Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Nowa flota wózków Linde w firmie Wienerberger

18 paź 2019

Wienerberger jest wiodącym producentem cegieł ceramicznych na świecie oraz liderem w branży dachówek ceramicznych, bruków i systemów rur w Europie. Firma, obecna na polskim rynku od 24 lat, jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG, który od 1819 towarzyszy budującym inwestorom.

Wienerberger dostarcza kompleksowe rozwiązania do budowy domu pozwalające na osiągnięcie najwyższych standardów inwestycji. Działa w 30 krajach, zatrudniając ponad 16,5 tys. pracowników. Siedziba Wienerberger AG znajduje się w wiedeńskiej dzielnicy Wienerberg, od której firma zaczerpnęła swoją nazwę, i jest notowana na wiedeńskiej giełdzie.

Wienerberger w Polsce rozpoczął działalność w Lęborku od produkcji i sprzedaży produktów pod marką Porotherm. Firma jako pierwsza w kraju wprowadziła poryzowane pustaki ceramiczne łączone w pionie bez zaprawy na pióro i wpust, co na rodzimym rynku budowlanym było prawdziwą rewolucją. Marka Porotherm szybko stała się dla inwestorów i wykonawców synonimem szybkiego i nowoczesnego budowania, a wprowadzenie do portfolio szlifowanych pustaków łączonych na cienkospoinową zaprawę Porotherm Dryfix – innowacyjnego systemu murowania na sucho – bez wątpienia zmieniło oblicze polskiego rynku budowlanego.

Ceramiczne cegły konstrukcyjne i pustaki stropowe Porotherm, dachówki ceramiczne Koramic oraz cegły klinkierowe Terca to połączenie 200 lat tradycji firmy z najnowocześniejszymi technologiami, dzięki którym Wienerberger pozostaje również na polskim rynku liderem jakości i innowacji.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Zakład produkcyjny i centrum dystrybucyjne firmy Wienerberger w Honoratce niedaleko Konina działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nasz Klient posiadał do tej pory kilkunastoletnie wózki w wynajmie długoterminowym w lokalnych polskich firmach. Jednak z uwagi na fakt, że dopiero współpraca z dostawcą maszyn, który jest ich producentem, umożliwia idealne dopasowanie pojazdów do warunków pracy w danej aplikacji, firma Wienerberger zdecydowała się na wynajem wózków bezpośrednio od Linde Material Handling. Wózki odbierają z produkcji pustaki oraz niewymiarowe ładunki takie jak belki stropowe czy nadproża, odstawiają je na miejsca odkładcze na placu, a następnie ładują na samochody transportowe. Na podstawie dokładnych informacji na temat warunków panujących w zakładzie firmy Wienerberger Tomasz Zagrodzki z firmy Linde Material Handling dobrał odpowiednią flotę wózków, która idealnie spełnia oczekiwania Klienta.

Jako jeden z wiodących producentów materiałów budowlanych w Europie firma Wienerberger miała bardzo wysokie wymagania w kwestii bezpieczeństwa swoich operatorów i oczekiwała niezawodnego sprzętu. Klient przystał na naszą sugestię standaryzacji floty i wspólnie doszliśmy do wniosku, by ograniczyć ją do 3 modeli – mówi Tomasz Zagrodzki, Key Account Manager w Linde Material Handling Polska. W dniu 19 czerwca 2019 roku do zakładu firmy Wienerberger w Honoratce dostarczone zostały następujące wózki spalinowe:

- H40D serii 394 o udźwigu 4 ton z podwójnym przesuwem wideł Kaup,

- H50D/600 serii 394 o udźwigu 5 ton z potrójnym przesuwem wideł Kaup,

- H50D serii 396 o udźwigu 5 ton z potrójnym przesuwem wideł Kaup.

Podstawowe wymagania: produktywność i ergonomia

To właśnie podczas długiej pracy w trudnych warunkach wyraźnie widać zalety wózków Linde: mocne, sprawne silniki, bezpośredni napęd hydrostatyczny i system wspomagania pracy masztu Linde Load Control zapewniają wysoką sprawność operacyjną na stałym poziomie. Pojazdy Linde to także gwarancja ergonomii. Maszyny są klimatyzowane, ciche i zapewniają wyjątkowy komfort pracy – operatorzy chwalą sobie wygodne siedziska, dwupedałowy system jazdy czy intuicyjnie rozmieszczone elementy sterowania. Pracownik ma także doskonałą widoczność dookoła, a wszystko dzięki smukłym profilom masztu oraz umieszczonym u góry siłownikom przechyłu, które nie zasłaniają pola widzenia. Wózki dysponują ponadto szeroką gamą elementów zwiększających bezpieczeństwo pracy: są wyposażone w BlueSpot (przód i tył), pełne oświetlenie robocze, koguty na dachu, czujnik obecności operatora czy system zarzadzania flotą Linde connect.

Oszczędność dzięki nowej flocie

Hydrauliczny układ podnoszenia z regulowaną pompą sprawia, że wózek zmniejsza obroty silnika przy dużej prędkości podnoszenia, co obniża nie tylko zużycie poszczególnych elementów, ale i paliwa. Według przeprowadzonych testów nowe wózki widłowe w porównaniu do floty sprzed 10 lat zapewniają około 10% oszczędności paliwa rocznie, co w konsekwencji zmniejsza także ślad węglowy. Oznacza to, że nowa flota wózków Linde doskonale wspiera działalność naszego Klienta w kontekście bezpieczeństwa, dbałości o środowisko i oszczędności kosztów.