Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Efektywna kompletacja zamówień

28 maj 2019

Linde N20 C: Nowa generacja wózków do komisjonowania

Oto nowa generacja produktów: Linde Material Handling rozszerza ofertę swoich wózków do komisjonowania, aby zaoferować najbardziej wszechstronne portfolio produktów w branży. Osiem nowych modeli wózków do kompletacji poziomej Linde N20 C to pierwsze tego typu maszyny, które zostaną wprowadzone na rynek. Zapewniają komfortową, bezpieczną i przede wszystkim zoptymalizowaną pod względem kosztów kompletację zamówień w zakresie ładowności od 1,2 do 2,5 tony.

Od sklepów budowlanych po hurtownie spożywcze, od przemysłu motoryzacyjnego po logistykę kontraktową: kompletacja towarów jest podstawowym zadaniem w każdym magazynie, a ze względu na konieczność wykonywania wielu czynności ręcznie – także dość kosztownym. Dlatego też przy konstruowaniu nowych maszyn firma Linde Material Handling zwraca szczególną uwagę na wsparcie użytkowników: nawet standardowe wersje nowych modeli gwarantują wysoki poziom komfortu pracy, który w zależności od potrzeb może zostać zwiększony dzięki dodatkowemu wyposażeniu.

Jedno jest pewne: w ciągu ostatnich lat wymagania stale wzrastają, czy to w związku z krótszymi terminami dostaw, czy też za sprawą rosnących kosztów pracy. Wskaźniki kompletacji i przepływ towarów muszą być sukcesywnie zwiększane, liczba błędów natomiast jak najmniejsza, należy ponadto zapobiegać nieobecności pracowników związanej z problemami zdrowotnymi. Dzięki różnym wersjom naszego nowego wózka do komisjonowania Klienci mogą kontrolować koszty logistyki w tradycyjnych aplikacjach „towar do człowieka” i zwiększać wydajność swojego magazynu – podsumowuje Eloïse Lévêque, International Product Manager w Linde Material Handling.

Zwiększona funkcjonalność i wydajniejsze procesy

Jeśli chodzi o umiejscowienie baterii, platformy operatora i modułu do obsługi ładunku, firma Linde Material Handling zastosowała w wózku N20 C standardową konstrukcję. Jest to szczególnie korzystne w przypadku flot mieszanych: operatorzy nie muszą zastanawiać się nad obsługą danego pojazdu, kiedy używają na zmianę maszyn od różnych producentów. Niski próg mający zaledwie 130 milimetrów wysokości oraz szerokie wejście do wózka (w zależności od modelu 428 lub 418 milimetrów) umożliwiają łatwe wschodzenie na platformę i schodzenie z niej, co ma istotne znaczenie podczas codziennej kompletacji zamówień.

Ergonomicznie rozmieszczone uchwyty zapewniają pewny chwyt nawet podczas cofania. Opcjonalne wyposażenie obejmuje pneumatycznie amortyzowaną platformę, która redukuje drgania i wstrząsy podczas jazdy po nierównym terenie. Standardowo wyściełane oparcie zapewnia bezpieczną pozycję podczas jazdy i może być opcjonalnie dostosowane do wzrostu operatora. Rozkładany fotel zintegrowany w oparciu (z czujnikiem wychwytującym obecność operatora) ułatwia pracę na większych odległościach lub podczas dłuższego oczekiwania. Dodatkowy komfort podczas siedzenia zapewnia opcjonalnie dostępna wyściełana ochrona kolan.

Linde N20 C: Nowa generacja wózków do komisjonowania

Nowe modele wózków Linde N20 C zapewniają komfortową, bezpieczną i przede wszystkim zoptymalizowaną pod względem kosztów kompletację zamówień w zakresie ładowności od 1,2 do 2,5 tony

Wszystko w zasięgu wzroku

Wózek Linde N20 C obsługiwany jest za pomocą kierownicy o regulowanej wysokości, która stanowi jeden z głównych atutów naszej nowej generacji pojazdów. Przełączniki wahadłowe do jazdy w przód i w tył są zintegrowane w kierownicy i można je obsługiwać z obydwu stron za pomocą kciuka lub palca wskazującego. Inżynierowie Linde celowo umieścili kolorowy wyświetlacz wielofunkcyjny pod kierownicą, aby ten nie rozpraszał operatora. Przejrzysty ekran wyświetla wszystkie istotne dla pojazdu dane – od stanu naładowania baterii aż po informacje serwisowe.

Połączone i bezpieczne

Kompletacja odbywa się zazwyczaj w bardzo ruchliwym otoczeniu, co może prowadzić do szkód materialnych i wypadków, a tym samym pociąga za sobą większe ryzyko nieplanowanych kosztów i zakłóceń operacyjnych. Aby temu zapobiec, wózki Linde N20 C posiadają całą gamę standardowych oraz możliwość zainstalowania opcjonalnych elementów zwiększających bezpieczeństwo. Dodatkowe funkcje obejmują hydraulicznie wspomagany układ hamulcowy, który stanowi jeden z trzech systemów hamowania wózka. Sposób zatrzymania maszyny zmienia się adekwatnie do odbieranego ładunku. System Linde Curve Control redukuje prędkość zgodnie z kątem skrętu i zapobiega wypadkom związanym z przewróceniem się maszyny podczas pokonywania zakrętów. Aby zmniejszyć kosztowne uszkodzenia półek, towarów lub samego pojazdu, na przodzie wózka można zamontować specjalne zderzaki. W modelu N20 C operator ma zapewniony doskonały widok na trasę i ładunek. Dodatkowe wyposażenie, takie jak mocne reflektory LED, Linde BlueSpot, przednie lusterko panoramiczne, ekrany ochronne lub siatki na maszt oraz różne ochrony ładunku, dopełnia ofertę opcji bezpieczeństwa.

Na życzenie Klienta w naszych nowych wózkach do komisjonowania można ponadto zainstalować modułowe oprogramowanie do zarządzania flotą Linde connect: z kontrolą dostępu, monitorowaniem wstrząsów i analizą użytkowania.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb Klienta

Nasi Klienci mają szeroki wybór opcji dotyczących ogólnej konstrukcji nowych maszyn: Linde N20 C można zamówić w wersji double-deck (D), z krótkimi widłami podnoszącymi nachodzącymi na unoszące (LoL), z nożycowym mechanizmem podnoszenia (LX), z dłuższymi widłami (do 3100 mm) oraz w wersji high-performance (HP) dla modelu 2,5 t. Dzięki temu maszyna może zostać idealnie dostosowana do danej aplikacji. Ponieważ w coraz większej liczbie magazynów kompletacja odbywa się nie tylko na najniższym poziomie regałów, firma Linde Material Handling dodała do swojego portfolio podnoszoną platformę dla prawie wszystkich wymienionych wyżej wariantów konstrukcyjnych – dzięki temu operator może bezpiecznie sięgnąć po towary znajdujące się na wysokości do 2,8 metra.

Nowe modele Linde N20 C zasilają zarówno klasyczne baterie kwasowo-ołowiowe, jak i nowoczesne akumulatory litowo-jonowe. Duży wybór baterii (345 Ah do 620 Ah) gwarantuje najlepsze rozwiązanie dla danych wymagań. Wymiana baterii może być pionowa lub boczna.