Ta przeglądarka jest nieaktualna. Aby móc w pełni korzystać z naszej strony internetowej, przełącz się na inną przeglądarkę.

Zadowolenie operatora kluczem do sukcesu

Zadowolony operator
Operator wózka widłowego siedzi w zatrzymanym wózku widłowym Linde i otwiera drzwi

Niedobór wykwalifikowanych pracowników już od dawna dotyczy także intralogistyki i w coraz większym stopniu wpływa na produktywność przedsiębiorstw. Ze względu na braki kadrowe coraz trudniej jest znaleźć odpowiednich operatorów wózków do transportu poziomego. Tym ważniejsze jest, aby dbać o wizerunek atrakcyjnego pracodawcy. Bezpieczeństwo i ergonomia wózków do transportu poziomego mogą stanowić zdecydowaną przewagę konkurencyjną, jeśli chodzi o przyciąganie operatorów do firmy.

W firmie Linde podczas projektowania naszych pojazdów zadowolenie operatora stanowi kwestię kluczową. Również dlatego, że wiemy: entuzjastyczni i zdrowi operatorzy to produktywni operatorzy. Stosujemy dwa główne podejścia: z jednej strony opracowujemy pojazdy, które oferują najwyższy poziom komfortu i ochrony. Z drugiej strony stawiamy na innowacyjne koncepcje obsługi, które umożliwiają precyzyjne sterowanie i sprawiają, że praca staje się przyjemnym doświadczeniem. Jako klient zyskujesz podwójną korzyść – zmotywowanych operatorów, którzy dzięki naszym wydajnym pojazdom osiągają maksymalną produktywność.

Film: Operatorzy wózków widłowych opowiadają o tym, co sprawia, że wózki widłowe Linde są tak wyjątkowe

Minimalizowanie obciążeń

Wózki tłumiące wibracje zmniejszają dyskomfort fizyczny, a tym samym nieobecność personelu z powodu choroby.

Zapobieganie zmęczeniu

Ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące minimalizują zmęczenie i umożliwiają produktywną pracę przez całą zmianę.

Zwiększenie motywacji

Komfortowe i bezpieczne środowisko pracy zwiększa satysfakcję z pracy i motywację operatorów.

Wzrost produktywności

Intuicyjna i ergonomiczna obsługa oraz dobra widoczność we wszystkich kierunkach sprzyjają produktywności i wydajności.

Redukcja błędów

Precyzyjne sterowanie i lepsza widoczność zmniejszają ryzyko wypadków, obrażeń i uszkodzeń.

Redukcja kosztów

Niższy wskaźnik wypadków i szkód, niższe składki ubezpieczeniowe i mniejsza liczba długotrwałych nieobecności pracowników skutecznie oszczędzają koszty.

To potrafi tylko Linde: nowa generacja platform operatora

Ergonomia i bezpieczeństwo odgrywają kluczową rolę, jeśli chodzi o samopoczucie operatora. Zasada ta zyskuje na znaczeniu szczególnie w przypadku wymagającej i ciągłej obsługi ładunków. Dlatego firma Linde konsekwentnie stawia operatora w centrum uwagi podczas projektowania pojazdów. Zasada jest prosta: nasze pojazdy powinny być przyjazne dla użytkownika, minimalizować obciążenia fizyczne, a jednocześnie redukować do minimum ryzyko wypadków i obrażeń. Tylko w ten sposób ludzie i maszyny mogą połączyć się w idealną całość.

Najnowszym dowodem tej kompleksowej filozofii pojazdów jest udoskonalona generacja wózków paletowych z platformą operatora, które zostały specjalnie zaprojektowane do intensywnego użytkowania podczas transportu towarów przychodzących i wychodzących. We wszystkich modelach platforma stojąca i elementy sterujące tworzą teraz trwale połączoną jednostkę, która już w wyposażeniu standardowym jest oddzielona od podwozia i w pełni amortyzowana w celu ochrony przed wstrząsami i wibracjami. Dostępne są także unikalne funkcje bezpieczeństwa i innowacyjne elementy sterujące. Dzięki takiemu połączeniu nowe platformy operatora osiągają poziom komfortu i ochrony gwarantowany wyłącznie przez Linde.

Nowa generacja naszych platform operatora jest dostępna w przypadku:

Modele SP: Osłona ochronna i wyjątkowa pozycja operatora

Modele SP nowych wózków paletowych z platformą operatora są wyposażone w stałą platformę z solidnym stalowym fartuchem, który rozciąga się za plecami operatora niemal do samego środka pojazdu. Ta unikalna na rynku konstrukcja stanowi skuteczną osłonę ochronną w przypadku kolizji, a jednocześnie zapobiega konieczności trzymania się kierownicy przez operatora podczas szybkiego ruszania, aby uniknąć wypadnięcia z pojazdu.

Skutkuje to również specjalną pozycją operatora podczas jazdy: w modelach SP operator stoi pod kątem 45° w stosunku do kierunku wideł. Zapewnia to optymalną widoczność w obu kierunkach, bez konieczności nadmiernego odwracania pleców i szyi. Aby zapewnić dodatkową łatwość obsługi, modele SP można wyposażyć w innowacyjną koncepcję obsługi Linde e-driver, która jest optymalnie dostosowana do pozycji kierowcy pod kątem 45°. Kompaktowa kierownica zawiera wszystkie elementy sterujące i można ją obsługiwać jedną ręką, lewą lub prawą, w zależności od potrzeb.

Wózek podnośnikowy Linde L14 SP
Wózek podnośnikowy Linde T20 AP

Modele AP: ergonomiczne, bezpieczne i maksymalnie zwrotne

W modelach AP nowych wózków paletowych kierowca może odchylić platformę do góry i przechylić dyszel sterujący. Dzięki temu w razie potrzeby wózek może pełnić funkcję modelu z obsługą pieszą. W pojazdach AP platforma i elementy sterujące są również połączone, tworząc stałą jednostkę, która jest standardowo oddzielona od reszty podwozia za pomocą łożysk gumowych i amortyzowana.

Przy dłuższych przejazdach transportowych składane poręcze boczne chronią operatora przed obrażeniami. W przypadku, gdy operator opuści platformę, wózek zatrzymuje się automatycznie. W modelach AP operator może wygodnie obsługiwać funkcje jazdy i podnoszenia jedną ręką, bez konieczności puszczania dyszla. W ten sposób wózki zapewniają maksymalną manewrowość, a także komfortową i precyzyjną obsługę ładunku, nawet w wąskich i trudno dostępnych miejscach.

Elementy obsługi: przyszłość pod pełną kontrolą

To, jak precyzyjnie, intuicyjnie i efektywnie pracuje operator, zależy bezpośrednio od układu sterowania pojazdem. Dlatego nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem układu sterowania naszych wózków widłowych i ustanowieniem nowych standardów w zakresie ergonomii, łatwości obsługi i przyjemności z jazdy.

Kierownica to przeszłość: Linde Steer Control

Rewolucyjna koncepcja obsługi Linde Steer Control całkowicie rezygnuje z klasycznej kierownicy i zastępuje ją albo minikierownicą Linde, albo joystickiem Linde. Obydwa rozwiązania są zintegrowane z lewym podłokietnikiem, dzięki czemu przedramię wygodnie spoczywa na podłokietniku. Operator steruje wyłącznie ręką, co minimalizuje ruchy ramion podczas manewrowania. Aby zapewnić maksymalną precyzję w każdej sytuacji, czułość elementów sterujących automatycznie dostosowuje się do prędkości jazdy. W ten sposób pojazd reaguje, zależnie od sytuacji, w różny sposób na ten sam ruch dłoni: Im większa prędkość wózka, tym mniejszy kąt sterowania. Im mniejsza prędkość wózka, tym większy kąt sterowania.

Mniejszą liczbę ruchów ramion

Linde Steer Control umożliwia ułożenie przedramienia w swobodnej pozycji i sterowanie wózkiem poprzez nieznaczne ruchy dłoni, co zwiększa komfort obsługi.

Mniejszy wysiłek

Mniejsza liczba ruchów ramion zmniejsza zmęczenie i przeciążenie ramienia, które uczestniczy w sterowaniu, co prowadzi do odczuwalnego odciążenia, szczególnie podczas intensywnego użytkowania.

Mniej procesów kognitywnych

Zminimalizowane ruchy sterujące pozwalają operatorowi w pełni skoncentrować się na manewrach pojazdu.

Intuicyjna obsługa

Czuły układ sterowania umożliwia poprawę dynamiki jazdy – wózek rozpoznaje zamiary operatora po lekkich ruchach dłoni i może szybko je wdrożyć.

Bezpieczeństwo: maksymalna ochrona, maksymalna wydajność

Bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie i produktywność operatora. Całkowicie bezpieczny wózek widłowy gwarantuje, że operator może w pełni skoncentrować się na wykonywanym zadaniu, nie martwiąc się o własne bezpieczeństwo oraz ochronę ładunku, pojazdu i otoczenia.

Dlatego stale poprawiamy poziom bezpieczeństwa naszych wózków widłowych. Kluczowym aspektem jest tutaj „bezpieczeństwo konstrukcyjne”. Oznacza to, że projektujemy nasze pojazdy w taki sposób, aby od samego początku unikać typowych wypadków. Przemyślaną konstrukcję uzupełniamy standardowymi i opcjonalnymi systemami wspomagającymi. Na przykład funkcją Linde Curve Assist, która automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do zakrętów. Lub za pośrednictwem rozwiązania Linde Safety Pilot, które w odpowiednim czasie ostrzega o zbliżającym się wypadku związanym z przewróceniem, a nawet aktywnie interweniuje w funkcje jazdy i podnoszenia.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa.
Kobieta w wózku widłowym Linde
Wyświetlacz systemu Reverse Assist Camera
Linde X25 na terenie zakładu CEMEX Admixtures GmbH
Wyświetlacz systemu Reverse Assist Camera
Linde X25 na terenie zakładu CEMEX Admixtures GmbH

Kamera ze sztuczną inteligencją: przyszłość bezpieczeństwa

Jednym z naszych najbardziej innowacyjnych asystentów bezpieczeństwa jest Linde Reverse Assist Camera. System kamer oparty na sztucznej inteligencji został opracowany tak, aby zapobiegać wypadkom z udziałem cofających wózków widłowych. Sztuczna inteligencja kamery wykrywa pieszych znajdujących się w pobliżu pojazdu, w czasie rzeczywistym odróżnia ludzi od innych przeszkód i w kilku etapach ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie kolizji. Aby zapewnić jak najdokładniejszą identyfikację zagrożeń, system jest zoptymalizowany pod kątem osób noszących odzież roboczą i ochronną.

To, co sprzyja bezpieczeństwu, optymalizuje także komfort jazdy: dzięki rozwiązaniu Reverse Assist Camera operator nie musi już skręcać pleców i szyi podczas cofania, aby mieć wszystko w zasięgu wzroku. System jest seryjnie wbudowany w nową generację wózków widłowych Linde z przeciwwagą i jest dostępny jako rozwiązanie modernizacyjne we wszystkich pozostałych wózkach widłowych Linde.