linde optymalizuje bezpieczeństwo w firmie BASF.

Chemia – optymalizacja wydajności i bezpieczeństwa

 • Wyzwanie: BASF to globalna firma chemiczna, która we Włoszech produkuje przede wszystkim dodatki do tworzyw sztucznych. Zakład w Bolonii jest częścią globalnej sieci logistyczno-produkcyjnej i działa według wysokich standardów bezpieczeństwa. Dlatego rozwiązania automatyzacyjne Linde muszą sprostać najbardziej surowym protokołom bezpieczeństwa.
 • Rozwiązanie Linde: System transportu bezzałogowego firmy Linde optymalizuje bezpieczeństwo w obszarze pakowania. Mocną stroną tego rozwiązania jest jego maksymalna konfigurowalność. Wózek widłowy komunikuje się bezpośrednio z systemem pakowania i dlatego dokładnie wie, kiedy pobrać gotową paletę lub dostarczyć do procesu pustą paletę.

Zautomatyzowany wózek widłowy Linde podczas załadunku w firmie MASSILY.

Opakowania – zautomatyzowany transport palet do magazynu

 • Wyzwanie: Francuska firma specjalizująca się w opakowaniach, Massilly, produkuje już swoje puszki w sposób w pełni zautomatyzowany, obejmujący drukowanie, wykrawanie, formowanie i spawanie części blaszanych. Teraz ostatni etap procesu, czyli transport do magazynu, również powinien zostać zautomatyzowany.
 • Rozwiązanie Linde: Zautomatyzowane wózki podnośnikowe Linde L-MATIC transportują palety ze stacji pakowania do magazynu wysokiego składowania. Indywidualne trasy można dostosowywać i nie wymagają one dodatkowej infrastruktury, takiej jak reflektory laserowe czy szyny. Firma Linde prowadzi regularne szkolenia i uczy, jak korzystać ze zautomatyzowanych urządzeń, aby aktywnie angażować personel.

Wózek podnośnikowy Linde L-MATIC podczas pracy w firmie Franz Veit GmbH.

Papier – automatyzacja pomimo ciągłych zmian w otoczeniu

 • Wyzwanie: Specjalista w dziedzinie papieru Franz Veit chce zautomatyzować wewnątrzzakładowy transport towarów, ponieważ tradycyjne metody transportu między maszynami produkcyjnymi a maszynami rozciągającymi są nieefektywne i czasochłonne.
 • Rozwiązanie: Wdrażane są dwa autonomiczne wózki podnośnikowe Linde L-MATIC, które dzięki nawigacji konturowej mają orientację w przestrzeni i z łatwością odnajdują się w ciągle zmieniającym się otoczeniu. Wydajność rozwiązania autonomicznego przekracza oczekiwania, a pracownicy przyjęli nową technologię jako wsparcie.

Dwa wózki L-MATIC podczas pracy w firmie Madi Ventura

Żywność – więcej miejsca, więcej powierzchni do przechowywania, wydajniejsza logistyka

 • Wyzwanie: Madi Ventura, firma produkująca orzechy i suszone owoce, musi znacznie poszerzyć swój obszar produkcyjny ze względu na ciągły rozwój. Firma potrzebuje skalowalnego rozwiązania logistycznego, które może współdziałać z istniejącym systemem i procesami ręcznymi.
 • Rozwiązanie Linde: Linde instaluje nowy magazyn wysokiego składowania z dodatkowymi miejscami do przechowywania palet oraz wdraża zautomatyzowane wózki do wąskich korytarzy Linde K-MATIC i autonomiczne wózki podnośnikowe Linde L-MATIC AC. Rozwiązania autonomiczne od Linde wykonują aż 98 procent zadań bez błędów, a pojemność magazynową można podwoić.

L-MATIC HD w użyciu w Oechsler

Motoryzacja – automatyzacja w długich, wąskich korytarzach

 • Wyzwanie: Dostawca z branży motoryzacyjnej Oechsler AG chce zoptymalizować wewnętrzne procesy logistyczne w swojej siedzibie w Ansbach, wykorzystując automatyzację. Wyzwanie: Wyjątkowo ciasne warunki w korytarzach magazynowych i bardzo długie trasy przejazdu, łącznie z rampą pomiędzy nimi.
 • Rozwiązanie Linde: Linde analizuje przepływy materiałów i symuluje liczbę palet do przetransportowania. Nieco później do gry dołączają trzy zautomatyzowane wózki podnośnikowe Linde L-MATIC HD. Między innymi zaopatrują one regał przepływowy i samodzielnie identyfikują wolne miejsca do przechowywania. Odkładają palety na wysokość do czterech metrów i są w użyciu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ich wszechstronna technologia bezpieczeństwa chroni pieszych w mieszanych operacjach magazynowych. Do wdrożenia nie są potrzebne żadne zmiany infrastruktury.

Wózek L-MATIC firmy Linde Material Handling podczas pracy w firmie TST

3PL – automatyzacja przepływów towarowych

 • Wyzwanie: TST GmbH, partner logistyczny firmy Henkel, od otwarcia zakładu w 2014 r. realizuje ręczne procesy transportowe, które stają się coraz bardziej problematyczne. Firma chce, aby jej procesy były bezpieczniejsze i wydajniejsze dzięki inteligentnej automatyzacji.
 • Rozwiązanie Linde: Wdrażanych będzie pięć zautomatyzowanych wózków podnośnikowych Linde L-MATIC, które będą transportować towary ze stanowisk wykończeniowych do maszyny rozciągającej, bez ingerencji w infrastrukturę. Projekt zostanie zrealizowany za osiem miesięcy i przyniesie na tyle duże korzyści, że automatyzacja zostanie rozszerzona także na inne lokalizacje.

Schneider Electric korzysta z dwóch autonomicznych wózków podnośnikowych L-MATIC AC firmy Linde Material Handling.

Elektrotechnika – większa produktywność w centrum logistycznym

 • Wyzwanie: Ze względu na zmieniające się warunki rynkowe firma Schneider Electric, specjalizująca się w dziedzinie energii i automatyki, decyduje się na automatyzację niektórych obszarów swojej intralogistyki w celu zwiększenia wydajności w hiszpańskiej lokalizacji w Sant Boi de Llobregat.
 • Rozwiązanie: Po kompleksowej analizie i odpowiednim przygotowaniu zakładu firma Linde dostarcza dwa zautomatyzowane wózki podnośnikowe Linde L-MATIC AC. Wdrożenie pojazdów zautomatyzowanych pozwala poprawić kontrolę nad materiałem i skrócić trasy pracowników.

GRA ZESPOŁOWA – Jesteśmy po Twojej stronie

Autonomiczne wózki widłowe Linde podczas pracy w firmie Franz Veit

Za sprawą naszych rozwiązań z zakresu automatyzacji możesz tworzyć wydajniejsze procesy i odciążać swój wykwalifikowany personel. Dzięki temu możesz stale zwiększać produktywność swojej firmy. Aktywnie wspieramy Cię na każdym etapie tej podróży. Taka jest nasza interpretacja gry zespołowej!

Już teraz zautomatyzuj swoje procesy