Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Innowacyjna koncepcja kierowania Linde Steer Control

Bardziej komfortowa praca bez najmniejszego wysiłku
Minikierownica to jedna z dwóch opcji Linde Steer Control

Sterowanie wózkiem widłowym nigdy nie było łatwiejsze.

Witamy na kolejnym poziomie: Nadzwyczajna koncepcja obsługi, która zmniejsza wysiłek fizyczny, zwiększa komfort jazdy i zapewnia maksymalną produktywność aż do końca zmiany operatora. Dzięki temu wyjątkowemu rozwiązaniu operatorzy mogą manewrować wózkami z przeciwwagą z maksymalną precyzją przy minimalnym wysiłku: za pomocą minikierownicy lub joysticka, podczas gdy ramię używane do kierowania spoczywa wygodnie na podłokietniku. A klasyczna kierownica? Już nie jest potrzebna.

Innowacyjna koncepcja kierowania Linde Steer Control firmy Linde Material Handling.

Linde Steer Control. Po prostu zadowoleni operatorzy.

IT´S A LINDE

Minikierownica: Wsiądź i zacznij pracę

Minikierownica to właściwy wybór w przypadku typowych zastosowań wózka widłowego. Dzięki logice działania znanej z klasycznej kierownicy nauka korzystania z niej trwa krócej; nadaje się optymalnie do wszystkich typowych zastosowań wózka z przeciwwagą.

Joystick: Dla (jeszcze) większej precyzji

Joystick umożliwia szybką i dynamiczną zmianę kierunku – idealne rozwiązanie do ciasnych przestrzeni i tras z licznymi zakrętami. Dzięki automatycznemu przyjmowaniu pozycji na wprost ten system sterowania zapewnia dodatkowe korzyści przy wjeździe w wąskie, długie korytarze lub podczas przesuwania ładunku po linii prostej.

Zalety są oczywiste

Dla przedsiębiorstwa

  • Poprawa bezpieczeństwa dzięki większej precyzji manewrowania i lepszej widoczności
  • Mniej uszkodzeń urządzeń, towarów i infrastruktury
  • Mniej zachorowań powodowanych obciążeniem
  • Bardziej efektywne procesy robocze i większa wydajność przeładunku ogółem

Dla operatorów – niezależnie od płci

  • Znaczna redukcja niezbędnych ruchów
  • Eliminacja jednostronnego obciążenia
  • Mniejsze zmęczenie i lepsze utrzymanie koncentracji
  • Lepszy widok na widły wózka dzięki eliminacji kolumny kierownicy

Oto, co mówią klienci ...

Szybko nabierzesz wprawy: dzięki minikierownicy


„To całkowicie nowe wrażenia z jazdy. Można się zdecydowanie lepiej skoncentrować, ponieważ układ kierowniczy jest bardzo czuły – wystarczy tylko ruszyć palcem”.

Özkan Erdogan, operator wózków widłowych, WDI GmbH

Studium przypadku
Raport z zastosowania przez klienta testującego system Linde Steer Control, firmę WDI z Hamm.

4613_7363_CX

Szybkie manewrowanie całkowicie pod kontrolą: dzięki joystickowi


„Moi ludzie zarzekają się, że joystick jest dla nich świetnym ułatwieniem. Twierdzą to zarówno ci, którzy jeżdżą wózkami każdego dnia, jak i korzystający z nich tylko sporadycznie”.

Pascal Mattner, brygadzista, Remondis GmbH & Co. KG

... i co mówią badania

Firma Linde Material Handling zleciła przeprowadzenie niezależnego naukowego badania wpływu systemu Linde Steer Control na codzienną pracę pracowników logistyki. W tym celu Uniwersytet Techniczny Nadrenii-Westfalii w Akwizgranie (RWTH) oraz dostawca usług w zakresie projektowania, firma fka przeanalizowali z użyciem specjalnych kamer typowe profile ruchów wykonywanych podczas obsługi wózka widłowego. Osoby uczestniczące w badaniu pokonywały przy tym dwa identyczne odcinki testowe jazdy – z użyciem klasycznej kierownicy Linde oraz wersji Linde Steer Control.


Oczywisty wynik: Koncepcja kierowania Linde zmniejsza liczbę ruchów ramieniem o 25%, a łokciem nawet o 45%. Te ustalone w obiektywny sposób wartości pokrywają się z subiektywnymi odczuciami testujących osób. Oto dosłowny cytat z wypowiedzi uczestnika badania na temat minikierownicy: „Po krótkim okresie adaptacji już nie chce się wracać do standardowego wózka widłowego”.

Chcesz przetestować wózek widłowy z systemem Linde Steer Control? A może chcesz dowiedzieć się więcej o naszej nowej koncepcji kierowania?

Wózki widłowe z systemem Linde Steer Control

To, co najlepsze z obu światów

Ciągłe podnoszenie i opuszczanie, transport po nierównym podłożu, brud i kurz oraz wahania temperatury to wymagające warunki, w których muszą pracować wózki widłowe. Do tej pory – ze względu na ich solidną konstrukcję i wydajność – używano w tym celu jedynie wózków spalinowych. Wraz z opracowaniem nowych elektrycznych wózków widłowych X20 – X35 firma Linde wyeliminowała to ograniczenie i po raz pierwszy w historii umożliwia zastosowanie elektrycznych wózków widłowych tam, gdzie wcześniej nieuniknione było użycie maszyn napędzanych silnikami spalinowymi.

Dowiedz się więcej

Wózki widłowe diesel i wózki widłowe LPG H20 – H35 i H35 – H50

Czy to w handlu, czy w przemyśle: bez wózków widłowych nie da się zbyt wiele zrobić. Tymczasem digitalizacja, handel elektroniczny i inteligentne sieci produkcyjne sprawiają, że wózki widłowe stoją przed coraz większymi wyzwaniami. Dzięki nowym wózkom widłowym H20 – H35 i H35 – H50 z silnikami spalinowymi firma Linde przenosi te cechy na nowy poziom i wyznacza kolejny standard w branży.

Dowiedz się więcej

Nowa definicja zwrotności

Ze względu na wysoką zwrotność i wydajność elektryczne wózki widłowe Linde E20 – E35 są najlepiej sprawdzającymi się wózkami do użytku wewnątrz pomieszczeń.

Dowiedz się więcej