Cieszący się największym sukcesem na świecie wózek widłowy

2017-10-19

111 111 elektryczny wózek serii 386 opuszcza linię produkcyjną Linde Material Handling

Wózki elektryczne Linde z serii 386 są najczęściej produkowanymi maszynami tego typu. 19 października 2017 roku 111 111 wózek tej serii opuścił linię produkcyjną. Na sukces tej serii złożyły się przede wszystkim dwa czynniki: niezrównana wszechstronność maszyn oraz ich legendarna niezawodność.

Kiedy w 2006 roku uruchomiono pierwsze elektryczne wózki widłowe Linde E12-E20 z serii 386, okazało się, że zapotrzebowanie na ten model jest ogromne. Dzięki cylindrom pochyłu umieszczonym nad kabiną, oddzielonym chassis i masztowi, a także wszechstronnej koncepcji ergonomii model ten gotów jest nawet przewyższyć sukces poprzedniej serii 335. W minionych dekadach Linde Material Handling zdobyło niewątpliwie niepodważalną renomę w sektorze wózków napędzanych silnikami spalinowymi – napęd hydrostatyczny głęboko zakorzenił się w DNA firmy. Niemniej jednak pojawiły się symptomy zmian. Nasi Klienci dobitnie prosili o produkty Linde typu E, które mają podobną wydajność do modeli V, ale są wolne od emisji spalin – mówi konstruktor Wolfgang Hock, który znacząco przyspieszył początek produkcji w tamtym okresie. Fakt, że wózek wykazywał stromą krzywą sprzedaży od jedenastu lat, dowodzi, że nasza koncepcja była i jest słuszna.

Model 386 ma szczególne cechy, które zapewniają mu wysoką wydajność. Dwusilnikowy napęd na przednie koła gwarantuje doskonałą kontrolę trakcji na nachyleniach. Oś skrętną w wersji czterokołowej, która pozwala na obrót niemal w miejscu i w obrysie maszyny. Odizolowana kabina, co w znacznej mierze zapobiega przenoszeniu wibracji na operatora. Wbudowany prostownik, który umożliwia wyjątkowo łatwe ładowanie baterii. Od 2016 roku model 386 dostępny jest ponadto w innowacyjnej technologii litowo-jonowej. To wszystko z licznymi funkcjami bezpieczeństwa i bezkonkurencyjną różnorodnością serii 386, która zawiera aż 30 wariantów. Oznacza to, że wózki widłowe mogą być używane w dowolnej aplikacji – zarówno w transporcie, jak i w sektorze logistycznym, w przemyśle samochodowym i mechanicznym czy w przemyśle przetwórczym. Seria 386 produkowana w fabryce w Aschaffenburgu jest używana na całym świecie. Najbardziej fascynujące jest to, że wózki są tak bezawaryjne, że serwis sprowadza się jedynie do codziennego utrzymania. Można całkowicie polegać na tych maszynach – przyznają nasi Klienci.

Elektryczny wózek Linde serii 386 używanych w przemyśle papierniczym – tutaj w Krzycku Wielkim u wiodącego polskiego producenta tektury falistej, Werner Kenkel.

Można na nich polegać: flota elektrycznych wózków Linde serii 386 używanych w przemyśle papierniczym – tutaj jedna z maszyn w Krzycku Wielkim u wiodącego polskiego producenta tektury falistej, firmy Werner Kenkel.

Wyprodukowanie 111 111 wózka serii 386 było celebrowane nie tylko przez pracowników na linii produkcyjnej w Aschaffenburgu, ale także przez tych, którzy byli przy samych początkach. Jeden z nich, Alexander Herberich, który nadzorował rozpoczęcie produkcji, mówi: Musieliśmy przede wszystkim zapoznać się z tym zupełnie nowym typem wózka, w którym joysticki sterujące były zupełnie inne niż w pozostałych liniach produktowych. Dzisiaj jednak jesteśmy „na ty” z każdą śrubą – śmieje się.

Andreas Krinninger, Prezes Zarządu Linde Material Handling, podkreśla: W firmie Linde wielkimi krokami zmierzamy w kierunku dostawcy kompleksowych rozwiązań dla obsługi towarów, co jednak nie zmniejsza wagi wózka widłowego w naszej działalności. Z satysfakcją prezentujemy całą naszą wiedzę i pasję w tym aspekcie. Jestem dumny, że Linde produkuje cieszący się największym na całym świecie sukcesem wózek widłowy. Zrobimy wszystko, aby utrzymać ten kierunek w przyszłości!