Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Nowoczesność i automatyzacja

Zautomatyzowany magazyn paletowy
Zautomatyzowany magazyn

Krótszy czas realizacji, niska ilość błędów

Zautomatyzowane magazyny paletowe to z reguły systemy w pełni samoczynne, jednak są one również dostępne jako rozwiązanie częściowo automatyczne. Systemy te zazwyczaj znajdują zastosowanie jako magazyny buforowe lub rezerwowe.

Zastosowanie zautomatyzowanego systemu prowadzi do oszczędności czasu przebiegu procesów logistycznych przedsiębiorstwa. Oszczędność czasu dzięki zastosowaniu zautomatyzowanego systemu w porównaniu z wariantem obsługi ręcznej widoczna jest w szczególności w przypadku regałów przepływowych do ładunków drobnicowych, regałów przelotowych na palety i regałów paletowych. Dzięki temu zautomatyzowane rozwiązania stanowią realną alternatywę dla rozwiązań manualnych.

W przypadku zautomatyzowanego sytemu magazynowego czas realizacji jest znacznie krótszy, ilość błędów podczas magazynowania i komisjonowania ulega wyraźnej redukcji, towar jest stale dostępny, a zapotrzebowanie na powierzchnię i pomieszczenia magazynowe jest znacznie mniejsze. Bieżąca inwentaryzacja odbywa się dzięki wspomaganym komputerowo systemom.

Zautomatyzowany magazyn paletowy jako system zamknięty ma również taką zaletę, że uniemożliwia dostęp osób nieupoważnionych do towaru.

Po więcej informacji

skontaktuj się z Doradcą ds systemów regałowych: regaly@linde-mh.pl