Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Linde BlueSpot™

Niebieskie światło dla większego bezpieczeństwa
Linde BlueSpot™ w branży napojowej

Bezpieczeństwo przede wszystkim! Niezależnie od tego, czy pracownicy jeżdżą wózkiem widłowym, czy poruszają się pieszo, mogą po pewnym czasie przestać zwracać uwagę na potencjalne zagrożenia podczas pracy. Głośne dźwięki otoczenia odciągają uwagę od akustycznych ostrzeżeń wózków widłowych, co może być przyczyną niebezpiecznego wypadku. Innowacyjny system ostrzegawczy Linde BlueSpot™ minimalizuje ryzyko bez wydawania dźwięku.

Zamontowana na wózku dioda LED wysyła na podłogę niebieską wiązkę światła zgodnie z kierunkiem jazdy, co skutecznie ostrzega pieszych i operatorów przed zbliżającym się pojazdem. To optyczne rozwiązanie od Linde Material Handling sprawia, że intuicyjnie zwracamy uwagę na poruszający się wózek, dzięki czemu bezpieczeństwo – zarówno na trasie przejazdu maszyny, jak i na skrzyżowaniach, gdzie widoczność jest ograniczona – jest znacznie zwiększone.

Linde BlueSpot™ in use

Nienarzucający się, ale trudny do zignorowania

Linde BlueSpot™ składa się z dwóch jasnych, nieoślepiających lamp LED, które rzucają niebieskie światło na podłoże. Mogą być ustawione tak, aby świeciły stale lub migały. Niebieska wiązka światła pada kilka metrów przed wózkiem widłowym, zarówno wtedy, gdy porusza się do przodu, jak i podczas jazdy do tyłu. Linde BlueSpot™ ma długą żywotność: świeci ponad 20 000 godzin! Technologia LED działa doskonale przy niskim zużyciu energii.

Bezpieczny i wytrzymały

Elementy elektryczne posiadają certyfikat IP67. Linde BlueSpot™ jest odporny na wodę i kurz, ponadto nie jest wrażliwy na wstrząsy i wibracje.

Doposażenie w Linde BlueSpot™

Doposażenie w Linde BlueSpot

Rodzina BlueSpot™

Linde BlueSpot™ to nie tylko niebieskie światło. Aby wyraźnie ostrzegać i wskazywać kierunki, firma Linde opracowała dwie dodatkowe wersje w ramach zestawu modernizacyjnego.

Linde BlueSpot™ with blue arrow

Niebieska strzałka

Rzucane na podłogę światło ma kształt niebieskiej strzałki. Dzięki temu kierunek jazdy wózka widłowego jest jasny – nawet na skrzyżowaniach, gdzie widoczność jest ograniczona.

Linde BlueSpot™ with red LED light

Czerwone światło

Linde BlueSpot™ z czerwoną diodą LED to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy kolor niebieski jest już używany do innych ostrzeżeń lub gdy czerwień w porównaniu z niebieskim stanowiłaby wyraźniejszy kontrast z podłożem.

Bezpieczny towarzysz

Dzięki wysokowydajnym diodom LED pracownicy są w nienarzucający się sposób, ale za to niezwykle skutecznie informowani o zbliżaniu się wózka. Nie ma głośnych dźwięków, nie ma przestraszonych przechodniów, nie ma ryzyka. Rozwiązanie Linde BlueSpot™ jest pozytywnie odbierane przez pracowników. Nawet odwiedzający instynktownie postrzegają światło BlueSpot™ jako ostrzeżenie i odpowiednio reagują.

Bezpieczeństwo dzięki innowacjom

Korzyści

  • Wizualne urządzenie ostrzegawcze: zwiększenie bezpieczeństwa w przejściach i na skrzyżowaniach o ograniczonej widoczności
  • Wczesne ostrzeganie: niebieskie światło pojawia się znacznie wcześniej niż wózek, co pozostawia dużo czasu, by zejść z trasy przejazdu maszyny
  • Bezpieczeństwo we wszystkich kierunkach: może być stosowany zarówno podczas jazdy do przodu, jak i do tyłu
  • Technologia LED: nieoślepiające światło o wysokiej intensywności przy niskim zużyciu energii
  • Długa żywotność: bardzo niska temperatura pracy
  • Trwałość: odporny na wstrząsy, wibracje, kurz i czyszczenie pod wysokim ciśnieniem
  • Różnorodność: niebieskie lub czerwone światło LED, niebieska strzałka
  • Pozytywnie odbierany przez operatorów i pieszych: brak konieczności stosowania irytujących dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych

Linde BlueSpot™

Linde TruckSpot

Wąskie korytarze czy skrzyżowania z ograniczoną widocznością często utrudniają pieszym odpowiednio szybkie dostrzeżenie nadjeżdżającego tyłem wózka. Linde TruckSpot to wizualne rozwiązanie ostrzegawcze, które powiadamia o zbliżającym się pojeździe.

Dowiedz się więcej