Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.
Wózek podnośnikowy Linde z systemem wspomagania Linde Load Management
Bezpieczna obsługa ładunków

Linde Load Management Advanced dla wózków podnośnikowych

Ochrona operatora i towaru

Błędy operatora są najczęstszą przyczyną wypadków w intralogistyce. Nieustannie rosnący zakres prac dodatkowo zwiększa ryzyko pomyłek. Presja, aby pracować szybciej i efektywniej, może prowadzić do stresu i zmęczenia. Skutkuje to spadkiem koncentracji, a w najgorszym razie poważnymi wypadkami.

Nawet przy pełniej koncentracji często operatorowi wózka podnośnikowego trudno jest prawidłowo ocenić sytuację niebezpieczną: jaki ciężar ma aktualny ładunek całkowity? Jak wysoko można jeszcze unieść ładunek? Jaka prędkość i jaka wysokości podnoszenia będzie odpowiednia dla tego ciężaru ładunku?

System wspomagający Linde Load Management Advanced oferuje odpowiedzi na te pytania, ostrzega operatora, a w razie potrzeby podejmuje działania zapobiegawcze.

Przegląd funkcji

Widoczne ostrzeganie, aktywne sterowanie

Dzięki systemowi wspomagającemu Linde Load Management Advanced obsługa ładunków za pomocą wózka podnośnikowego jest łatwiejsza i bezpieczniejsza. Duży kolorowy ekran informuje operatora za pomocą wyraźnych optycznych i akustycznych sygnałów ostrzegawczych. Jeżeli rzeczywisty ciężar ładunku przekracza udźwig maksymalny, funkcja podnoszenia zostaje automatycznie zablokowana, co zapobiega niebezpiecznym sytuacjom. Ponadto system Linde Load Management aktywnie reguluje prędkość jazdy i przyspieszenie w zależności od wysokości podnoszenia, ciężaru ładunku i kąta skrętu. System realizuje zależną od ryzyka kolejność działań:

1. Ostrzeżenie przy zbliżaniu się do obszaru granicznego

Żółty symbol ostrzegawczy sygnalizuje zbliżanie się do granicy udźwigu, jednocześnie rozbrzmiewa dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Operator wózka widzi na wyświetlaczu zarówno aktualną, jak i maksymalną możliwą wysokość, na jaką pozwala aktualny ciężar ładunku.

2. Ostrzeżenie w przypadku osiągnięcia udźwigu resztkowego

W przypadku osiągnięcia granicy udźwigu pojawia się ostrzeżenie, na które operator musi zareagować, aby móc kontynuować obsługę ładunku. Oznacza to, iż jest on świadomy, że zapewnienie bezpiecznej obsługi nie będzie teraz możliwe.

3. Ostrzeżenie i blokada funkcji podnoszenia

Jeżeli operator przekroczy granicę udźwigu, zostaje wyświetlony czerwony sygnał ostrzegawczy i rozbrzmiewa sygnał dźwiękowy. Funkcja podnoszenia zostaje zablokowana.

Wózek stertujący Linde z wyświetlaczem systemu wspomagania Linde Load Management Advanced

Wyświetlacz systemu Linde Load Management

Load Management Advanced w praktyce

Pomoc w codziennej obsłudze towaru

Przede wszystkim przy obsłudze dużych, ciężkich i długich ładunków o nieregularnych wymiarach pracownicy często nie mogą polegać na swoim doświadczeniu. Jeżeli operator pomyli się przy obliczaniu udźwigu resztkowego, może to spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa jego samego lub innych pracowników w magazynie. Obliczanie maksymalnej wysokości podnoszenia ładunku za pomocą diagramu udźwigu jest bardzo uciążliwe. Jeżeli jednak operator zda się jedynie na własne wyczucie, w najgorszym wypadku może to skutkować przewróceniem się pojazdu. Także podczas transportu lub manewrowania ładunkiem łatwo o błędy operatora, przykładowo z powodu jazdy z uniesionym ładunkiem lub zbyt mocnego nachylenia dyszla.

Wszystko pod kontrolą

Linde Load Management Advanced pokazuje na dużym kolorowym ekranie istotne informacje dotyczące udźwigu: z jednej strony rzeczywisty ciężar na widłach wózka, z drugiej – aktualną i maksymalną dozwoloną wysokość podnoszenia. Ponadto system ostrzega operatora, gdy widły wózka pracują na granicy udźwigu. Jeżeli operator mimo to nadal unosi ładunek, funkcja unoszenia zostaje zablokowana, aby zapobiec niebezpiecznej sytuacji. Operator nie może wówczas kontynuować unoszenia wideł, może je jedynie obniżyć.

Aby widły wózka nie utknęły z ładunkiem w regale na wysokości kilku metrów, istnieje możliwość wyłączenia blokady, aby unieść ładunek wyżej. Jednak w tym celu operator musi wcześniej potwierdzić ostrzeżenie.

Kontrola prędkości w czasie rzeczywistym

Dokładne informacje na temat ciężaru ładunku i wysokości podnoszenia służą także do tego, aby dopasować przyspieszenie i prędkość jazdy wózka w zależności od kąta skrętu, ciężaru ładunku i wysokości podnoszenia. Chroni to operatora przed zbyt dużym nachyleniem dyszla przy zwiększonej prędkości, a także przed zbyt dużym przyspieszeniem przy uniesionym ładunku. Oba manewry spowodowałyby destabilizację pojazdu.

Zalety

Określanie udźwigu resztkowego

Pomoc dla operatora i natychmiastowa reakcja w razie zbliżania się do obszaru granicznego.

Optymalna prędkość jazdy

Umożliwia bezpieczną pracę w każdej sytuacji, minimalizuje ryzyko wypadku i wspiera operatora podczas pracy w obszarze granicznym udźwigu.

Informacje na ekranie

Wszystko pod kontrolą: Przejrzysta informacja na temat rzeczywistego ciężaru ładunku oraz maksymalnej wysokości składowania.

Bezpieczeństwo i wydajność

System zwiększa bezpieczeństwo, zapewniając jednocześnie wydajną obsługę.

Live Chat
Chcielibyśmy doradzić Ci osobiście za pośrednictwem naszego Live Chat. W tym celu potrzebujemy Twojej zgody na pliki cookie naszego czatu.