Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Cieszący się największym sukcesem na świecie wózek widłowy

19 paź 2017

111 111 elektryczny wózek serii 386 opuszcza linię produkcyjną Linde Material Handling

Wózki elektryczne Linde z serii 386 są najczęściej produkowanymi maszynami tego typu. 19 października 2017 roku 111 111 wózek tej serii opuścił linię produkcyjną. Na sukces tej serii złożyły się przede wszystkim dwa czynniki: niezrównana wszechstronność maszyn oraz ich legendarna niezawodność.

Kiedy w 2006 roku uruchomiono pierwsze elektryczne wózki widłowe Linde E12-E20 z serii 386, okazało się, że zapotrzebowanie na ten model jest ogromne. Dzięki cylindrom pochyłu umieszczonym nad kabiną, oddzielonym chassis i masztowi, a także wszechstronnej koncepcji ergonomii model ten gotów jest nawet przewyższyć sukces poprzedniej serii 335. W minionych dekadach Linde Material Handling zdobyło niewątpliwie niepodważalną renomę w sektorze wózków napędzanych silnikami spalinowymi – napęd hydrostatyczny głęboko zakorzenił się w DNA firmy. Niemniej jednak pojawiły się symptomy zmian. Nasi Klienci dobitnie prosili o produkty Linde typu E, które mają podobną wydajność do modeli V, ale są wolne od emisji spalin – mówi konstruktor Wolfgang Hock, który znacząco przyspieszył początek produkcji w tamtym okresie. Fakt, że wózek wykazywał stromą krzywą sprzedaży od jedenastu lat, dowodzi, że nasza koncepcja była i jest słuszna.

Model 386 ma szczególne cechy, które zapewniają mu wysoką wydajność. Dwusilnikowy napęd na przednie koła gwarantuje doskonałą kontrolę trakcji na nachyleniach. Oś skrętną w wersji czterokołowej, która pozwala na obrót niemal w miejscu i w obrysie maszyny. Odizolowana kabina, co w znacznej mierze zapobiega przenoszeniu wibracji na operatora. Wbudowany prostownik, który umożliwia wyjątkowo łatwe ładowanie baterii. Od 2016 roku model 386 dostępny jest ponadto w innowacyjnej technologii litowo-jonowej. To wszystko z licznymi funkcjami bezpieczeństwa i bezkonkurencyjną różnorodnością serii 386, która zawiera aż 30 wariantów. Oznacza to, że wózki widłowe mogą być używane w dowolnej aplikacji – zarówno w transporcie, jak i w sektorze logistycznym, w przemyśle samochodowym i mechanicznym czy w przemyśle przetwórczym. Seria 386 produkowana w fabryce w Aschaffenburgu jest używana na całym świecie. Najbardziej fascynujące jest to, że wózki są tak bezawaryjne, że serwis sprowadza się jedynie do codziennego utrzymania. Można całkowicie polegać na tych maszynach – przyznają nasi Klienci.

Elektryczny wózek Linde serii 386 używanych w przemyśle papierniczym – tutaj w Krzycku Wielkim u wiodącego polskiego producenta tektury falistej, Werner Kenkel.

Można na nich polegać: flota elektrycznych wózków Linde serii 386 używanych w przemyśle papierniczym – tutaj jedna z maszyn w Krzycku Wielkim u wiodącego polskiego producenta tektury falistej, firmy Werner Kenkel.

Wyprodukowanie 111 111 wózka serii 386 było celebrowane nie tylko przez pracowników na linii produkcyjnej w Aschaffenburgu, ale także przez tych, którzy byli przy samych początkach. Jeden z nich, Alexander Herberich, który nadzorował rozpoczęcie produkcji, mówi: Musieliśmy przede wszystkim zapoznać się z tym zupełnie nowym typem wózka, w którym joysticki sterujące były zupełnie inne niż w pozostałych liniach produktowych. Dzisiaj jednak jesteśmy „na ty” z każdą śrubą – śmieje się.

Andreas Krinninger, Prezes Zarządu Linde Material Handling, podkreśla: W firmie Linde wielkimi krokami zmierzamy w kierunku dostawcy kompleksowych rozwiązań dla obsługi towarów, co jednak nie zmniejsza wagi wózka widłowego w naszej działalności. Z satysfakcją prezentujemy całą naszą wiedzę i pasję w tym aspekcie. Jestem dumny, że Linde produkuje cieszący się największym na całym świecie sukcesem wózek widłowy. Zrobimy wszystko, aby utrzymać ten kierunek w przyszłości!