Bezpieczny przepływ materiałów
Linde Safety ScanBezpieczne zwiększanie produktywności
Bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem wpływającym na produktywność, kiedy urządzenia samojezdne i ludzie poruszają się w tej samej przestrzeni. Linde Safety Scan to kompleksowe rozwiązanie, które pozwala na:- pełne przebadanie istniejącego w danej firmie wewnętrznego transportu materiałów oraz interakcji urządzeń z ludźmi,- przedstawienie obiektywnych, konkretnych rekomendacji opracowanych przez ekspertów w zakresie transportu wewnętrznego w środowiskach produkcyjnych oraz centrach dystrybucji.
Nasze doradztwo opiera się na dogłębnej znajomości współczesnej intralogistyki oraz na naszych innowacyjnych metodach. Eksperci Linde oferują systematyczną, stopniową analizę potencjalnych zagrożeń w magazynach i obszarach produkcyjnych, opracowują indywidualne rekomendacje wraz z rozwiązaniami organizacyjnymi i technicznymi dla konkretnych wymagań klienta i wspierają go w ich wdrażaniu. Linde Safety Scan gwarantuje znaczną poprawę bezpieczeństwa, co skutkuje trwałym wzrostem wydajności i produktywności. Inwestycja w zalecane środki bezpieczeństwa zapewnia szybki zwrot z inwestycji – wymierne korzyści można osiągnąć już w pierwszym roku.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Szczegóły
1. Sytuacja wyjściowa
- Przedstawiamy szczegóły naszego systemu Safety Scan i prezentujemy klientowi pełny zakres naszych usług doradczych.
- Wspólnie z klientem, jego ekspertami ds. bezpieczeństwa oraz kierownictwem ustalamy, jakie korzyści może przynieść wdrożenie Safety Scan.
- Podstawę tego spotkania stanowi indywidualna sytuacja w danej firmie oraz identyfikacja obszarów, w których można wprowadzić usprawnienia.
2. Analiza
- Analizujemy indywidualną świadomość znaczenia bezpieczeństwa u klienta oraz jego wymagania w kwestii bezpieczeństwa ruchu wewnętrznego.
- W ramach tego swoistego warsztatu identyfikujemy wewnętrzne obszary operacyjne i koncentrujemy się na tych z nich, w których mogą wystąpić potencjalnie niebezpieczne zdarzenia.
- Oceniamy przy tym zarówno dokumentację (plany, ścieżki dla pieszych i trasy dla pojazdów), jak i sam teren, któremu przyglądamy się podczas obchodu na miejscu.
- Wynik analizy stanowi kompletne podsumowanie sytuacji w zakresie bezpieczeństwa w ruchu osób i pojazdów.
3. Rekomendacja
- W ramach tego etapu przedstawiamy rezultaty badania wraz z listą konkretnych rekomendacji (technicznych oraz organizacyjnych).
- Na podstawie wyników analizy sporządzamy wyczerpujący raport.
- Przedstawiamy klientowi zarówno rozwiązania techniczne, jak i organizacyjne i strukturalne, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa.
4. Wdrożenie
- W celu ułatwienia klientowi podjęcia decyzji przedstawiamy ofertę, w której przejrzyście wyszczególniamy koszty usług Linde oraz zewnętrznych usługodawców.
- Klient decyduje, które z zalecanych działań chce wdrożyć.
- Następnie wspieramy go przy wdrażaniu wybranych przez niego rozwiązań.
5. Przegląd
- Nasz ekspert wspiera klienta także po wdrożeniu systemu. Sprawdza on na miejscu, czy wdrożone działania są skuteczne.
- W zależności od wyników tej oceny konsultant omawia z klientem możliwości dalszej optymalizacji bezpieczeństwa.
- Dokumentujemy wprowadzone działania i dalsze zalecenia praktyczne oraz udostępniamy je klientowi.
6. Asysta
- W razie potrzeby nasi eksperci udzielają klientowi wsparcia, na przykład w przypadku zmiany potrzeb (nowe procesy, rozbudowa itp.).
- Pozwala to zachować kontrolę nad bezpieczeństwem w analizowanym obszarze. Takie rozwiązanie umożliwia trwałe utrzymanie uzyskanego poziomu bezpieczeństwa i dalszą jego optymalizację przy zastosowaniu ukierunkowanych działań.