Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Pas ostrzegawczy dla pieszych dla maksymalnego bezpieczeństwa

Bodyguard 2.0
Pracownik magazynu nosi pas ostrzegawczy dla pieszych firmy Linde Material Handling

Pas ostrzegawczy dla pieszych stanowi rozszerzenie innowacyjnego systemu Safety Guardfirmy Linde Material Handling, którego celem jest wczesne ostrzeganie operatorów wózków i pieszych w sytuacjach stwarzających zagrożenie. Inteligentny pas ostrzegawczy za pomocą sygnałów świetlnych, wibracji i dźwięków zwraca uwagę użytkownika na zagrożenia, zapewniając w ten sposób maksymalne bezpieczeństwo pracy zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Intralogistyka stawia najwyższe wymagania pod względem bezpieczeństwa pracowników korzystających z urządzeń do transportu poziomego. W halach magazynowych, pomieszczeniach produkcyjnych oraz na zewnątrz często jest głośno i ruchliwie oraz panuje ograniczona widoczność. Wysokie regały, wąskie korytarze robocze, towary ułożone w stos i słabo widoczne skrzyżowania dróg komunikacyjnych, utrudniają obserwację otoczenia zarówno pieszym, jak i i operatorom wózków . Liczby mówią same za siebie. W 2021 r. w Niemczech wydarzyły się 15 322 wypadki z udziałem wózków widłowych skutkujących obrażeniami osób, w tym 15 śmiertelnych. Dlatego ważna jest widoczność własna i dobra widoczność dookoła.


Pas ostrzegawczy dla pieszych firmy Linde Material Handling oferuje większe bezpieczeństwo w sytuacjach ograniczonej widoczności. Ten inteligentny element ubioru za pomocą sygnałów wizualnych, dźwiękowych i wibracji ostrzega osobę, która go nosi, gdy zbliża się do niej urządzenie do transportu poziomego. To gwarancja podwójnego bezpieczeństwa: Pas ostrzegawczy dla pieszych aktywnie informuje użytkownika o grożącym niebezpieczeństwie, a jednocześnie poprawia jego widoczność. Stanowi on ważne rozszerzenie systemu Safety Guard.

Linde Safety Guard: Zawsze w bezpiecznej strefie

Rozwiązanie Linde Safety Guard to innowacyjny system wspomagający, który zwiększa bezpieczeństwo operatorów wózków i pieszych. Dodatkowo chroni on infrastrukturę i towar dzięki aktywnemu monitorowaniu i ostrzeganiu przed szkodami spowodowanymi kolizją. Dzięki zainstalowanemu w wózku modułowi system zwraca uwagę operatora na zagrożenia w jego bezpośrednim otoczeniu za pomocą sygnałów dźwiękowych i pulsującego światła LED. Dodatkowo wskaźnik LED informuje operatora, z której strony do strefy zagrożenia zbliżają się osoby. W tym samym czasie ostrzeżenie otrzymuje także pieszy: zarówno dostępny już od dawna moduł przenośny systemu Safety Guard, jak i nowy pas ostrzegawczy dla pieszych komunikują się z modułem na wózku. Ostrzegają one użytkownika poprzez dźwięki, pulsujące światło LED lub wibracje o zbliżającym się pojeździe, zwiększając tym samym ostrożność wszystkich osób w pobliżu.

Ścieżki pracowników magazynu i trasy przejazdu wózków krzyżują się, jednak dzięki pasowi ostrzegawczemu dla pieszych firmy Linde Material Handling pracownicy magazynu są dobrze widoczni

Widoczna, słyszalna, wyczuwalna, zawsze blisko

Pas ostrzegawczy dla pieszych łączy w sobie zalety standardowej kamizelki ostrzegawczej i innowacyjnego systemu bezpieczeństwa Linde Safety Guard. Umożliwia on dostosowanie środków bezpieczeństwa do bieżącej aktywności, nie odwrotnie. Pas ostrzegawczy dla pieszych można włączyć do systemu zarządzania BHP jako standardową odzież do codziennej pracy. Duży komfort noszenia, prosta obsługa i długi okres użytkowania sprawiają, że kamizelka nie zakłóca procesów roboczych, a jej użytkownik ma większe poczucie bezpieczeństwa.

Bezpieczne i wygodne użytkowanie

Pas ostrzegawczy dla pieszych jest dostępny w dwóch rozmiarach. Bardzo dobre dopasowanie sprawia, że pas nie zahacza o urządzenia, regały ani inne przedmioty podczas pracy. A jego krój zapewnia optymalną swobodę ruchu. Moduł ostrzegawczy pasa jest umieszczony na wysokości obojczyka. W tym miejscu użytkownik najmocniej odczuwa alarm wibracyjny. Dodatkowo blisko ucha rozbrzmiewa dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Sygnał ostrzegawczy i wibracje można indywidualnie dopasować do środowiska pracy.

Prosta i wygodna obsługa

Pas ostrzegawczy dla pieszych umożliwia prostą i intuicyjną obsługę. Sygnał dźwiękowy informuje o aktywowaniu pasa. Jeżeli akumulator się rozładuje lub zostanie wyjęty, rozbrzmiewa sygnał zakończenia pracy. Dioda LED nieustannie informuje użytkownika pasa o statusie nadajnika sygnału, a wskazanie na akumulatorze o aktualnym poziomie naładowania. Po zdjęciu pasa czujnik przyspieszania automatycznie go wyłącza.