Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Niezawodne wykrywanie zagrożeń

Linde Safety Guard
Pracownik na terenie firmy wyposażony w pas ostrzegawczy dla pieszych

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Co by było, gdyby wózki widłowe, infrastruktura i ludzie mogli się ze sobą komunikować?

Wózek Linde rozładowuje ciężarówkę.

Tam, gdzie pracują wózki przemysłowe, powstają złożone interakcje między ludźmi i maszynami. Linde Safety Guard to innowacyjny system wspomagający, który ułatwia wczesne rozpoznawanie zagrożenia.

Załadunek i rozładunek często wiążą się z krytycznymi sytuacjami. Praca ludzi i wózków widłowych na ograniczonej przestrzeni niesie z sobą znaczne ryzyko. W najgorszym przypadku może skutkować stratami materialnymi i obrażeniami osób.

Każdy aspekt podczas obsługi towarów wymaga od pracowników stałej czujności: martwe punkty, niedostateczna widoczność, brak koncentracji na skutek hałasu to stałe czynniki ryzyka w intralogistyce.

Powiadomienie we właściwym czasie: Linde Safety Guard

Linde Safety Guard to innowacyjny system wspomagający, który zwiększa bezpieczeństwo operatorów i pieszych znajdujących się w pobliżu wózka widłowego. Dzięki wczesnemu ostrzeganiu w razie zagrożenia wszystkie znajdujące się w pobliżu osoby mogą natychmiast zareagować. W zależności od aplikacji i wyposażenia system Safety Guard ostrzega za pomocą sygnałów dźwiękowych, świateł LED lub wibracji. Niebezpieczeństwo zostaje zażegnane, zanim dojdzie do szkód materialnych czy wypadku.

System został stworzony przez start-up Comnovo, który od lipca 2017 roku należy do Linde Material Handling. Od początku 2016 roku Linde Safety Guard jest montowany w wózkach Linde. Od tego czasu sprawdził się w praktyce w najróżniejszych branżach.

Rysunek przedstawia obszary zastosowania systemu Linde Safety Guard.

Zawsze w bezpiecznej strefie

Nadmierna prędkość, przechodzące osoby lub zła widoczność: podczas pracy z urządzeniami do transportu poziomego wypadki mogą się zdarzać z bardzo wielu przyczyn. System Linde Safety Guard może być skonfigurowany do monitorowania konkretnych zagrożeń.

Niebezpieczne sytuacje między pieszymi a pojazdami

Na zakrętach, przejściach czy wjazdach do hali wózki widłowe mogą stanowić zagrożenie dla pieszych. Linde Safety Guard w odpowiednim czasie ostrzega zarówno operatora, jak i pieszego. Sygnał jest emitowany przez ściany i regały z dokładnością do 10 cm. Ostrzeżenia są wysyłane tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia, system nie generuje niepotrzebnych sygnałów.

Nadmierna prędkość

Jeżeli wózki zbyt szybko przejeżdżają przez strefy, w których często poruszają się piesi, może dojść do poważnego wypadku. Niebezpieczne są również długie, proste odcinki, które zachęcają operatora do szybszej jazdy. Linde Safety Guard redukuje prędkość pojazdu w tych krytycznych obszarach.

Wypadki z udziałem wózków

Na skrzyżowaniach z ograniczoną widocznością może dojść do kolizji wózków widłowych. W takich miejscach Linde Safety Guard ostrzega wszystkich operatorów o obecności innych maszyn w pobliżu. Moduł na wózku pokazuje, z której strony zbliżają się pojazdy. Można indywidualnie określić odległość między pojazdami, dla jakiej wydawane będzie ostrzeżenie.

Przenośna ochrona: Pas ostrzegawczy dla pieszych firmy Linde

Pas ostrzegawczy dla pieszych to najnowsza innowacja wśród systemów Linde Safety Guard. Za pomocą wibracji, dźwięków i sygnałów świetlnych ostrzega on użytkownika przed nadjeżdżającym pojazdem, zapewniając w ten sposób bezpieczeństwo pracy. Dzięki swojej dokładności rzędu 10 cm i ergonomicznej konstrukcji pas ostrzegawczy dla pieszych łączy wysoki poziom bezpieczeństwa z wysokim komfortem noszenia. Pas ostrzegawczy dla pieszych można wygodnie nosić na certyfikowanych kamizelkach ostrzegawczych i jest wyposażony w akumulator, którego wymiana odbywa się w intuicyjny sposób. Umożliwia to zastosowanie we wszystkich obszarach, również w trybie wielozmianowym.

Dowiedz się więcej o pasie ostrzegawczym dla pieszych

Pełne bezpieczeństwo

System Linde Safety Guard zwiększa bezpieczeństwo w ruchu wewnętrznym. Jego zadaniem jest zaglądanie za róg i przez ściany, ograniczanie prędkości i reagowanie na każdy scenariusz zagrożenia.

Linde Safety Guard zapobiega wypadkom w tzw. strefach ostrzegawczych. Moduły systemu są umieszczone na wózkach widłowych, ścianach, regałach, ma je także personel. Dzięki temu zagrożenia są natychmiast wykrywane, a pracownicy pozostają o nich niezwłocznie poinformowani.

Jeżeli przykładowo istnieje ryzyko wypadku z udziałem człowieka i wózka widłowego, wówczas maszyna i pieszy ostrzegają się wzajemnie. Moduł w pojeździe informuje, ile osób i z której strony zbliża się do strefy ostrzegawczwej. Dołączony nadajnik ostrzega pieszych. który działa także przez ściany i regały.

Istnieje również możliwość zdefiniowania stref ograniczonej prędkości. W strefach tych system redukuje prędkość pojazdu i ostrzega operatora. Pozwala to zapobiegać wypadkom z udziałem wózków i pracowników w takich strefach, jak produkcja, komisjonowanie, a także na skrzyżowaniach z ograniczoną widocznością.

Wszystko to jest możliwe, ponieważ Linde Safety Guard określa pozycję danych obiektów lub osób z dokładnością do 10 centymetrów i umożliwia indywidualne zdefiniowanie stref ostrzegawczych. Dzięki tej dokładności system wysyła sygnał ostrzegawczy tylko wtedy, gdy istnieje realne zagrożenie. Niezawodność zapewnia szerokopasmowy sygnał radiowy w zakresie 4 GHz (UWB), który wyklucza zakłócenia spowodowane siecią WiFi, Bluetooth czy RFID.

System można dostosować do wszystkich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa. Składa się on z pojedynczych modułów i może być skonfigurowany pod kątem sytuacji niebezpiecznych w określonym miejscu.

Korzyści

  • Rozpoznawanie osób i stref
  • Strefy ostrzegawcze zdefiniowane z dokładnością do 10 cm
  • Wyświetlanie liczby i pozycji osób w strefie zagrożenia
  • Wzajemne ostrzeganie osób i pojazdów
  • Rozpoznawanie przez ściany i regały*
  • Uniwersalna i szybka instalacja


*Dotyczy standardowej infrastruktury w intralogistyce. Sprawdzenie w ramach konsultacji.

Kabina operatora z modułem systemu Linde Safety Guard
Moduł na wózku (truck unit)

Moduł na wózku

Moduł na wózku ostrzega operatora wózka widłowego za pomocą diod LED i sygnałów dźwiękowych.

Moduł przenośny

Moduł przenośny (portable unit)

Moduł przenośny ostrzega osoby przed zbliżającymi się wózkami za pomocą sygnałów dźwiękowych, diod LED i wibracji.

Czujniki Linde

Czujniki

Rozpoznają moduły osób i pojazdów w zdefiniowanej strefie zagrożenia.

Mały moduł na wózku

Mały moduł na wózku

Mały moduł na wózku jest umieszczany na pojeździe i komunikuje się z modułami stacjonarnymi, takimi jak moduł statyczny (static unit) czy Zone Marker.

Moduł statyczny (static unit)

Moduł statyczny (static unit)

Moduł statyczny definiuje strefy zagrożenia w obszarach krytycznych, takich jak bramy czy skrzyżowania z ograniczoną widocznością. Ostrzega on otoczenie za pomocą sygnałów dźwiękowych i diod LED.

Linde Zone Marker

Zone Marker

Zone Marker definiuje strefy, w których następuje ograniczenie prędkości.

Ładowarka Linde

Ładowarka

Ładowarka umożliwia indukcyjne ładowanie modułu przenośnego. Całkowicie automatyczna aktywacja zapewnia optymalny komfort obsługi.

Pas ostrzegawczy dla pieszych

W razie niebezpieczeństwa pas ostrzegawczy alarmuje pieszych i operatorów wózków. Sygnały świetlne i dźwiękowe informują użytkownika o zbliżających się pojazdach. Ergonomiczna konstrukcja gwarantuje wysoki komfort noszenia.

Opinie klientów

Podwójna ochrona: Safety Guard z ochroną przeciwwybuchową

BASF należy do największych koncernów chemicznych na świecie. Aby poprawić bezpieczeństwo stref chronionych przed wybuchem w düsseldorfskim oddziale BASF Personal Care and Nutrition GmbH, firma zdecydowała się na spersonalizowany wariant ochrony przeciwwybuchowej systemu Linde Safety Guard. W pomieszczeniach system ogranicza automatycznie prędkość jazdy do 5 km/h, a na wąskich przestrzeniach do 2 km/h. Światła ostrzegawcze zwracają uwagę pieszych na zbliżający się wózek. W ten sposób system Linde Safety Guard zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w najtrudniejszych warunkach.

Przejdź do filmu

Akcja! Linde Safety Guard podczas pracy

Smurfit Kappa LithoPac z Nybro w Szwecji specjalizuje się w opakowaniach z tektury falistej z nadrukiem offsetowym. Przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących producentów opakowań na bazie papieru. W zakładzie w Nybro wózki widłowe i ludzie pracują razem w szybkim tempie na niewielkiej przestrzeni. Dlatego bezpieczeństwo jest najważniejsze. W 2021 r. firma Smurfit Kappa LithoPac wdrożyła system Linde Safety Guard. System został całkowicie dostosowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, a w przyszłości zostanie jeszcze rozbudowany.

Dowiedz się więcej
Linde Safety Guard w Smurfit Kappa LithoPac

Akcja! Linde Safety Guard podczas pracy

Smurfit Kappa LithoPac z Nybro w Szwecji specjalizuje się w opakowaniach z tektury falistej z nadrukiem offsetowym. Przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących producentów opakowań na bazie papieru. W zakładzie w Nybro wózki widłowe i ludzie pracują razem w szybkim tempie na niewielkiej przestrzeni. Dlatego bezpieczeństwo jest najważniejsze. W 2021 r. firma Smurfit Kappa LithoPac wdrożyła system Linde Safety Guard. System został całkowicie dostosowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, a w przyszłości zostanie jeszcze rozbudowany.